Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка НАН України

Україна, Полісся, Київська, Київ

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України – це шматочок живої природи у самому центрі Києва; його землі  є об`єктом не лише заповідного фонду, а й історичного та культурного надбання України і охороняються державою як пам`ятка національного значення.  НБС також є незамінним місцем відпочинку киян та гостей столиці. Особлива структура ботанічного саду дозволяє пізнати різноманітність природи України та всієї Євразії.

Думка про створення ботанічного саду виникла вперше у  роки заснування Національної Академії Наук – восени 1918-го р. Структурне будівництво майбутнього ботанічного саду довірили відомому мандрівнику і знавцю флористики – Володимиру Липському, який був одним із перших Президентів Академії Наук України. Завдяки його науковим працям були обгрунтовані напрямки діяльності НБС і детальний план зведення. Але сам процес розпочався із затвердження урядом рішення Київради про будівництво саду після зміни столиці  України з Харкова до Києва 1935-го р.

 

Для втілення задуму керівництво виділило ділянку в 117 га на Звіринці. За час створення проекту виникли значні труднощі із фінансуванням будівництва, а також із відселенням людей, які жили чи працювали на  схилах печерських пагорбів, де й планували розгонути будівництво. В подальшопиу проект було успішно завершено.

Територія парку поділена на природні зони: «Кавказ», « Алтай і Західний Сибір», «Середня Азія», «Далекий Схід» та ін. Кожна з них розкриває красу рослинної різноманітності  саме свого регіону.  Загальна кількість рослин, представлених у парку, складає близько 10 тис., деякі з них входятть до складу унікальної  колекції. У теплицях вирощують  рідкісні види тропічних культур і навіть ті, що вже не зустріти в природних умовах. Із настанням весни у саду розцвітають пишні колекції декоративнтх рослин: тюльпанів, магнолій і бузку. Крім іноземних, окреме місце відведене і українським культурам, серед яких виняткові види карпатської рослинності, унікальне зібрання дендрарію та квітів просто неба. 

 

НБС ім. М. М. Гришка  славиться своєю виставкою Сад Бузків (Сирінгарій), до якої входить 21 вид бузків із 28 існуючих, близько 90 сортів на 1500 кущів. За своєю різноманітністю видів і сортів Сирінгарій посідає друге місце у світі. Така незвичайна експозиція з`явилась у парку в 1948 р. Площа ділянки, на якій розкинувся Сад Бузків  – 2, 45 га. Щороку у травні, під час цвітіння бузку, в  ботанічний сад на вихідних приходить більш ніж 100 тис. відвідувачів.

На час святкування 20-ї річниці з початку встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Кореєю у 2012 р. в ботанічному саду .за сприянням іноземних послів, за дотримання найкращих корейських звичаїв. був зведений сад на зразок Чандука. Будівництвом і структурним планування займалася корейська компанія, для створення традиційного ландшафтного дизайну були запрошені провідні митці з Кореї. Сад складається із трьох частин: павільйон «Аер`юнджун», що в перекладі означає «любов до лотосу» і є символом мужність; корейська стилізована брама та стіна з орнаметнами «чотирьох граціозних шляхетних рослин», а саме бамбуку, сливи, хризантеми й орхідеї.

У Національному ботанічному саду суворо забороняється зривати квіти та дерев і кущів, вигулювати домашніх тварин і кататись на велосипедах чи скейтбордах.парк надає можливість усім бажаючим купити насіння та саджанці, дізнатись у експертів як доглядати за рослинми або навіть відвідати заняття по садівництву.Духовним надбанням Національного ботанічного саду є Іонинський монастир та Видубицький чоловічий монастир

   

Нині Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України посідає одне з передових місць серед усіх ботанічних садів Європи. Він відзначається широким різноманіттям рослинних колекцій, розвитком наукових досліджень, масштабом територій та наявністю 8 наукових відділів та 2 лабораторій. Передові ботанічні експерти розробляють там наукові основи для охорони біорізноманіття, а особливо рослинного світу, використанням ресурсів екологічних систем, озелененням міста та іншими напрямками прикладної та теоретичної ботаніки.

 

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали