- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Будапешт
БУДАПЕШТ - СТОЛИЦЯ УГОРЩИНИ
Уздовж повноводного і прекрасного Дунаю розташовано дуже багато чудових і гарних міст. Але удостоїтися правом називатися вишуканою, сліпучою і рідкісною перлиною Дунаю змігло тільки одне місто - Будапешт.
Будапешт - це прекрасне місто, яке зберігає в собі багате минуле у вигляді безлічі чудових архітектурних споруд, скульптур, історії. Своїх гостей місто обдаровує неповторною і єдиною у своєму роді багатою культурною спадщиною.
Історія Будапешта
Історія столиці Угорщини почалася ще в І столітті до н.е.. В той час на території нинішнього Будапешта, в районі гори Геллерт, проживало кельтське поселення Ак Інк. Жителі цього поселення займалися в основному торгівлею і ремісництвом. У І столітті н.е. на зміну кельтам прийшло римське правління, яке переймуновало кельтське містечко в Аквінкум. Це місто стало адміністративним центром Паннонії - провінції Римської імперії. Кількість жителів на той час було вже більше 30 000 чоловік. Нинішній район Будапешта Обуда або Стара Буда зобов'язаний своїм станом і визначним місцям якраз епосіправління Римської імперії, яка відрізнялася особливим, фундаментальним ставленням до будівництва будинків, різних комунікацій і доріг. Поруч з районом Буда незабаром почали будувати поселення Пешт.
Кінець ІХ - початок ХХ століть знаменується приходом в ці місця угорців. Нинішній район Белварош був обраний угорцями своїм першим місцем поселення. До XIV століття проводився активний розвиток угорської держави і його столиці, будувалися замки, фортеці, укріплення. Але після захоплення Угорщини Османською імперією, розвиток міста припинився на 150 років. У цей період турецькі завойовники нічого не будували, а тільки руйнували.
Після вигнання турецьких військ з Європи, більшість угорських земель стало частиною володінь династії Габсбургів. З XVIII століття почався активний розвиток Пешта - як одного з головних торгових центрів Угорщини. А в 1873 році відбулося остаточне об'єднання трьох довколишніх міст Угорського королівства - Буда, Стара Буда (Обуда) і Пешт - в одне місто Будапешт.
Основні визначні пам'ятки Будапешта
Будапешт - це місто, в якому дивним чином дуже гармонійно по'єднується сучасний вигляд архітектурних рішень з найбагатшим історичним і культурним спадком. Незважаючи на стрімкий розвиток, це місто не втратилосвоєї чарівності, шарму і привабливості. Мешканці та правлінняУгорщини дуже трепетно ставляться до збереження визначних місць, історичних пам'яток своєї столиці. Тому на реконструкцію та утримання такої величезної кількості пам'яток історії та культури угорського народу щорічно використовуються колосальні суми грошей, а це в свою чергу підтримує інтерес до Будапешту туристів і гостей міста.
З упевненістю можна сказати, що одного дня мало, для того щоб побачити всі історичні місця Будапешта. Їх занадто багато. Але разом з тим, в Будапешті є такі видатні місця і пам'ятки, побувавши в яких можна з відповідальністю заявити, що ви відчули і зрозуміли внутрішній світ угорської столиці.
Якщо у Вас дуже мало часу на екскурсії по Будапешту, то, в першу чергу, необхідно побачити Будайську фортецю, Набережні Дунаю і Проспект Андраші (центральна вулиця міста). Вони є не тільки одними з головних визначних пам'яток Будапешта, а й стали частиною Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Відправившись в Фортечний район угорської столиці, ви побачите найбільшу кількість музеїв, що розташувалися дуже тісно один з одним в окремому районі Будапешта. Головними серед них є Угорський національний музей, Фортечниймузей, Військово-історичний музей.
З вікон Королівського палацу, зі сторони Дунаю, відкривається чудова панорама на столицю Угорщини. Королівський палац (Будайська фортеця) - це одинз головних символів Будапешта, побудованийще в ХІІІ столітті. Протягом багатьох років фортецястояла на перехресті важливих подій в історії Угорщини та Європи - війни і підкорення, влада турків, Габсбургів, три рази спустошення, перебудова, реконструкція. Той вигляд, в якому ми бачимо сьогодні Королівський палац в Будапешті, будівля набула лише після Другої Світової війни. На сьогоднішній день в будівлі Будайської фортеці розташовується Будапештський Історичний музей, Угорська Національна галерея, Державна Бібліотека ім. Сечені.
Обов'язково потрібно побачити побудованубільше 700 років тому церкву Святого Матяша. У цьому храмі проходила церемонія коронації королів Угорщини. Зовнішній вигляд церкви Святого Матяша з часом видозмінився трохи і набув рис неоготичного стилю, а от внутрішній інтер'єр храму залишився практично незмінним. Церква Святого Матяша володіє прекрасною акустикою, тому в стінах цього храму дуже часто проводяться концерти органної музики, які стали дуже популярними серед жителів і гостей Будапешта. До того ж, у храмі Святого Матяша є колекція священичих риз, яка вже давно стала дуже популярною у всьому світі, а також копія корони королів Угорщини.
Чудовий архітектурний ансамбль церкви Святого Матяша гармонійно доповнюють білосніжні стіни Рибальського Бастіону, оточуючі старовинний храм. Рибальський Бастіон був побудований в 1895 році на місці старовинного рибного ринку, який був тут у часи Середньовіччя, і на місці захисних стін, які охороняли рибалки. Звідси і походить назва будівлі. Насправді, будівля жодного разу не використовувалося як оборонна споруда, і зараз вона користується інтересом у туристів за рахунок свого красивого зовнішнього вигляду, виконаного в неоготичному стилі, і мальовничої панорами на Пештську частину міста, яка відкривається з вікон Бастіону.
Проспект Андраші
Центральна вулиця угорської столиці, як уже говорилося раніше, - це проспект Андраші. Назва вулиці присвоєнана честь прем'єр-міністра Угорщини, який доклав багато зусиль для розвитку свого міста як однієї з найкращих і найкрасивіших культурних центрів всієї Європи. Протяжність проспекту Андраші складає трохи більше 2,5 км. Це не просто красива вулиця, а справжнє зібрання будівель, яке зроблено в стилі, так званого, «французького бульвару», що призначений для проїзду короля.
Архітектурний ансамбль проспекту Андраші виконаний у стилі еклектики, що підтверджується безліччю внутрішніх пам'ятників, площ, фонтанів, які ховаються за будинками. Головна родзинка проспекту - Угорський Державний Оперний театр. Будівля Оперного театру побудованав стилі неоренесансу і класицизму в кінці ХІХ століття. Не менш привабливе і вишукане внутрішнє оздоблення театру - помпезний вестибюль, розкішні зали, елегантні головні сходи, зал для глядачів, зроблений у формі підкови.
На проспекті Андраші знаходиться також і Музей мистецтва Сходу та Азії. Будівля Музею раніше належалапристрасному колекціонерові Ференцу Хоппу, який подарував всі свої зібрання рідній країні.
На перетині проспекту Андраші і вулиці Міхая Мункачі знаходиться воістину елегантна споруда Баухауз, будівля «Готель Андраші», яка реконструювалася за проектом архітектора Альфреда Хайоша, колишнього чемпіона Олімпійських ігор з плавання в 1896 році.
Ще однією привабливою будівлею на головній вулиці Будапешта є будівля Музею образотворчих (витончених) мистецтв, побудованав стилі неоренесансу.
Закінчується проспект Андраші головною площею Будапешта - площею Героїв з відомим Пам'ятником Тисячоліття, зведеним в 1896 році на честь святкування тисячоліття угорської держави. На верху монументальної колони встановлена скульптура архангела Гавриїла, під пильним поглядом якого охороняється спокій угорського народу. Нижче встановлені фігури семи угорських вождів, які активно боролися за свободу своєї країни. Поруч з пам'ятником побудована напівкругла колонада, яку прикрашають скульптурні зображення угорських королів, відомих воєначальників та інших важливих державних діячів.
Поряд з площею Героїв знаходиться всім відоме озеро Міського Парку - улюблене місце як місцевих жителів, так і гостей міста. У будь-який час року це місце приваблює до себе величезну кількість народу - адже влітку тут можна сховатися від пекучого сонця і прогулятися по тінистих алеях, покататися на човні, а взимку озеро покривається льодом і перетворюється на величезний каток. Тут же знаходиться і маса інших розважальних закладів - Лунапарк, міський зоопарк, Будапештський Цирк, Музей Транспорту, Сільськогосподарський музей і всесвітньо відомі купальні Сечені.
У 2002 році проспект Андраші, разом з усіма розташованими на ньому пам'ятками Будапешта, занесений до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Фортечний квартал
Стародавнім центром Будапешта, який і визначає характерний вигляд цього міста, є Фортечний квартал. Його історія вже триває майже 800 років. За цей час Фортечний квартал неодноразово руйнували різні природні катаклізми, Світові війни. Але щоб не відбувалася його знову відновлювали, реконструювали, примножуючи цим красу і велич Фортечного кварталу, які так заворожують туристів. Потрапляючи в Фортечний квартал Будапешта створюється враження, що ви перенеслися на декілька століть назад, коли по вимощених каменем вулицям крокували легіонери Римської імперії, на кам'яних лавах, які витесані в стінах красивих середньовічних будівель, звучали романтичні пісні, визнання в любові середньовічних лицарів дамам свого серця.
Ансамбль Фортечного кварталу в Будапешті складається з багатьох відомих пам'яток. Найбільш відвідувані серед них - це площа Святої Трійці, Церква Святого Матяша, Рибальський Бастіон, про які вище вже згадувалося. Гармонійно доповнює Фортечний квартал і чудовий архітектурний ансамбль Будайської фортеці (Королівського палацу), яка зараз виконує виключно мирні функції. Тут розташовано кілька музейних приміщень і Державна бібліотека імені Сечені. Поруч розташовується також і Палац Шандора, в якому зараз знаходиться резиденція Президента Угорщини.
Під Фортечним кварталом знаходиться величезна мережа печер і лабіринтів. Під час Другої Світової війни в них ховався німецький гарнізон, чисельність якого становила близько 20 000 офіцерів і солдатів.
На протилежному березі річки велично розташовується всім відома будівля Угорського Парламенту, побудованав неоготичному стилі. Прямо за цією будівлею височить купол Базиліки Святого Іштвана, в якому зберігається кисть руки першого короля Угорщини. За будівлею Базиліки Святого Іштвана, в 5 хвилинах ходьби в сторону Ланцюгового моста, можна побачити чудовий Палац Дунай, збудований ще в 1895 році в популярному на той час стилі бароко. У ньому дуже часто проводяться різні фольклорні постановки та концерти симфонічної музики.
Будапештська екскурсія по маршруту трамваю № 2
Для тих, хто бажає дуже швидко переглянути основні красиві місця Будапешта, пропонуємо відправитися в «екскурсію» за маршрутом трамвая №2, який проходить вздовж набережної Дунаю. Проїхавшись на трамваї №2 в обидві сторони, можна побачити чудові споруди та палаци, які й створюють вражаючий сучасний вигляд старовинного угорського міста.
Отже, маршрут починається з площі Ясаі Марі. З правого боку Вашому погляду відкриється мальовничий вид на Церкву Матяша, Рибальський Бастіон і Фортеці, які знаходяться на протилежному березі Дунаю. Поруч розташований також Угорський Парламент. Про нього розповімо трохи більше!
Парламент - це найбільша будівля Угорщини, найбільший Парламент у світі. Побудований він був у 1884-1904 рр.. в неоготичному стилі. Довжина будівлі Парламенту становить 268 м, висота куполу 96 м, кількість кімнат - 691. З 2000 року двері Угорського Парламенту відкриті для туристів (у той час, коли в будівлі не проводяться засідання уряду країни). Тут можна побачити вишуканий інтер'єр Парламенту, угорські реліквії, а також приналежності угорських королів - булаву держави, корона короля Іштвана Святого, шаблю періоду ренесансу.
Відправившись далі в екскурсійну поїздку ви побачите чудові мости Будапешта - відомий Ланцюговий міст Сечені, Ержебет. Звідси відкривається чудовий вид на Буду, який неможливо ні з чим порівняти. Буда - це старовинна частина міста, яка розташована біля підніжжя гори Геллерт. Тут же, біля моста Свободи, знаходяться будівлі готелю та водолікарні з однойменною назвою «Геллерт». Наближаючись до кінця маршруту трамвая №2, перед мостом Ладьманеші, видно будівлю Нового Національного театру, яка розташовується в Пештській частині міста.
Далі нас чекає зворотна дорога по маршруту. З правого боку відкривається панорама на архітектурний ансамбль Університету Економічних наук, за якими видно і будівлю Великого Центрального ринку Будапешта. На площі Рузвельта розташовані Угорська Академія наук і палац Грешем, в якому після дуже хорошої реставрації був відкритий готель категорії «Люкс». Угорська Академія наук - це найзначніше і найстаріша споруда на площі Рузвельта, яка була побудована тут в неоренесансному стилі в 1862-1864 рр.. У цій будівлі розташована велика кількість офіційних кабінетів, наукова бібліотека великої цінності, зали для засідання, конференцій і великий актовий зал, в якому можна побачити помпезні картини Кароя Лотц і в якому дуже часто проводяться концерти.
Як ви переконалися цікавих і гарних місць в Будапешті дуже багато. Перераховувати всі достоїнства цього міста можна ще довго і довго. Не дарма Будапешт вважається одним з найкрасивіших міст світу. Адже саме в цьому місті розташована найбільша синагога в Європі (друга за розмірами у світі), перша підземна дорога на всьому континенті, найбільша парламентська будівля в Європі тощо. Поруч з сучасними будівлями в Будапешті можна побачити залишки давньоримського міста Аквінкум, старовинні амфітеатри, вулиці, вимощені каменем, численні купальні, турецькі лазні, пам'ятники стилю бароко, готики, ренесансу і багато іншого.
«Королева Дунаю» - цю назва Будапешту присвоїли за те, що це єдине в світі місто, в якому знаходиться близько 100 термальних джерел, з яких кожен день на поверхню виходить 19 мільйонів галонів термальної води.
Поціновувачам тонкого смаку угорського вина необхідно зазирнути в Будафок, який відомий всім своїм виноробством. У великих і прохолодних льохах Будафоку знаходиться величезна кількість і видів вишуканого шампанського і добірних вин.
Прогулянка по знову розквітшому «Пештському Бродвею», залишить самі незабутні враження про музичне життя Будапешта, якеє веселим, відповідаючимвсім віковим групам та просто єдиниму своєму роді.
