Отправить другу
написать нам / Write to us
Забронировать
Подписка на рассылку

Вы можете оформить подписку и получать уведомления на указанный электронный адрес о наших новостях и горячих предложениях

Музей-заповедник Олесский замок

Украина, Галичина, Львовская, Олесько

цена билета или экскурсии:

9 грн.

«Золотая подкова Львовщины» – это настоящая сокровищница Украины. Это не просто увлекательный туристический маршрут по замкам, а увлекательное путешествие по вехам истории. Включает посещение трех самых удивительных и красивых замков. Одним из них является Олесский. Это настоящее украшение, жемчужина архитектуры не только Львовщины, но и всей Украины. 

Олеський замок має багатовікову історію, оповитий таємницями та легендами. Це одна з найдавніших фортець України. Вперше в літописі замок згадується в 1327 році. Саме в цей час замок перейшов у володіння сина князя Тройдена – Юрія. Хоч точної дати початку будівництва фортеці немає, історики припускають, що виник він завдяки одному із спадкоємців Данила Галицького.

Складна доля стосувалася стін Олеського замку – напад татарських орд, руйнування під час народної визвольної війни. Проте в другій половині XV століття замок стає родовим гніздом магнатів. І суворе, навіть грізне спорудження зовні, знаходить нові, більш розкішні подружжя у внутрішньому оздобленні.

У стінах цього замку народився 1629 року легендарний король Польщі Ян III Собеський. І в 1682 році Ян викупив родове гніздо, а його дружина зайнялася його реставрацією. Велика любов, яка об'єднує серце Яна III Собеського та його дружину Марію, перетворила Олеський замок в цитадель любові. Це атмосфера донині витає в його стінах.

Кажуть, що в замку живуть душі ще одних закоханих. До Яна III Собеського жили тут його тітоньки. Одна з них була неймовірно красивою. І надто вона запала в душу знатного юнака. Але батько не дозволив їм зв'язати себе узами, і юнак покінчив з життям в одному з приміщень замку. Не витримала такої втрати і дівчина, і відправилася слідом за коханим. З тих пір їх душі блукають по замку. Навколо Олеського замку витає безліч легенд і загадок. Можливо, відвідавши його, ви зможете підтвердити одну з них? Протягом довгого часу замок залишався в занедбаному стані. Але вже в 1970 році, завдяки зусиллям Бориса Возницького, фортеця знайшла друге життя. Сьогодні замок перетворився в музей-заповідник, в стінах якого знаходиться понад 1500 експонатів.Унікальна колекція представлена різними ексклюзивними роботами. Тут є багато ікон, різні дерев'яні скульптури, портрети відомих особистостей, мармурові бюсти. Також представлені різні предмети меблів XVII-XVIII століть. Інтер'єр кімнат Олеського замку вражає своєю розкішшю, витонченим смаком і цікавими елементами декору. Відвідувачі не можуть відірвати очей від цього архітектурного шедевра. Особливо радує око і замковий парк, насичений зеленню. Стіни Олеського замку не раз ставали знімальним майданчиком. Тут знімали такі легендарні фільми, як «Королева Бона», «Вогнем і Мечем», «Д'Артаньян і три мушкетери» та інші. Музей Олеський замок – це дивовижне, загадкове і привабливе місце, куди обов'язково варто приїхати!  

01.09.2017
Мы сохранили ваши шаги, что б вы не заблудились