Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Якщо ви шалено любите подорожувати і не знаєте, куди відправиться в майбутню відпустку, зверніть увагу на Тернопільську область. Тут є безліч цікавих сіл, що відрізняються своїми визначними пам'ятками, колоритом і місцевістю. Тому варто озброїтися картою, рюкзаком і відправиться в незабутню подорож. І почати слід з довколишніх до Тернополя місцевостей, до яких дістатися можна швидко і легко транспортом або пішки. На особливу увагу заслуговують села, розташовані в Чортківському районі Тернопільської області: Біла, Росохач, Залісся та інші. Якщо ви любите історичні пам'ятки, загляньте в село Колиндяни.

Колиндяни: історія, про яку не розкажуть в школі

Село має цікаву історію. Як кажуть багато джерел, з 1444 року поселення іменувалося Райгород. До кінця XVIII століття воно було містом, але пізніше втратило свій статус і стало селом під назвою Колиндяни. До цього часу про село ніде не згадувалося і тільки в 1661 році про нього було розказано в письмових джерелах.

У 15 столітті в поселенні був споруджений замок. Його звели шляхтичі з роду Стаменскіх на піднесеному місці біля річки. До початку XIX століття споруда була вже трохи зруйнована. Але їй подарував друге життя польський шляхтич К. Городиський, який зробив із замку справжній палац в стилі пізнього класицизму. Ця будівля в Колиндянах, як розповідає історія, відрізнялася неймовірною красою. Окрасою його переднього фасаду служили чотири колони іонічного ордера. А з боку парку розташовувався ризаліт з балконом, з якого виднілися неймовірні пейзажі.

Незважаючи на те, що палац суттєво постраждав внаслідок Першої світової війни, він був знову відновлений останнім власником Л. Городиський. За часів Радянського Союзу в будівлі розташовувався технікум. А пізніше на території садиби знаходилася тракторна бригада. Цей палац зберігся і донині. Тільки сьогодні він стоїть занедбаний. Разом з цим будинком також збереглася церква Св. Миколая (1888 г.) і католицький костел, що датується 1870 роком.

Колиндяни: пам'ятки села і що потрібно побачити

Для тих, хто хоче зануритися в історію села, є унікальні пам'ятки, які можна відвідати в будь-яку пору року. По-особливому дивним є занедбаний палац Городиських, що відрізняється красивою будовою і особливою атмосферою минулих років.

Також туристам напевно сподобається занедбаний католицький костел, знайти який можна в південній частині села. Ця споруда розташована на кладовищі. Її побудували ще в 1870 році. Тоді вона служила родовою усипальницею шляхтичів Городиських. Як кажуть інші джерела, в підвалі костелу знаходяться поховання членів сім'ї Альбіновскіх.Якщо ви хочете потрапити в Колиндяни і побачити всі визначні пам'ятки, тоді вам напевно сподобається і кам'яна церква св. Миколи Чудотворця, збудована ще в 1888 році.
Неймовірні відчуття принесе і печера «Млинки». Правда розташована вона не в селі, а в ділянці між Колиндянах і Залісся. Це дивовижна і популярна печера, що відрізняється довгими ходами (довжина часом доходить до 15 км.).

По-справжньому здивують і такі гроти, як Центральний і Сюрприз, а також наступні зали: Корабель, Музичний, Срібний дзвін, Дівоча галерея, Цар-дзвін. Оскільки температура в печері не перевищує 10 градусів, потрібно тепло одягатися. Для того щоб повністю оглянути це містечко вам знадобиться близько 6 годин.

 

Колиндяни: як сюди потрапити?

Дістатися в цю місцевість не складає особливих труднощів. Якщо ви будете перебувати в Тернополі, прямуйте до Чорткова. Саме в 15 хвилинах їзди від цього районного центру і знаходиться село. Воно розташоване на правому березі річки Нічлава. А оточують його такі села, як Озеряни, Залісся, Давидківці, Пробіжна і ін. Ви можете доїхати до села як автобусом, так і машиною.

А якщо ви є шанувальником піших подорожей, можете озброїтися картою, туристичним рюкзаком і наметом, потім зробити незабутній похід в Колиндяни, а також по його околицях.
Колиндяни – місцевість, що дозволяє поринути в історичне минуле і отримати насолоду від незабутнього відпочинку.

05.08.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали