Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Вірменський Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Україна, Галичина, Львівська, Львів

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Україна – гостинна країна. Не дивно, що тут уживаються разом люди різних національностей і віросповідань. Так само і Львів – одне із старовинних міст, з великою кількістю пам'яток, вміщує в себе церкви різних конфесій. Вони усі заслуговують особливої уваги. А одним з найкрасивіших і найпопулярніших є Вірменський собор, який розташувався в старій частині Львова, всього в декількох кроках від площі Ринок. Древній, з багатою історією, внутрішнє убрання якого неймовірне, і його удосконалення триває досі.

Засновник Львова в перші роки його існування запросив особливо успішних торговців і талановитих ремісників оселитися на цих землях. Таким чином, в цих місцях з'явилася вірменська діаспора, яка через роки стала однією з найбагатших і найвпливовіших. У зв'язку з тим, що вірмени були віруючими, їм було дозволено звести свою церкву. Що і сталося в 1363 році.

У старому місті був побудований Вірменський кафедральний собор, який підкорявся безпосередньо патріархові, в Ечміадзині. Це була прекрасна будівля, проте кожне майбутнє покоління вірмен вносило в нього свої зміни.

На жаль, у своєму житті собор пережив два руйнування – в 1676 і 1773 роках. Ушкодження були настільки значні, що при відновленні в зовнішній вигляд будівлі і дзвіниці були внесені істотні зміни. Чергова реставрація, в 1908 році, внесла до інтер'єру собору псевдоготичний стиль, який і зберігся до сьогодення. У храму дуже цікава архітектура. На його території три дворики, що пов'язані між собою, мають кожен свою назву.

А собор знаходиться між ними, у самому їх серці. Кожен дворик має свої пам'ятки, які припадають до душі туристів. Східний – вабить своєю неперевершеною колоною. Вважається, що вона є присвяченням Святому Христофору. Дерев'яній каплиці, що є продовженням монументальної скульптури «Спаситель з хрестом», виділено місце у Центральному дворі.Не залишить вас байдужим і будівля собору. Інтер'єр церкви вражає великою кількістю орнаментів. У них переважають вірменські мотиви. Особливе місце серед них займають різьблені зображення хрестів у камені і алебастрі. Найдревніші зразки монументального розпису збереглися на укосах вікон.

 

Дивовижні мозаїки вражають своєю розкішністю. Їх можна розглядати годинами. А гра світла і тіні надає їм особливу привабливість. Багато і довго можна описувати достоїнства цього храму. Але краще один раз побачити, аніж сто разів почути. І плануючи поїздку у Львів, обов'язково додайте до плану відвідування Вірменського собору. І ви не пошкодуєте про таке рішення.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали