Надіслати другу
написати нам
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

##Код введено невірно
Введіть символи з картинки
ПНВТСРЧТПТСБНД
25262728293001020304050607080910111213141516171819202122232425262728292930310102030405

Вірменський Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Галичина, Львівська, Львів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Україна – гостинна країна. Не дивно, що тут уживаються разом люди різних національностей і віросповідань. Так само і Львів – одне із старовинних міст, з великою кількістю пам'яток, вміщує в себе церкви різних конфесій. Вони усі заслуговують особливої уваги. А одним з найкрасивіших і найпопулярніших є Вірменський собор, який розташувався в старій частині Львова, всього в декількох кроках від площі Ринок. Древній, з багатою історією, внутрішнє убрання якого неймовірне, і його удосконалення триває досі.

Засновник Львова в перші роки його існування запросив особливо успішних торговців і талановитих ремісників оселитися на цих землях. Таким чином, в цих місцях з'явилася вірменська діаспора, яка через роки стала однією з найбагатших і найвпливовіших. У зв'язку з тим, що вірмени були віруючими, їм було дозволено звести свою церкву. Що і сталося в 1363 році.

У старому місті був побудований Вірменський кафедральний собор, який підкорявся безпосередньо патріархові, в Ечміадзині. Це була прекрасна будівля, проте кожне майбутнє покоління вірмен вносило в нього свої зміни.

На жаль, у своєму житті собор пережив два руйнування – в 1676 і 1773 роках. Ушкодження були настільки значні, що при відновленні в зовнішній вигляд будівлі і дзвіниці були внесені істотні зміни. Чергова реставрація, в 1908 році, внесла до інтер'єру собору псевдоготичний стиль, який і зберігся до сьогодення. У храму дуже цікава архітектура. На його території три дворики, що пов'язані між собою, мають кожен свою назву.

А собор знаходиться між ними, у самому їх серці. Кожен дворик має свої пам'ятки, які припадають до душі туристів. Східний – вабить своєю неперевершеною колоною. Вважається, що вона є присвяченням Святому Христофору. Дерев'яній каплиці, що є продовженням монументальної скульптури «Спаситель з хрестом», виділено місце у Центральному дворі.Не залишить вас байдужим і будівля собору. Інтер'єр церкви вражає великою кількістю орнаментів. У них переважають вірменські мотиви. Особливе місце серед них займають різьблені зображення хрестів у камені і алебастрі. Найдревніші зразки монументального розпису збереглися на укосах вікон.
 

 

Дивовижні мозаїки вражають своєю розкішністю. Їх можна розглядати годинами. А гра світла і тіні надає їм особливу привабливість. Багато і довго можна описувати достоїнства цього храму. Але краще один раз побачити, аніж сто разів почути. І плануючи поїздку у Львів, обов'язково додайте до плану відвідування Вірменського собору. І ви не пошкодуєте про таке рішення.

Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали