Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Неймовірні замки Острозьких

Фішки туру:
  • Замки князів Острозьких
Ціна туру:
від 0 грн.
Початок туру Тур в аріхві
Завершення туру
Кількість днів 2 дні
Кількість ночей 1 ніч
Нічні переїзди 0
Активні дні 0
Тип транспорту
Проживання
, ,
Місце зустрічі
Дод. послуги
Тип харчування
Примітки
Очікуйте інфолист
тур по Україні з Києва  

Запрошуємо в захоплюючий тур по Україні з Києва, в якому вас чекатимуть неймовірні замки,  побудувані ще в далекі часи середньовіччя. Це Острозький замок 13 сторіччя – родовий маєток князів Острозьких, Дубенський замок 15 сторіччя – один із семи найкращих замків України, Старокостянтинівський Замок – «нова» резиденція князів 16 сторіччя, Межиріцький оборонний монастир 16 сторіччя, схожий на казкову фортецю, Дерманський монастир, в якому було започатковано книжкову справу під управлінням першодрукаря Івана Федорова, та Замок старовинного міста Корець (14 сторіччя) на високій скелі над річкою Корчик.

 

Перший день

О 07:00 всі учасники поїздки збираються в заздалегідь домовленому місці - станції метро Житомирська..

Більш точну інформацію про місце збору можна буде дізнатися на сайті ANGA Travel, в рубриці «Інфолисти», за 2-3 дня до початку туру. 

У програмі дня:

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він напрочуд гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Поїздка до Вінниці

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі -  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні.

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців - тут проходив "Чорний шлях" набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам'яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета - Острог - літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів.

Острозький замок розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні "житлових" замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз, але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку!

19:30 Поселення в Готель "Маестро". Вільний час. Вечеря самостійно.

 

Другий день

Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста.

Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший "Буквар" (першу слов’янську граматику) –  і знамениту Острозьку Біблію. Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Зупинимось біля пам'ятника трьом найвидатнішим представникам роду Острозьких: Федору Острозькому – Святому Феодосію, мощі якого нетлінні досі у Дальніх печерах Лаври, Костянтину Острозькому - великому полководцю, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами, та Василю-Костянтину Острозькому – великому просвітнику, меценату та фундатору першого українського відродження.

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межиріцький Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на оселю пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізоцького кряжу наприкінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був - заміською резиденцією князя - кам'яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним - кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку - саме в цьому замку письменник оселив Панночку Полячку, і через ці підземелля Андрій пробирається до коханої. А одна з веж бастіонів має назву "Беатка", на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку.

Загадавши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва.

Але по дорозі зробимо ще одну зупинку  - у місті Корець, де також фортеця була заснована князем Федором Острозьким. З трьох сторін замок був оточений глибоким ровом, який надійно захищав фортецю від нападу, а з четвертої - надійно прикритий річкою. До замку Острозьких можна було дістатися лише через міст, який з'єднував його з навколишнім світом. І наразі із замкового пагорбу відкривається неймовірний краєвид

Від’їзд до Києва.

22:00 Орієнтовно в цей час приїжджаємо до столиці, до станції метро Житомирська, та повні вражень, розходимося по домівках - ділитися враженнями, і планувати поїздки в інші тури по Україні з ANGA Travel;).

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали