Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Костел Святої Діви Марії Ангельської

Україна, Поділля, Вінницька, Вінниця

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Монастир францисканців-капуцинів, який було зведено у 1745-1760 роках на гроші вінницького старости Людвіка Калиновського, котрі він отримав від виграного суду з графом Потоцьким, призначався для ордену капуцинів.

На момент закінчення будівництва, розташування монастиря було за мурами міста, за валом, на узвишші, де був старовинний цвинтар, біля дороги, що вела з Вінниці до Летичева. Окрім цього, серед римо-католицьких монастирів у місті було ще два: єзуїтський (сьогоднішній обласний архів) та домініканський (сьогоднішній православний собор), які розташовувалися у межах мурів. Сьогодні капуцинський монастир знаходиться на центральній вулиці міста.

Грандіозна реконструкція храму і належної йому території була проведена в 2003 році. Унікальний стиль тосканського бароко гармонійно вписався в архітектуру сучасного міста.

У будівлі Костелу Святої Діви Марії регулярно проводяться органні концерти, участь в яких беруть віртуози органної музики з різних країн світу, а напис на старовинному органі: «Помри, щоб воскреснути», наштовхує прихожан і простих відвідувачів на філософські роздуми.

Підземелля монастиря

Підземелля ділиться на дві частини: крипти під храмом і монастирські підвали. Крипти під храмом були призначені для поховань монахів, а також визначних жителів міста. В монастирських підвалах зберігалося все вирощене в монастирському саду, мед з пасіки та пиво, яке варилося для виготовлення пивного супу, який роздавався убогим і хворим, особливо під час епідемій.

Підземний хід

У 1744 році капуцинам було запропоновано три місця на вибір для розташування майбутнього монастиря. Вибір теперішньої обумовлений тим, що тут проходив підземний хід від єзуїтського монастиря і магістрату. Монастир капуцинів було збудовано над ним. В результаті південне крило монастиря отримало двоповерхові підвальні приміщення, нижнє з яких є частиною старовинного підземного ходу, імовірно з початків  XVII століття.

Що можна побачити під час екскурсії?

В підземеллях пропонується два типи екскурсій: повна і експрес-екскурсію.

На маршруті повної екскурсії Ви побачите:

-    храм, збудований в особливому капуцинському стилі тосканського бароко 

-    макет монастирських приміщень

-    фотогалерею монастиря (фото кінця XIX- початку XX століття)

-    чернечий хор, де моляться монахи

-    історичні келії

-    крипти під храмом

-    монастирські підвали

-    підземний хід

 

21.12.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали