Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Трикратський лабіринт

Трикратський лабіринт - саме так називається один з комплексів державних заповідних урочищ, який розташований поблизу від села Трикрати Вознесенського району (Миколаївська область). Трикратський лабіринт - це справжнє багатство посушливих степів на півдні України, який на сьогоднішній день займає площу 247 га. Поруч з Трикратським лісом протікає річка Мертвовод. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

Історія Трикратського лабіринту починається з 1870-х роківколи за ініціативою поміщика-лісівника графа Віктора Скаржинського місцеві жителі створили величезний штучний лісовий масив. У центрі цього масиву розташовано прекрасне озеро. По всій території лісу протікають невеликі річечки, через які побудовано величезну кількість мостів, що з'єднують, в свою чергу, безліч стежок і доріжок. Звідси пішла і назва лісу - «лабіринт», а «Трикратський» - від назви найближчого населеного пункту. Величезна кількість тури по Україні.​

Граф В.П. Скаржинський був ініціатором і основоположником полезахисного і степового лісонасадження, які висаджувалися як по схилах ярів, так і між гранітними скелями. Трикратський ліс відразу ж почали активно розвивати і збільшувати його територію, згодом парк перетворився на справжній рукотворний ліс. Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

Весь масив Трикратського лабіринту ділиться на три основні частини: перша - ставок в центрі лісу, який є улюбленим місцем для рибалок, друга - урочище «Лабіринт», а третє - урочище «Васильєва пассіка». Обидва урочища в 1972 році отримали статус державних заповідних урочищ і охороняються відтоді законом.

До складу Трикратськоголабіринту входять ще два урочища: «Літній Хутір Скаржинського» і «Миронів Сад» (іноді називають «Мирним гаєм»). Останнє урочище знамените тим, що це єдине місце на Миколаївщині, де поблизу можна розглянути колонії сірих чапель. Але знайти це місце зовсім непросто: ліс стрімко збігає на дно яру і стає практично непрохідним. Тутешні струмки з кришталево чистою і холодною водою, нагромадження скель і густі хащінадають цим місцям казково прекрасний вигляд. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Через всю територію Трикратськоголісу тече річка Арбузинка.

Кращі тури по Україні!

Але головною визначною пам'яткою і головним багатством Трикратського лісу є могутні дуби в урочищі «Лабіринт». Вік цих шановних стариків лісустановить приблизно 120-170 років, а деяким дубам вже майже 500 років. Стовбури цих дерев майже поміщаються в розкриті руки трьох дорослих осіб. Загальна кількість старожилів Трикратський лісу приблизно 350 дубів.

Спробуйте також тури по Україні!

На сьогоднішній день урочище «Лабіринт» - це прекрасна рекреаційна зона з багатою фауною і флорою лісів і степів, де можна побачити мальовничий березовий гай, крім того тут живуть лані, козулі, олені і стадо бізонів. «Лабіринт» має трикілометрову прогулянкову стежку і безліч впорядкованих місць для відпочинку. Прогулянка через свіжі діброви вздовж чистої річки сприятливо впливає на покращення здоров'я і самопочуття людини. А тінь від крилатих дубів створює комфортні умови для прогулянки в спекотний літній день. Густа листва Трикратського лісу в поєднанні з сонячними полянами надихає фотографів і художників творити нові шедеври.

По екологічних стежках Трикратський лабіринту можна прогулятися в компанії екскурсовода, який покаже Вам самі мальовничі пейзажі цього лісу, а також повідає багато цікавого з історії та сучасного життя Вознесенська, Нової Одеси, Миколаєва та інших прилеглих міст.

Недалеко від Трикратський лабіринту знаходиться відомий Актовський каньйон.

Кращі тури по Україні!

Всi тури по Україні.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!