Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка НАН України

ціна квитка або екскурсії:
Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України – це шматочок живої природи у самому центрі Києва; його землі є об`єктом не лише заповідного фонду, а й історичного та культурного надбання України і охороняються державою як пам`ятка національного значення. НБС також є незамінним місцем відпочинку киян та гостей столиці. Особлива структура ботанічного саду дозволяє пізнати різноманітність природи України та всієї Євразії.
Думка про створення ботанічного саду виникла вперше у роки заснування Національної Академії Наук – восени 1918-го р. Структурне будівництво майбутнього ботанічного саду довірили відомому мандрівнику і знавцю флористики – Володимиру Липському, який був одним із перших Президентів Академії Наук України. Завдяки його науковим працям були обгрунтовані напрямки діяльності НБС і детальний план зведення. Але сам процес розпочався із затвердження урядом рішення Київради про будівництво саду після зміни столиці України з Харкова до Києва 1935-го р. |
![]() |
Для втілення задуму керівництво виділило ділянку в 117 га на Звіринці. За час створення проекту виникли значні труднощі із фінансуванням будівництва, а також із відселенням людей, які жили чи працювали на схилах печерських пагорбів, де й планували розгонути будівництво. В подальшопиу проект було успішно завершено.
Територія парку поділена на природні зони: «Кавказ», « Алтай і Західний Сибір», «Середня Азія», «Далекий Схід» та ін. Кожна з них розкриває красу рослинної різноманітності саме свого регіону. Загальна кількість рослин, представлених у парку, складає близько 10 тис., деякі з них входятть до складу унікальної колекції. У теплицях вирощують рідкісні види тропічних культур і навіть ті, що вже не зустріти в природних умовах. Із настанням весни у саду розцвітають пишні колекції декоративнтх рослин: тюльпанів, магнолій і бузку. Крім іноземних, окреме місце відведене і українським культурам, серед яких виняткові види карпатської рослинності, унікальне зібрання дендрарію та квітів просто неба.
![]() |
![]() |
НБС ім. М. М. Гришка славиться своєю виставкою Сад Бузків (Сирінгарій), до якої входить 21 вид бузків із 28 існуючих, близько 90 сортів на 1500 кущів. За своєю різноманітністю видів і сортів Сирінгарій посідає друге місце у світі. Така незвичайна експозиція з`явилась у парку в 1948 р. Площа ділянки, на якій розкинувся Сад Бузків – 2, 45 га. Щороку у травні, під час цвітіння бузку, в ботанічний сад на вихідних приходить більш ніж 100 тис. відвідувачів.
На час святкування 20-ї річниці з початку встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Кореєю у 2012 р. в ботанічному саду .за сприянням іноземних послів, за дотримання найкращих корейських звичаїв. був зведений сад на зразок Чандука. Будівництвом і структурним планування займалася корейська компанія, для створення традиційного ландшафтного дизайну були запрошені провідні митці з Кореї. Сад складається із трьох частин: павільйон «Аер`юнджун», що в перекладі означає «любов до лотосу» і є символом мужність; корейська стилізована брама та стіна з орнаметнами «чотирьох граціозних шляхетних рослин», а саме бамбуку, сливи, хризантеми й орхідеї.
У Національному ботанічному саду суворо забороняється зривати квіти та дерев і кущів, вигулювати домашніх тварин і кататись на велосипедах чи скейтбордах.парк надає можливість усім бажаючим купити насіння та саджанці, дізнатись у експертів як доглядати за рослинми або навіть відвідати заняття по садівництву.Духовним надбанням Національного ботанічного саду є Іонинський монастир та Видубицький чоловічий монастир
Нині Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України посідає одне з передових місць серед усіх ботанічних садів Європи. Він відзначається широким різноманіттям рослинних колекцій, розвитком наукових досліджень, масштабом територій та наявністю 8 наукових відділів та 2 лабораторій. Передові ботанічні експерти розробляють там наукові основи для охорони біорізноманіття, а особливо рослинного світу, використанням ресурсів екологічних систем, озелененням міста та іншими напрямками прикладної та теоретичної ботаніки.