- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Бєлянська Печера
Якщо виберете відпочинок на одному з гірськолижних курортів Високих Татр, обов`язково заплануйте екскурсію в Белянську печеру. Це найбільша печера Високих Татр.
Белянска печера відкриває свою історію існування з XVIII століття, з часів золотошукачів. Розташована печера на території Татранського Національного парку, а саме в мальовничій місцевості Белянських Татр (західна частина).
Формування печер пов'язують з тектонічними розломами плато Кобили Врх, що розташувався над печерою. Води часів льодовикового періоду, які проникали в печерні коридори, тільки трохи змінили внутрішній лик вже майже сформованих печер.
Загальна довжина коридорів печери становить 3640 метрів, перепад висот близько 160 метрів. Вхід в печеру проходить через тунель, який просто увінчаний безліччю ущелин провідних до первозданного входу, який знаходиться вище на 82 метри від існуючого нині. Кілька місць у печері мають вигляд овальної форми, вони створені водою. Незрівнянна вертикальна сегментація доповнена декількома прірвами. На додаток до цікавих печерних утворень, Белянська печера славиться своїм оркестром водяних крапель.
Шаруваті відкладення кальцію утворюють кам'яні водоспади, а саме: водоспадний Купол, Високий Купол, Музичний Зал, СНП Купол і Пальмовий Зал.Тут температура повітря майже стабільна, але з невеликим коливанням від +5 С до +6,3 С. Відносна вологість повітря знаходиться в межах 91-97 %.
На початку 1884 Белянську печеру відкрили для відвідування громадськістю, в цей же рік в даній печері був відкритий Купол Руїн. У 1886 році тут проклали електричне освітлення. Грандіозні відновлювальні роботи проводили в у минулому столітті, а точніше в 50 роках. У період 1979-1980 років, екскурсійний маршрут був прокладений до входу, що знаходиться між Куполом Руїн і Глиняним Пасажем. У наш час печера активно використовується для оздоровлення (сеанси спалео клімату). Для туристів запропонований маршрут, довжина якого понад 1000 метрів.
Прогулянка Белянською печерою займає орієнтовно годину. Перепад висот складає 125 метрів, і під час екскурсії доведеться подолати 866 сходинок. Маршрут йде по колу, так що ви постійно будете подорожувати по нових коридорах і потрапляти в незнайомі зали. Середня річна температура в печері коливається в межах від 5 до 6,3 ° C. Тому, якщо вирішите відвідати печеру влітку, для комфортного огляду, радимо взяти з собою теплі речі.
