Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Личаківський цвинтар

Україна, Галичина, Львівська, Львів

ціна квитка або екскурсії:

25 грн.

Кожне із старовинних міст нашої країни, по-своєму цікаве і привабливе. Адже стільки неймовірних місць дісталося нам в спадщину від попередніх поколінь! Одним із наймістичніших і чаруючих куточків у Львові є Личаківське кладовище. І не даремно. Адже якими тільки легендами «не обросло» це воістину прекрасне і спокійне місце.

Пройдіться по тихих алеях некрополя. Тут ніщо не порушує спокій. Єдині звуки – спів птахів і шелест вітру в гілках дерев.

Датою заснування кладовища вважається 1786 рік. До цього ж часу відносять і перші поховання. А почалося все з масового перенесення могил, які знаходилися при костьолах і церквах. З чотирьох заміських кладовищ до наших часів збереглося тільки Личаківське.

Це останній притулок багатих і знатних жителів Львова. Вони купували тут землі і зводили багаті сімейні усипальні, з вишуканою архітектурою і скульптурами. Велика частина з них – справжній шедевр. Саме цим обумовлена пишність цієї місцевості.

Тут знайшли останній притулок більше 400 тисяч чоловік. І близько 200 років кладовище росло і заповнювалося. Працівники ботанічного саду при Львівському університеті в XIX столітті розробили проект, який перетворив цей куточок на дивовижний парк. Територія була розділена алеями на різні ділянки.
На цвинтарі спочивають абсолютно різні люди. Вони різняться національністю і віросповіданням. Об'єднав їх тільки цей край.

Тим цікавіше розглядати пам'ятники і гробниці. Пам’ятники, ніби живі, проливають сльози над могилами того, кому належать. Різноманітність стилів, композицій, розмірів, дійсно захоплює і викликає небувалий інтерес. Якщо ви хочете насолодитися шедеврами скульптури XVIII - XX століть, саме в цьому місці ви можете зробити це.



Тут також знаходяться поховання культурних діячів, представників літератури і мистецтва. Могила Івана Франка, Соломії Крушельницької, Зигмунда Горголевського і багатьох інших відомих осіб знаходяться у відкритому доступі для усіх бажаючих. А для любителів гострих почуттів є окремі історії. Адже який некрополь обходиться без містичних таємниць, легенд і привидів?

 

Наприклад, з найбагатшої гробниці, в якій спочивають Розалія і Ванда Замойська часто лунають звуки, що холоне кров, і дзвін ланцюгів, утримуючих домовини. Можна було б нарікати на вітер, проте склеп герметично законсервований. Залишається тільки фантазувати, що там коїться насправді.

І звичайно, відвідування Личаківського кладовища не обходиться без оповіді про Миколу Чернецького. Усе своє життя його вважали цілителем. Навіть після смерті на місце його поховання приїжджає безліч людей з різними проханнями. Одним із повір’їв є те, що земля з його могили може лікувати хвороби і допомогти в різних ситуаціях.

Спокійне і заворожливе місце готове повідати ще безліч своїх таємниць. Встигніть відкрити їх для себе.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали