Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Життя одне, а ми животіємо щодня на роботі, займаємося рутинними домашніми справами. Але від цього, на жаль, не піти. Але є ж вихідні дні, і замість того, щоб відкрити для себе щось нове, ми безцільно витрачаємо дорогоцінний час на перегляд чергового награного телешоу. Прийшов час розірвати це коло. У найближчі вихідні вирушайте в Гусятин!

Гусятин – погляньте на світ крізь призму прекрасного!

У Тернопільській області, на мальовничому березі річки Збруч, розпростерся невелике селище, який обов'язково варто відвідати.

Архітектурні пам'ятники, дивовижна природа, гостинні жителі – і це лише маленька частина того дивного, що тут є. Гусятин володіє якоюсь особливою привабливістю, харизматичністю.

Тут якась особлива атмосфера, якої переймаєшся з перших секунд.

Прогулянка по визначних пам'ятках Гусятина

У кожному куточку нашої країни є щось особливо, що привертає все вашу увагу. Так, приїхавши в селище, варто звернути увагу на старовинну архітектуру.

Першою, до чого хочеться доторкнутися – костел бернардинів. Ще в 1610 році на його місці стояв перший дерев'яний монастир, а через 10 років на його місці почалося будівництво кам'яного храму.

Це старовинне сакральна споруда в стилі бароко, від якого віє чимось таємничим і величним. Створюється відчуття, що його стіни зривають щось від усіх оточуючих.

Ще одним цікавим культовою спорудою є церква Св. Онуфрія 16 століття. Стіни храму, товщина яких понад 2 метри, були одним зі складових оборонної системи міста. Ще одна архітектурна пам'ятка Гусятина – будівля синагоги 16-17 століть. У свій час, в будівлі розташовувався зал краєзнавчого музею. Спорудження приваблює своїм готико-мавританським стилем, а стрілчасті вікна надають особливого шарму.Не варто проходити і повз краєзнавчого музею, фонд якого налічує близько 16 тисяч експонатів з найдавніших часів. Особливе місце в музеї займає експозиція городища Богит.

 

Цікаве в історії Гусятина

Багато джерел вказують різну дату заснування поселення, однак більш схиляються до 1431 року. Вважається, що називалося селище раніше Усятін, в честь першого поселенця. Історія Гусятина пам'ятає багато подій, які так чи інакше позначилися на житті селища. У 1961 році було присвоєно статус селища міського типу. Населений пункт згадується в повісті О. Купріна «Прапорщик армійський».

17.11.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали