Отправить другу
написать нам / Write to us
Забронировать
Подписка на рассылку

Вы можете оформить подписку и получать уведомления на указанный электронный адрес о наших новостях и горячих предложениях

Фишки тура:
  • Щедрое полесское угощение
  • Гадания на зимние праздники
  • Кулинарный мастер-класс
Цена тура:
от 950 грн
Дата экскурсии Тур в архиве
Количество дней 1 день
Страна Украина
Регион Полесье
Область Житомирская
Маршрут Київ - Коростишів - Городське - Київ
Тип транспорта Автобус
Место встречи ст.м. Академгородок
Доп. услуги
Тип питания Обед (1)
Примечание
Ожидайте инфолист
 

Українські вечорниці - дивовижна і весела традиція, що пройшла до нашого часу крізь багато століть. ANGA Travel запрошує вас відправитися на Полісся, і не тільки подивитися на місцеві визначні пам'ятки, а й взяти участь у веселому святкуванні, обрядах і майстер-класах! Ця одноденна екскурсія по Україні - відмінний спосіб розважитися і отримати море нових вражень!

9:00 Всі учасники екскурсії збираються в умовленому місці в Києві, після чого сідаємо в автобус і вирушаємо назустріч новим враженням.

Точну інформацію про місце і час збору ви зможете дізнатися за кілька днів до початку екскурсії в рубриці Інфолисти.

 

Перший пункт, що входить в наш тур вихідного дня по Україні - красивий Коростишівський парк, який розкинувся навколо родового маєтку графа Густава Олізара.

 

За часів, коли містом правили Олізари, Коростишів вважався одним з найкрасивіших міст у всій Східній Європі. Граф Олізар перетворив родовий замок у надзвичайно красивий, розкішний палац, і розбив навколо нього прекрасний парк, який зберігся до наших днів.

Ми побуваємо в Коростишівському кар'єрі і Коростишівському каньйоні. Панорама, яка відкривається в тутешніх місцях, просто захоплює дух. Потужні скелясті береги, невимовно красиві пейзажі - сюди однозначно варто приїхати кожному, хто потребує натхнення і цінує справжню красу природи.

Крім того, тут можна буде зробити багато відмінних фотографій, що стануть справжньою окрасою домашнього фотоархіву і ваших соцмереж.

Далі виїжджаємо на Високий камінь.

Високий камінь - затоплений кар'єр, на місці якого утворилося дивовижної краси озеро. Порослі соснами і березами високі скелясті береги чимось схожі з річками та озерами Карелії, і залишають незабутнє враження.

Переїзд в с. Городське. Художньо-культурний центр «Поліська хата».

Знайомство з традиціями поліщуків. Відвідування місцевого музею трипільської культури.

13:00-19:00 Святкуємо  вечорниці!

За старовинним українським звичаєм молоді дівчата і хлопці збиралися на вечірку, влаштовували різноманітні ігри, ворожіння і співали пісні. 

Основою буденних вечорниць була робота дівчат за вишиванням, прядінням, шиттям, оскільки саме від їхньої працьовитості залежало і їхнє придане. Та й вранці необхідно показати матері свою роботу. Хлопці на вечорницях також могли працювати, але найчастіше просто сиділи та залицялися до дівчат, розважали їх дотепними розповідями, жартами, музикою. Святкові вечорниці пов'язувалися з певною подією або святом, на таких вечорницях молодь танцювала, співала, тобто розважалася.

Увечері всі збиралися, де могли у світлиці розсідалися, - і тоді цікаве дійство розпочиналося. Спочатку різні історії розповідали, а тим часом деякі дівчата з господинею святковий стіл накривали. Дивовижні історії старші парубки розповідали, які вони ще раніше від старших чували. Між історіями всякі жарти вставляли, щоб молоденькі дівчаточка не заспали, адже треба було ночі дочекатися, щоб поворожити, за кого і чи скоро заміж хто буде виходити. Ворожіння - ритуал, якого дівчата найбільше чекали, щоб дізнатися про свою долю. Ворожінь існувало багато, з воском, зерном, соломою, домашніми тваринами, вогнем, водою та іншим.

 

 

Що чекатиме учасників нашої одноденної екскурсії під час святкувань:

  • Смачний святковий обід (орієнтовно: суп або борщ, індичка в гарбузі, картопля з печі, м'ясні крученики з грибами, короп в сметані, млинці, м'ясна нарізка, сезонний салат, соління, узвар);
  • Обрядові  ворожіння, під час яких учасники спробують дізнатися свою майбутню долю;
  • Кулінарний майстер-клас з приготування птаха-щастя;
  • Різні народні ігри та розваги.
  • Катання на возі.

 

Загалом найкращі жарти, народні бай­ки, пісні, танці, перекази, легенди,  жартівливі оповідання, приповідки, прислів'я, загадки та інші види народної творчості народжувалися саме на вечорницях та досвітках. Тут виник і поширився особливий тип жартівливих народних оповідань, що відомий під назвою небилиці. Вечорниці в довгі зимові ночі були найкращим місцем для слухання  страшних історій в дусі гоголівського «Вія».

Так що в цей день і ви зможете дозволити собі трохи побешкетувати;)

"Ох, на наших вечорницях,
Хто сумний - розвеселиться!
Співи, танці, небелиці -
Гарні будуть вечорниці !"

19:15 Після веселих святкувань збираємося, і виїжджаємо назад до Києва.

21:00 Повертаємося до столиці, і вирушаємо додому, відпочивати після веселощів, розповідати друзям про прекрасно проведений день і планувати нові подорожі з ANGA Travel!

Тури по Україні з Києва - це можливість більше дізнатися про нашу країну і її дивовижні місця, а їх надзвичайно багато. Поїхали з нами - буде цікаво!

 

01.09.2017
Мы сохранили ваши шаги, что б вы не заблудились