Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Південне Задунав'я

Угорщина

Області в складі:

  • Площа: 14 169 км 2
  • Постійне населення: 940 585 осіб
  • Районний центр: Печ
  • Повіти: Бараня, Шомодь, Толна
Центром регіону є Печ, економічний, сервісний, культурний і освітній центр, але на регіональному рівні розвиток, заснований на місцевих умовах, тільки розпочався. Регіон має  курортну зону Балатон і район Харкати-Сіклош-Віллані, де туризм став двигуном економіки. Велика частина регіону належить невеликим селах Угорщини (наприклад, Ormányság, Inner Somogy).

Район володіє відмінним агроекологічних потенціалом та є лідером з вирощування багатьох культур. У кожному з 5 виноробних регіонів Південного регіону (Балатонбоглар (Південне озеро Балатон), Толнай, Сексард, Мечекаля, Віллані-Сіклос) підкреслюється якість виробництва вина. Лісовий покрив області вище, ніж в середньому по країні,  ліси багаті дикою природою. Туризм, на жаль, дуже сезонний, він відіграє важливу роль в економіці регіону, в основному заснованої на водному, оздоровчому і винному туризмі та культурному туризмі. Територіально туризм проходить в основному уздовж озера Балатон та зосереджений в більшій частині округу Бараня.

Природні і ландшафтні особливості

Регіон має різноманітну географічну картину і в цілому гарну якість навколишнього середовища. Дунай і Драва несуть значну кількість поверхневих і підземних вод (наприклад, термальних вод). Найзначніша стояча вода - це Балатон, найбільше озеро в Центральній Європі, яке належить до кількох регіонах. Мілкий південний берег озера, з мілкою водою, відноситься до регіону, що забезпечує відмінні умови для розвитку туризму.

Географічні особливості населеного пункту

Структура розселення регіону є несприятливою, з одного боку, нерозвиненість міської мережі, а з іншого - велика кількість невеликих сіл і невеликих населених пунктів. Більше половини (346) з 655 населених пунктів в регіоні є невеликими селами з 10% населення. Структура поселення невеликих сіл зазвичай оточена несприятливим ??економічим географічним середовищем. Майже 70% сіл повіту Бараня - це невеликі села з населенням менше 500 осіб (ця цифра становить 28% в окрузі Толна і 44% в Шомодь).

Природні та культурні цінності

Важливими природними цінностями району є охоронювані природні цінності загальнодержавного і місцевого значення. Найбільш значущими є Національний парк Дунай-Драва, який охоплює понад 49 тисяч гектарів, і Національний парк Балатонській височини, який трохи тягнеться в регіоні Кіс-Балатон. Регіон збагачений всесвітньо відомими термальними водами (наприклад, Харкати, Сігетвар), природними заповідниками (наприклад, Геменц) і надзвичайно важливими історичними та архітектурними пам'ятками (наприклад, історичний меморіал Мохач, Печ, Сігетвар, Етнографічний музей під відкритим небом в Сженне). Замки регіону (Сіклос, Сігетвар, Дунафельдвар, пустує, Сімонторня) також є вражаючими пам'ятками історичного минулого.

12.09.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали