Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Миколаївський зоопарк

У 1901 році 26 квітня був заснований найдавніший зоопарк України - Миколаївський зоопарк. Його засновником є ??міський голова Леонтович Микола Павлович. Акваріум, який був надбанням приватної колекції і знаходився в будинку голови, був ключовим і першою ланкою, з якої був закладений зоопарк. Ще до революції колекція Миколи Леонтовича була відома не тільки в Росії, але і в Європі. На ті часи акваріум був обладнаний за новітніми технологіями. Число подібних колекцій у всій Європі ледве доходило до семи. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

У 1918 році колекцію націоналізували, а Леонтовича призначили директором Держакваріума. З дуже великими і значущими втратами Держакваріум пережив громадянську війну. І вже вдруге 25 червня 1922 відбулося урочисте відкриття Миколаївського акваріума. Більше 40 тисяч людей відвідало таке диво тільки за 1922 рік. Вхід для відвідувачів Держакваріума був безкоштовним. Миколаївський Держакваріум числився на утриманні наросвіти, пізніше його перевели на держбюджет, і вже з 1934 року - визначений на бюджет міста.

Величезна кількість тури по Україні.

При Держакваріумі в 1925 році відкрили зоологічний відділ, відповідно змінилася і назва - Акваріум-Зоосад. Тварин таких як: верблюди, бізони, яки, муфлони, олені, страуси завезли сюди з Асканія-Нова. Також спеціально для розширення зоосаду сюди закупили вовків, ведмедів, лисиць, мавп. У зв'язку з таким поповненням територію зоопарку збільшили до 0,75 га. Побудували клітки, вольєри, розбили парк.

У 1927 році Альманах під назвою «Вся Миколаївщина» писав, що Миколаївський акваріум це не тільки головна визначна пам'ятка міста, але і є єдиним подібним в ССР. А в Європі він є третім завдяки великій кількості експонатів, в зв’язку з чим має небувало високий інтерес у відвідувачів.

Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

У період 50-х років колекція Миколаївського зоопарку була збільшена до значних обсягів. Це - білі ведмеді, пуми, снігові барси, гімалайський ведмідь і плямисті гієни. У 1955 році жителькою зоопарку стала індійська слониха по кличці Мері, саме вона була подарована Хрущову прем'єр міністром індії. У цей же період у зоопарку інтенсивно проходять роботи по виведенню гібридів домашніх і диких тварин. У процесі гібридизації були виведені: дінговолкоовчаркі, зебуякі, ослопоні, зубробізони, а також гібриди свиней, овець, великої рогатої худоби, які реалізовані в колгоспи і радгоспи.

Щороку приносили потомство леви, бурі ведмеді, вовки, дикі кабани, фазани. Тільки за період з 1949 по 1957 рр. в Миколаївському зоопарку народилося понад 30 бурих ведмедів і 30 левенят.

У період 60-х років колекція зоопарку налічувала понад 200 видів, а екземплярів понад 2000, і це при загальній площі приміщень всього в 1267 кв.м. Лише за півгодини можна було обійти практично весь зоопарк. Територія була доглянута і дуже чиста, але споруди практично всі досить сильно застаріли й вимагали капітального ремонту. Так як зоопарк розміщувався в центрі міста, то для розширення його території просто не було можливості.
 

У нас найкращі тури по Україні з Києва.

На сьогоднішній день колекція зоопарку становить 4485 особин, вони відносяться до 452 видів. З цієї кількості близько 80 видів занесені до Міжнародної Червоної книги. Це найбільша колекція на території України. З 1993 року Миколаївський зоопарк зарахований до EAZA (Європейську Асоціацію зоопарків і акваріумів). Також він входить до ЕАРАЗА (Євро-Азіатська Регіональна Асоціація зоопарків і акваріумів) і ISIS (Міжнародна Система Обліку Тварин).

З 2002 року на території Миколаївського зоопарку відкрито новий вольєр під назвою «Дідова хата». Подвір'я, оформлене у фольклорному стилі, служить своєрідним музеєм побуту сільських верст населення Південної України. Відвідувачі можуть тут погодувати і погладити ручних овець, курей, індиків, кіз, гусей та інших тварин.

Донині Миколаївський зоопарк є найвідомішим у всій Україні. Знаходиться він на площі Леонтовича. У зоопарку представлена ??велика колекція видів мавп. Головною гордістю в Миколаївському зоопарку є крокодил на прізвисько Вася, йому вже 60 років, а ще пітон по кличці Сітка, довжина якого досягає 8 метрів - найбільший пітон в Європі.

тури по Україні тури по Україні

Зоологічний сад зоопарку становить колосально велику колекцію птахів - від величезний орлів до крихітних колібрі. Акваріум Миколаївського зоопарку зібрав представників водного царства з усіх куточків земної кулі. З 2006 року в зоопарку відкрито «Сад живих тропічних метеликів».

Всi тури по Україні.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!