Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Є у Львові особливі місця, які ваблять любителів містики і усього загадкового. Звичайно, а які ще асоціації можуть виникнути при згадці про склеп? Але в цьому місті непрості склепи. Це похоронні каплиці найбагатших і найзнаменитіших людей міста. Вони залишилися, встояли з минулих віків, і чекають вас, щоб повідати про своє життя і таємниці. Одна з таких – каплиця Боїмів – старовинна будівля, що є пам'яткою архітектури.

Все розпочалося з того, що в XVI столітті деякий угорець Георгій Боїм приїхав жити у Львів. Тут він прийняв католицьку віру, одружився, розбагатів. Згодом він завівся бажанням побудувати для себе похоронну каплицю. Вона була зведена не де-небудь, а на території Кафедрального собору, який ще називають Латинським.

Будівля каплиці відрізняється своїм неймовірним стилем, який був популярний в XVII столітті. Це дивовижне поєднання ренесансу і бароко. У маньєризмі використовували химерне поєднання форм і деталей, неймовірні поєднання кольорів.

Склеп Боїмів не став виключенням. Своєю химерністю він значно відрізнявся від інших каплиць на тій же території. Його білі стіни були повністю прикрашені різьбленням. І не варто дивуватися з темного кольору стін зараз, адже за багато років свого існування вони ввібрали в себе немало пилу і бруду.

Будівля повинна була втілювати усе багатство, яке заробила сім'я, передати її дух і історію знаменитого роду, залишити пам'ять спадкоємцям і слід в історії. Споруда складається з двох ярусів, прикрашених скульптурами святих. Виняткова вона ще і тим, що купол вінчає скульптура Христа. Проте він не розіп’ятий, як ми звикли його бачити, а знаходиться в сидячому положенні.

 

Старовинна каплиця Боїмів – унікальне місце. Його високоповажний вік, різноманітні прикраси, які іноді здаються дивовижними, примушує будь-яку людину завмирати від захоплення. У інтер'єрі безліч найдрібніших деталей, які надають свою особливість цій будівлі.

Зараз це місце належить Львівській галереї мистецтв. Тому тут ви зможете не лише захоплююче, а і вдумливо провести свій час.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали