Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

музей Лесі Українки, екскурсія на групу до 40 чоловік

Україна, Волинь, Волинська , Ковель

ціна квитка або екскурсії:

15 грн.

Невелике село Колодяжне, розташоване всього в декількох хвилинах їзди від Ковеля, щорічно приймає тисячі туристів з усієї країни. Саме тут 150 років тому народилася тендітна і мужня дівчина, що пізніше стала справжнім світочем України - Леся Українка.

Іноді може здатися, що якщо людина була великою, то і жила вона якось не так як інші, мала особливий побут. Під час екскурсії в музей Лесі Українки ви зможете переконатися, що по-справжньому великим людям не потрібні особливі умови, щоб творити, і вони будуть однаково добре це робити як в сільській глибинці, так і галасливих містах.

Тут, в тихому селі, під впливом природи, співу птахів, волинських пісень і легенд формувався світогляд великої поетеси, прокинувся і розкрився у всій потужності її талант.

У Колодяжне сімейство Косачів переїхало в 1882 році, коли маленькій Лесі було всього 11 років. Спочатку сімейство жило в одному будинку, який називало «великим». Пізніше, через вісім років для Лесі побудували невеличкий «білий» будинок, а в 1896 році ще один - «сірий», де оселилися її сестри і брати, а також батьки - Олена Пчілка і Петро Косач.

У Колодяжному поетеса прожила до 1897 року, але навіть через багато років завжди знаходила час, щоб повернутися сюди, в невелике село, яке вважала своєю батьківщиною.

Сімейство Косачів було відомо своєю гостинністю, і в стінах садиби свого часу побувало безліч відомих особистостей, таких як Максим Славинський, Григорій Мачтет, Орест Левицький, Микола Лисенко, Михайло Комаров, Іван Франко, Михайло Старицький та інші.

У сім'ї в пошані були народне мистецтво, музика і література, і члени сімейства активно долучали до своїх захоплень і місцевих жителів. Ранки і літературні вечори, спектаклі і вертепи на Різдво - тут завжди було шумно, а поетеса запам'ятовувала безліч пісень, звичаїв і обрядів, і формувала майбутній творчий потенціал.

У березні 1907 року письменниця побувала в рідному селі в останній раз. Вона поїхала до Києва, і більше ніколи не поверталася в рідне волинське село.

Всі туристи, які побували в музеї-садибі Лесі Українки, кажуть що тут вона залишила не тільки безліч своїх речей, а й частинку своєї душі. І в це нескладно повірити, подивившись на білий будиночок поетеси - невеликий, з блакитною вітальнею і рожевою спальнею, він є ніби відображенням її самої.

 

«Сірий» будинок її батьків оформлений в більш аристократичному стилі, зі смаком і вишуканими деталями.

У самому музеї туристи можуть ознайомитися більш ніж з чотирма тисячами різних експонатів. Тут представлені фотографії, листи, збережені предмети побуту родини, видані твори Олени Пчілки та Лесі Українки, етнографічні та культурні експозиції Волині. Максимально точно відтворено інтер'єри різних приміщень будинку, в тому числі і робочого кабінету письменниці.

Недалеко від садиби розкинувся гарний ставок, біля якого дуже любила відпочивати поетеса.

 

Територія садиби незвичайно красива в теплу пору року - безліч фруктових дерев і каштанів, саджені квітами алеї - гостей музею не покидає відчуття, що господарі тут, поруч, і ось-ось з'являться, і запросять в гості.

Є тут і красивий колодязь. Кажуть, що якщо заглянути в нього, і загадати бажання, то воно обов'язково збудеться.

Нещодавно в честь поетеси поставили пам'ятник, і тепер вона зустрічає всіх відвідувачів садиби, які бажають долучитися до побуту письменниці, і віддати данину її таланту, який живе у віках.

Екскурсія в музей Лесі Українки - це ніби маленька подорож у часі, в якій історія стає реальністю.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали