Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Гетьманська столиця – Батурин

Україна, Полісся, Чернігівська, Батурин

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Довгий і важливий період в історії розвитку нашої держави ставився до епохи існування Січі, і звичайно козаків. Вони внесли значний вклад у становлення України як цілісної і незалежної держави. Крім цього, вони залишили глибокий слід і в культурному розвитку нашої країни. Наприклад, на місці, де знаходилася резиденція гетьманів Війська Запорозького, нині розташувалася заповідна зона, під назвою Гетьманська столиця. У цих краях можна насолодитися чудовою архітектурою, дізнатися деякі деталі про відомих особистостей запорожців, і просто здорово провести своє дозвілля.

Батурин. Невелике містечко в Чернігівській області. Але воно настільки відоме, що тут завжди багато приїжджих. Для тих, хто не знає, саме тут знаходиться «Гетьманська столиця». Датою заснування вважається 1993 год. Саме в цей період, вище керівництво країни прийняло рішення про створення такого місця.

Тепер, музейний комплекс займає більш 56га. І славиться історично важливими об'єктами, в кількості 39 штук. Урочище Цитадель вражає своїми старовинними укріпленнями. Вважається, що розташована тут фортеця досягає 900 років! Значна цифра, чи не так? 

Одним із значних і, притягуючих загальну увагу, архітектурних пам'яток є будинок Генерального суду – садиба Кочубея. Трагедія 1708 роки практично не принесла йому руйнувань. Тому, в даний час, він став притулком для Батуринського краєзнавчого музею. Тут зібрана колекція, понад 15 тисяч експонатів. Серед них можна зустріти старовинні ікони, монети, зброю, керамічні вироби. Також, багато інших предметів, так чи інакше пов'язаних з козацьким періодом Батурина.

Якщо ви зустрінете неймовірний палац, побудований в класичному стилі, то це, напевно, будинок Кирила Розумовського. Останній гетьман Козацької держави побудував його на березі, над річкою Сейм. І зараз будь-який бажаючий може помилуватися цією будовою. Тут розташувалася і усипальня Разумовського – Воскресенська церква. 

 

А ви знаєте, хто винайшов рамковий вулик для бджіл? Саме тут знаходиться могила П. І. Прокоповича. Вітчизняна наука про бджільництво його заслуга. Серед найцінніших пам'яток, на території заповідника розташовані будівлі Свято-Миколаївського Крупицького монастиря, і деякі інші археологічні пам'ятки.
Нікого не залишить байдужим ландшафтний парк цієї місцевості. Вікові дерева прикриють вас в літню спеку. А таємничі і романтичні історії, що відбуваються на цих алеях, зігріють навіть взимку. Як не крути, історія Батурина – це значна частина розвитку нашої країни. І вам обов'язково варто її вивчити, і отримати незрівнянне задоволення від перебування в цьому місці.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали