Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Із циклу "Історико - культурний заповідник "Старий Луцьк". Покровська церква

Ще однією з найстаріших архітектурних пам'яток і найважливіших пам'яток церковного зодчества на Волині є Свято-Покровська церква в Луцьку. Покровська церква - це кафедральний собор Луцької та Волинської єпархії, який підпорядковується Українській Православній церкві Московського патріархату.

Історія Покровської церкви почалася ще приблизно в XV столітті. Передбачається, що на місці сьогоднішньої Свято-Покровської церкви перший храм побудували онуки Київського князя Володимира Великого, але багато історичних та архівних джерел засновником Покровського храму вважають литовського князя Вітовта (1350-1430 рр..).

 

Як би там не було, достеменно відомо лише одне, що наприкінці XVI століття у Покровській церкві необхідно було зробити терміновий і капітальний ремонт. Тому на її місці на початку XVII століття з'явилася нова церква. Спочатку її побудували також дерев'яною, але пізніше перебудували ще раз на кам'яну. У 1637 році зовнішній вигляд Покровської церкви істотно змінився - вона стала набагато вище, за рахунок надбудови і нового даху, стіни споруди повністю облицьовані цеглою, а всередині з'явився новий вівтар, набагато ширше попереднього. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

Насичена подіями історія міста, постійні війни, зміна урядів, перехід із складу однієї країни в іншу і багато інших подій - все це сильно відбивалося на стані міста, багато споруд руйнувалися, потім заново зводилися, деяким потрібен був просто ремонт, а деякі збереглися тільки в історичних або архівних матеріалах. Незважаючи на все це Свято-Покровській церкві вдалося вціліти. Майже через двісті років, в 1831 році, тут знову пройшов капітальний ремонт, але в 1845 році страшна пожежа сильно зруйнувала будівлю церкви. І її довелося практично повністю відновлювати. Величезна кількість тури по Україні

Той вигляд, в якому ми бачимо сьогодні Свято-Покровську церкву, вона набула після останньої реконструкції в 1873-1876 роках. Тоді й з'явилася дзвіниця, куполи, різниця і пономарка з боків апсидиАвтобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

Сьогодні Свято-Покровська церква в Луцьку вважається найстарішою з діючих православних храмів. До початку XIX ст. Покровська церква була простою міською православною церквою для своїх парафіян, в 1803 році вона стала греко-католицьким кафедральним собором, а з 1826 року - православним. Не залишили і цей храм уніати в 30-ті роки XIX століття, коли Волинь входила до складу Польщі, без спроби забрати будівлю Покровської церкви у своє володіння. Але православ'ю вдалося відстояти своє законне право на цей храм. На початку минулого століття ченці Свято-Покровської церкви відкрили тут церковно-приходську церкву. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Остання подія в історії церкви, в результаті якої храм на місяць змушений був призупинити свою діяльність і не проводити богослужіння, відбулася в 1992 році під час чергової спроби прихильників Київського Патріархату захопити храм. Конфлікт незабаром вирішився, а Свято-Покровський собор залишився в складі Московського патріархату. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

До 1962 року Покровська церква володіла дуже цінною древньою іконою - «Волинської Богоматері», яка вважається шедевром древнього українського живопису XIII-XIV ст. Зараз ця ікона знаходиться в Національному художньому музеї України. Після того, як цю прекрасну святиню відвезли з Покровської церкви, її внутрішнє оздоблення залишився прикрашати старовинний церковний іконостас, що був виготовлений ще в 1887 році. Двічі проводився розпис стін і склепінь (в 1932 і 1966 роках).

Покровська церква є важливою складовою частиною Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», до складу якого входить також відома Лютеранська кірха.

Всi тури по Україні.

Рельєф місцевості, на якій розташована церква, такий, що будівля за декілька століть свого існування «пішла в землю». І тепер, щоб зайти до церкви з вулиці, необхідно спуститися по крутій бічній вуличці. Але навіть у цьому «поглибленні», красива будівля Покровської церкви, пофарбована в жовтий колір і оточена зеленню дерев, постійно привертає до себе гостей міста, викликаючи у них величезний інтерес і приємне враження від побаченої у всій красі старовинної церкви, тури в Карпати.
Подарувати собі незабутні вихідні в Луцьку, Ви можете в рамках наших турів. Вибрати тури на Волинь можете тут. 

Автор Марина Мельниченко

 

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!