Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Природні чудеса Миколаївщини

Миколаївська область дуже багата на чудові багатства краси природи. Наприклад, у Вознесенському районі розташований мальовничий Трикратський лабіринт - один з комплексів державних заповідних урочищ. А недалеко від Трикратського лабіринту, біля села Актове, знаходяться Арбузинський і Актовський каньйониякі, в свою чергу, є частиною Національного природного парку «Бузький Град». Арбузинський каньйон відомий тим, що камені з цього каньйону встановлені у Відні на експозиції каменів, які символізують кожен континент. Так от камінь Арбузинського каньйону символізує якраз Європу. Більш популярним серед туристів є Актовський каньйон, який являє собою приголомшливої ??краси природний комплекс, в якому гармонійно поєднуються водна і лісова екосистеми, а також мальовничий ансамбль гранітних скель і валунів. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

Актовський каньйон - це унікальне творіння природи, яке утворилося тут більше 4 млрд. років тому. Розташований Актовський каньйон на річці Мертвовод. Загальна площа каньйону складає 250 га, а його максимальна глибина сягає 50 метрів. Величезна кількість тури по Україні.

Подібного природного творіння в Європі більше немає. Геологічні і ландшафтні показники Актовський каньйону нагадують каньйони Північної Америки, які відомі в усьому світі.

Дуже часто можна почути інші назви Актовський каньйону, такі як «Каньйон Диявола» або ж «Малий Крим».Останню назву приписують до цієї місцевості через схожість з Великим Кримським каньйоном.

Унікальні природні умови Актовського каньйону впливають на утворення особливих екосистем, які є абсолютно не характерними для цієї місцевості. Наприклад, на обмеженій території Актовського каньйону виростає рідкісний гірський тюльпан.

Актовський каньйон і прилегла місцевість ще з давніх часів овіяні переказами, легендами і різними історіями. Наприклад, про річку Мертвовод ходить така історія: запорізькі козаки вилили відвар з отруйних трав, для того щоб отруїти татар. Згідно з іншим переказом, після кривавої козацько-татарської битви все русло річки було забито тілами загиблих воїнів, та й настільки, що навіть води не було видно.

Крім річки з таємничою назвою Мертвовод, у цих місць є особливий містичний ореол, який створений багато століть тому таємними ритуалами древніх племен. Ще в роботах Аристотеля є згадки про те, що в Актовській долині поховано багато скіфських царів.

Стрімкі гранітно-базальтові скелі Актовського каньйону, висота яких у певних місцях досягає 100 метрів, а також надзвичайна витіюватість річки Мертвовод, яка викликана великою концентрацією сірководню у воді, і, звичайно ж, живописна краса природи привертають велику кількість туристів не тільки з України, але і з інших країн Європи. Крім того подібні природні умови і рельєф створюють прекрасні можливості для занять екстремальними видами спорту, такими як рафтинг і альпінізм. Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

У 1994 році в Миколаївській області був створений ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», до складу якого входить також і Актовський каньйон. Приємно дивує не тільки краса, а й чистота цієї місцевості.

Незважаючи на всі перераховані вище переваги Актовського каньйону і поряд розташованих територій, цей унікальний природний куточок на сьогоднішній день не є широко розвиненим туристичним об'єктів. Його популярність серед любителів природи і «дикого» відпочинку поступово зростає. Але тим не менше ми радимо Вам відвідати це дивовижне місце, щоб самим відчути на скільки сильно манить до себе містична привабливість, мальовнича природа і мало доступність Актовського каньйону. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Всi тури по Україні.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!

Спробуйте всі наші тури по Україні.