Отправить другу
написать нам / Write to us
Забронировать
Подписка на рассылку

Вы можете оформить подписку и получать уведомления на указанный электронный адрес о наших новостях и горячих предложениях

Черкащина крізь глиб віків

Фишки тура:
  • Невероятніе истории любви
  • Малоизвестные замки Волыни
  • Угощения в волинскому селе
Цена тура:
от 0 грн.
Начало тура Тур в архиве
Завершения тура
Количество дней 2 дня
Количество ночей 1 ночь
Ночные переезды 0
Активные дни 2
Тип транспорта Автобус
Проживание
, ,
Место встречи
Доп. услуги
Тип питания
Примечание
Ожидайте инфолист

 

День 1

7.30 виїзд від ст. м. Видубичи.

Ми вирушаємо до Канева - міста паломництва українців з усього світу. Своє знайомство з ним ми почнемо з Шевченкової алеї у підніжжя канівських круч. Це понад 20 скульптур за мотивами творів Тараса Шевченка. Подолаємо сходи на Тарасову гору і перед нами відкриється панорама з заповіту Шевченка: «Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий...». На Тарасовій горі ми побачимо могилу Тараса Шевченка, найвідоміший пам'ятник Кобзареві, унікальний музей, присвячений життєвому і творчому шляхах художника. А також музей Тарасова Світлиця — перший народний музей, де відтворено побут і атмосферу, в якій минуло дитинство поета.

Наше знайомство з Каневом завершимо невеичкою прогулянкою містом та відвідуванням Успенського собору – одного з найдавніших храмів України періоду Київської Русі. Собор було закладено 1144 року великим князем Всеволодом Ольговичем. На відреставрованих стінах ще збереглися деякі фрагменти фресок тих часів.

Після обіду вирушаймо в місто Черкаси і, впевнені, воно вас здивує.

Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу – по тоненькій частині суші, затиснутий між двох безкрайніх водних просторів, а потім через красивий міст.

Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: готель Слов'янська, будинок Цибульських (музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний будинок Щербини – вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі – за його безпосередньої участі.

А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є - "Білий лотос" – височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі.

На схилах Дніпра на нас чекають парк "Долина Троянд" та парк "Сосновий бір" з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам'яні і дерев'яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та  алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».

На Замковій горі колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.

Поселення у готель Reikartz Optima Черкаси. Вільний час. Вечеря самостійно.

В літню пору можна познайомитись с чудовими черкаськими пляжами, які зовсім поряд з готелем та центром міста.

Ніч у готелі.

 

День 2

8.00 Сніданок у готелі.

Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.

І починаємо його з Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка.

Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника "Чигирин", який ми з Вами і відвідаємо. Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться  величний монумент  Хмельницькому, кам'яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць.

Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует - неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є  Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев'яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.

Обід.

Екскурсія по славнозвісному урочищу Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р.Тясмин - ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви - влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани.

Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об'єкт - Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру - один з найстаріших дубів в Європі - за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років.

ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».

Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.

21.00 Орієнтовний час повернення на ст. м.Видубичи.

 

01.09.2017
Мы сохранили ваши шаги, что б вы не заблудились