Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Варна - третє за величиною місто Болгарії, курорт знаходиться на північному сході країни недалеко від кордону з Румунією на Чорноморському узбережжі Болгарії. На захід від міста простягається довге озеро, в яке впадає річка Провадійська.

Клімат Варни близький до середземноморського, зима - тепла з середньою температурою -2°C до -5°C. У травні температура повітря досягає +20°C. Літо тут сухе та тепле, з бризом, які постійно освіжають та охолоджують повітря. Температура влітку коливається між +25°C - +30°C, а температура морської води досягає +25°C - +28°C. У середньому, за рік у Варні випадає близько 470 мм опадів, висока вологість є характерною рисою місцевого клімату.

Варна - місто з великою та стародавньою історією, у місті представлений величезний спектр культурних пам'яток, пам'ятників, історичних будівель, музеїв, художніх галерей, університетів і храмів, включаючи монастир Аладжа.

В археологічному музеї Варни представлені скарби всіх періодів історії міста, близько 2000 золотих артефактів, датованих 4000 роком до н.е., грецької та римської стародавності, включаючи кераміку, ікони, зброю і документи про боротьбу проти Османської імперії. У місті багато інших музеїв, включаючи етнографічний музей з цікавою виставкою костюмів та прикрас, музей натуральної історії, присвячений прибережній флорі та фауні.

Великої уваги заслуговує Успенський собор Варни, який розташований у центрі міста на площі Кирила та Мефодія. Собор будувався як пам'ятник звільненню Варни від османського панування. храм був закладений у 1880 р та відкритий для служб шість років по тому. У соборі можна побачити дивовижно прикрашений іконостас, трон єпископа та оригінальні вітражі. А також дуже цікавим є мальовничий ботанічний сад, що належить університету Софії.

Недалеко від міста можна побачити природний заповідник Камчия, який пишається розкішною колекцією рідкісних екзотичний рослин та королівський палац побудований у 1921 р Королевою Румунії Марією Единбурзькою. Біля самого палацу розташований палацовий парк який розбитий швейцарським садівником Жюлем Жалі та складається з декількох садів, найкрасивішим з яких вважається Сад Аллаха, парк величезний і в ньому можна споглядати безліч гротів, переходів, всіляких красивих куточків, алей, водоспадів, мостів, кілька каплиць та Срібний колодязь.

В регіоні Варни розташовано 12 мінеральних джерел. Вода тут злегка мінералізована, гідро-карбонатно-хлоридно-натрієва, містить кальцій та магнезій, вуглецевий діоксид.
Мінеральна вода підходить як для внутрішнього застосування, так і для зовнішнього застосування.

Поруч з Варною знаходиться Варненське озеро - велике джерело лікувальної грязі. Лікувальна грязь Варни близька за своїми фізичними властивостями до лікувальної грязі Помор'я і Тузлата.  Лікувальна грязь є однорідною густою кремоподібною масою чорного або темно-сірого кольору та має запах сірководню.

У місті знаходяться численні сучасні СПА центри, оснащені найсучаснішим обладнанням для питної терапії, фізіотерапевтичних і бальнеологічних процедур, що передусім підходить для лікування і профілактики:

- опорно-рухового апарату;
- жіночої та чоловічої статевих систем;
- захворювань шкіри - дерматитів, екземи, псоріазу, стану після опіків;
- нервової системи - радикулітів, невритів та ін.;
- серцево-судинних захворювань - гіпертонічної, гопотонічної хвороби, судинних захворюваннь;
- шлунково-кишкового тракту - гастритів, ентеритів та ін.;
- жовчовидільної системи;
- ендокринної системи.

Варна вже багато років вважається одним з найпопулярніших курортів Болгарії, місто пишається своїми чистими піщаними пляжами та чистою теплою водою у морі.

Пляжі на курорті починають цивілізовано функціонувати з травня, але цей час придатний лише для загоряння. Починати купатися можна буде лише з останніх чисел місяця, а іноді з початку червня, коли температура води прогріється до +19°C - +20°C. Купаються тут, як правило, до останніх чисел жовтня.

Центральний пляж Варни - це великий пляж на якому знаходиться велика кількість різних кафе, нічних клубів, а на початку пляжу можна побачити красиві зелені насадження, де можна сховатися від сонця.

Південний пляж - це частина центрального пляжу Варни, з чистим піском і водою, де завжди відпочиває багато людей. На пляжі Ви побачите всю інфраструктуру для комфортного відпочинку: кафе, душові кабінки, роздягальні, дитячі ігрові майданчики, пляжні гірки, пляжний волейбол, можна також взяти парасольку та шезлонг.

Офіцерський пляж - це просторий пляж, чистий пісок, чисте море де створені усі умови для комфортного відпочинку, тут знаходиться також рятувальний піст, а також біля берега басейн з цілющою сірководневою водою.

Пляж Буніте - це пляж європейського рівня, тут досить просторо, є окрема VIP-зона, а також обладнані майданчики для пляжного волейболу, водні атракціони та людей тут менше аніж на інших пляжах, але за прокат шезлонга Вам доведеться заплатити все ж більше ніж на інших пляжах.

Пляж Фічоза - це дикий пляж у передмісті Варни, де кам'яні ділянки берега чергуються з невеликими піщаними ділянками. На пляжі люблять відпочивати нудисти, але також місцеві жителі подейкують, що на цьому пляжі можна зібрати хороший улов мідій. Слід пам'ятати, що пляж Фічоза знаходиться на невеликій височині, а тому Вам доведеться залишити свій автомобіль біля маяка Галата і потім пішки спускатися по вузькій гірській стежці брукованої каменем.

Місто Варна - це прекрасний вибір для комфортного відпочинку за кордоном. Курорт підійде як сімейним відпочиваючим, так і любителям розваг, а також тим людям, які хочуть поєднати свій відпочинок з одужанням. У цьому місті можна провести свою відпустку у будь-який час року, влітку відпочиваючи на мальовничих чистих піщаних пляжах, а взимку бальнеотерапевтичні зали міста-курорту допоможуть відпочиваючим знову набратися сил та оздоровитися, одночасно відвідуючи різні цікаві місця та визначні пам'ятки.

30.01.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали