- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Ліптовський Мікулаш
Ліптовський Мікулаш - невелике містечко в Словаччині, розташованена кордоні Західних і Низьких Татр. Воно знаходиться на березі річки Ваг, яка розсікає територію Ліптова на протяжності 65 кілометрів. Населення міста налічує близько 34 тисяч чоловік.
- Опис
Ліптовський Мікулаш - невелике містечко в Словаччині, розташованена кордоні Західних і Низьких Татр. Воно знаходиться на березі річки Ваг, яка розсікає територію Ліптова на протяжності 65 кілометрів. Населення міста налічує близько 34 тисяч чоловік.
Клімат
У регіоні Ліптова дуже м'які зими. Середня температура в січні мінус 4 ?С, а липні плюс 18 ?С.
Історія
Містечко Ліптовський Мікулаш назване на честь свого покровителя - святого Мікулаша, його ім'ям ще названий костел, який знаходиться на території міста. Перші спогади, в історичних літописах, про Ліптовський Мікулаш датуються 1286 роком. До кінця XIV століття, він став економічно стабільним і займав важливе положення в економіці держави. У XVII столітті Ліптовський Мікулаш нарекли центром області Ліптов. Площа Ліптова досягає 2000 км². Найвищі гірські масиви, що оточують Ліптов: Західні Татри, Високі Татри, Хочскіе гори і Низькі Татри.
Ліптовський Мікулаш знаходиться в екологічно чистому регіоні і це важливо, адже з кожним роком люди все більше цінують проводити свій відпочинок серед природи в комфортних готелях і пансіонатах. Безліч туристичних стежок і велосипедних доріжок прокладено в околицях чарівних природних зонах Ліптовсого Мікулаша.
Активний відпочинок
У регіоні Ліптова знаходиться безліч термальних джерел. В наслідок льодовиків, мальовничим місцем на карті відобразилися озера: Ямніцке, Рачков, Врбіцке. Гірські річки даної місцевості ваблять туристів підкорити їх звивисті струмки під виглядом рафтингу або сплаву на плотах.
Поблизу міста розташовано рукотворне водосховище Ліптовська Мара, воно входить до числа найбільших водних резервуарів у Словаччині. Він створений на протязі 1969 - 1975 років, на річці Ваг. Основна мета проекту - захистити регіон від сезонних повеней і, звичайно ж, вироблення електричної енергії. Для реалізації цього проекту були перенесені шосе і залізниця. Відселено, а потім затоплено більше десятка поселень, серед цього числа: Ліптовська Мара, Врбіе, Соколче, Черниці і багато інших сіл. Будівлі, які несли архітектурну або історичну цінність, перенесли до музею в село Прібиліне. Тут знаходяться будинки з цільного зрубу, костел, в готичному стилі, перенесений з Липтовскої Мари і садиба з Паріжковец виконана в ренесансно-готичному стилі. Єдиний виняток - збудований з дерева артікулярний костел, який перебував у Палудзе, його в 1974 році перенесли в село Лазіскі. Цей костел останній і безсумнівно найзначніший прояв дерев'яної сакральної архітектури у Словаччині. На території країни збережено тільки 5 артикулярних костелів в їх первинному вигляді.
На північній стороні берега водосховища розташований Автокемпіг Ліптовська Мара.Це найвідоміший центр туризму, який щорічно відвідують тисячі туристів. Тут не тільки прекрасний пляж та місця для купання, а ще й прекрасні умови для яхтітнгу, серфінгу, катання на водних вело і човнах, є школа відсерфінг, мінігольф і прогулянковий катер на 80 посадочних місць.
Ліптовський Ян - термальний басейн розташований на території однойменного селища в Янській долині. Джерела в цій місцевості відомі на протязі багатьох століть. У далекі часи жителі долини називали теплі джерела - «теплицею», а холодні «мядокіші». Перші термальні ванни та басейни були споруджені в 1930 році Йозефом Гемерскім. Джерела здобули розголосу в багатьох країнах завдяки цілющим властивостям. Сюди приїжджають лікуватися з гінекологічними і ревматичними хворобами, з проблемами серцево-судинної системи і шкірними захворюваннями. Вода в басейнах з мінеральною термальною водою досягає 30 ?С.
На території регіону Ліптовського Мікулаша розташований гірськолижний курорт Ясна. Загальна довжина спусків досягає 45 кілометрів. Це траси різних рівнів складності на висоті 900 - 2000 метрів від рівня моря. Пропускна здатність підйомників 20000 осіб на годину. На території курорту знаходиться обладнаний сноуборд парк.
Більше того, від Ліптовського Мікулаша на відстані 1,5 годинної поїздки розташовані найвідоміші гірськолижні курорти Словаччини: Штребське Плесо, Смоковець, Ясна, Доновали.
Визначні місця
Безліч туристичних стежок і велосипедних доріжок прокладено в околицях чарівних природних зонах Ліптовсого Мікулаша. Привабливість цього містечка полягає в його мальовничості та лікувальних пансіонатах. Головною родзинкою Ліптовського Мікулаша є церква імені святого Миколая і старовинний особняк Ілешгазі. Атмосфера в місті спокійна і розмірена. У центрі розташована пішохідна зона з безліччю визначних місць, доглянутими квітниками, лавками і чудовим фонтаном «Метаморфоза», який звели на честь великих людей-вихідців з цього славного містечка.
Ліптовський Мікулаш славиться своїм насиченим культурним життям, а саме подією «Мости» (виставка мімів). Ще він пов'язаний зі спортом, тут прекрасні майданчики для футболу, хокею, слалому, бодібілдингу, волейболу, тенісу як настільного так і великого. У місті збудовано спортивний зал «Ліптов Арена», його звели неподалік від «Татраландія» (аквапарк).
На відстані 2-х кілометрів від міста Ліптовський Мікулаш, розташований найбільший величезний, барвистий, захоплюючий термальний парк - Татраландія. Він вважається наймасштабнішим на всю Словаччину, Чехію та Польщу. Тут розміщено 11 відкритих термальних басейнів (у зимовий період для відвідувань відкрито 8), температура води в яких досягає 38 ?С. Також встановлено 27 гірок. Ціновий діапазон: дорослі 15 євро за 3 години, діти - 6 євро. У період новорічних свят ціна підвищується на 2 євро. Відвідати аквапарк буде не тільки приємно, але і корисно, адже тут використовується цілюща вода термальних джерел. З курортів, які знаходяться по близькості, курсує sky-bass, він доставить до центру розваг.
Ліптовський музей - тут знаходяться експозиції археології, етнографії, природи, а також експозиція паперової промисловості. Музей заснували в 1912 році в місті Ружомберг. У 1974 році було прийнято рішення приєднати до нього Етнографічний музей, який на той час перебував в Ліптовському Градці і носив краєзнавчий характер. Філією Ліптовського музею є Музей липтовского села, він знаходиться в Прібиліне в гирлі Рачкової долини, де височать Західні Татри. Музей відкрили у 1991 році. Тут експонати побуту жителів словацьких сіл, які раніше були на місці водосховища Ліптовська Мара. Музей розкриває сторінки давніх історичних селищ, способу господарювання заможних і бідних жителів сіл.
Тут представлені: «міщанський будинок», «будинок сільського старости», «будинок наймита». Ці експонати раніше були житлом реальних людей, котрі жили в Ліптовському Трновце, Паріжовце, Липтовскої Кокаве, Селніци та інших селах. Центральним експонатом, вважається костел Діви Марії, виконаний в готичному стилі, його перевезли з Липтовскої Мари. В музеї влаштовують кінні прогулянки, різні культурні заходи, а також тут великий вибір сувенірної продукції.
Неподалік греблі Липтовскої Марирозташоване цікаве місце - Гавранок - регіон археологічних розкопок. Знаходиться він на території пагорба Уложіско. На цьому місці археологи виявили найдавніше поселення, яке існувало 300-100 років до нашої ери (залізний вік). У наші дні проводять реконструкцію давнього поселення Котіну з вівтарем для жертвопринесень. Тут були виявлені сліди жертвоприношень. В XI-XV століттях на цьому місці розташовувалося слов'янське містечко, воно було обнесене муром. Всі знайдені артефакти частково реконструювали, тепер вони важлива складова археологічного музею. У 1967 Гавранку присвоїли статус культурної пам'ятки.
Старовинний Єзуїтський монастир, зведений у стилі бароко, витончено височить не далеко від центру міста. Побудований монастир в 1757-1764 роки, спочатку він не використовувався як монастир. У 1787 році братство покинуло стіни цієї будівлі, і воно перейшло в статус резиденції адміністрації міста Ліптовський Мікулаш. На даний час в цих стінах розміщений Музей спелеології.
«Чорний орел»- старовинний готель. Гостьовий будинок в 19 столітті обладнали під театр, після чого будівля стала центром культурного життя Ліптовського Мікулаша. Ця будівля побачила багато чого - тут проходила постановка комедії Яна Чалупкі, а в наші дні розташований музей з експозиціями, які повідають про рибалку та полювання в регіоні.
Як дістатися
До містечка Ліптовський Мікулаш дістатися можна міжміським автобусом або потягом Інтерсіті, з'єднанням Братислава-Кошице. Автостанція і залізнична станція знаходяться в 500 метрах від центру міста.
