Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Село Трикрати розташоване у басейні р. Мертвовод, на її притоці Арбузинці, в 15 км на північ від Вознесенська. Засноване у 1800 році. Населення села складає близько 2 тис. осіб.

Визначні пам'ятки села

У Трикратах розташований справжній оазис для мандрівників - Трикратський ліс, з великою кількістю стежок і мостів, перекинутих через рукава річки, за що і отримав назву «Лабіринт». Ліс заклав у 1819 році граф Віктор Скаржинський. Зараз урочище займає площу 247 гектарів. Найбільша цінність урочища - старі могутні 120-200-літні дуби, їх більше 350. Граф В.П.Скаржинський був одним із засновників степових і полезахисних лісонасаджень, що висаджувалися не тільки по схилах ярів, а й між гранітними скелями.
Згодом парк переріс у рукотворний ліс, який отримав назву від села Трикрати. Ліс складається з двох урочищ: "Василева пасіка" та "Лабіринт". Обидва вони охороняються законом, а з 1972 року отримали категорію державних заповідних урочищ. Через Трикратський ліс протікає річка Арбузинка. Масив Трикратського лісу ділиться на 3 частини, які непомітно переходять один в одний. У самому центрі його знаходиться ставок - улюблене місце рибалок. У складі лісу також розташовані урочища «Літній Хутір Скаржинського» та «Миронів Сад» - єдине місце у Миколаївській області, де мешкають колонії сірих чапель. Зараз урочище «Лабіринт» - зона рекреації з флорою і фауною, степами та лісами, з трьохкілометровою прогулянковою стежкою і багатьма упорядкованими місцями відпочинку. Прогулянка уздовж річки і через свіжі діброви сприяє активному відпочинку. А тінь від розлогих дубів в контрасті з сонячними полянами надихає до художньої творчості та фотозйомки.
Тут же розташувався унікальний об'єкт - старий маєток XVIII століття з родовим гербом Скаржинських. У 1778 році тут народився відомий ботанік, граф Віктор Скаржинський. У своєму маєтку він організував передове на ті часи господарство, заклав помологічний сад, дендрарій, плодовий сад з виноградником і лісові розсадники, акліматизував ряд деревних порід і чагарників Південної Америки і Західної Європи.
Також неподалік від Трикрат знаходиться Актовський каньйон, який так само відомий як "Долина диявола" або Малий Крим.

Запрошуємо Вас у село Трикрати, щоб познайомиться з наймальовничішим Трикратський лісом, старим маєтком XVIII століття Скаржинських, а також величним Актовським каньйоном, який у мініатюрі нагадує каньйони Північної Америки!

10.07.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали