Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Безліч храмів і соборів Львова дивують своїми історіями, примушують захоплюватися. Це ті місця, які варто відвідати пропри все. Саме вони дають повне уявлення про життя міста в старі часи. Стіни багатьох монастирів бачили становлення міста і усі події, які відбувалися, загалом, розкажуть вам все. І одним із таких є собор Святого Юра, в якому завжди раді відвідувачам.

Історія нинішнього собору Святого Юра бере початок ще за часів Галицько-волинського князівства. У той період на горі в печері жив відлюдником деякий Василіск.

За деякими переказами він доводився дядьком князеві Леву. І саме його порада підштовхнула до рішення звести тут першу церкву. Але її будівництво також пов'язане з містичними легендами про дракона, який жив в підземеллі під нею. А розібратися, що правда, а що вигадка, можна тільки відвідавши це неймовірне місце.

Спочатку, храм був дерев'яний, тому існував недовгий час. Після його знищення, вже в другій половині XIV століття, на цьому місці був побудований кам'яний православний собор у візантійському стилі.

Сучасна будівля, датою зведення якої вважають 1744-1770 роки, відноситься до архітектури періоду бароко. До її проекту доклав руку австрійський архітектор. Тому граціозність будівлі, її гармонійність і унікальне відображення української душі викликає непередаване захоплення.

Повну міру пишності стилю бароко ви відчуєте тут, навіть зможете переконатися в його досконалості.

Собор відкритий для усіх відвідувачів, тому кожен, хто бажає, зможе оглянути його інтер'єр. Біля входу вас зустрічають дивні парадні сходи. Її головними прикрасами є фігури святих – Лева і Опанаса. Знаходячись у цьому місці, щоб отримати повну картину, варто уважно оглядати все навкруги, не пропускати щонайменших деталей. Особливої уваги вартий балкон, що знаходиться над входом. Його вінчає кінна скульптура Юрія Змієборця, який є не лише покровителем церкви, а і усього міста.



В середині храму вас обов'язково здивує легкість, прозорість іконостасу, що дуже нетрадиційно для церков. Приємно порадує око різноманітність національних українських вишивок. Старовинні ікони і вівтар XVIII століття захоплюють і викликають трепет перед їх святістю.

 

Найціннішою реліквією цього храму є чудотворна ікона Теребовлянської Богоматері. Вона була написана в XVII столітті, і вже оповита легендами. Згідно з цими переказами з очей Богородиці текли сльози перед тим, як Львів піддавався нападам. Вона ніби попереджала усіх про небезпеку.

Це саме те місце, де ви зможете насолодитися усамітненням і заглянути углиб себе. Відвідування храму подарує вам спокій і умиротворення.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали