Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Західне Задунав'я

Угорщина

Області в складі:

  • Площа: 11 328 км 2
  • Постійне населення:994 698 осіб
  • Районний центр: Дьйор
  • Повіти: Дьйор-Мошон-Шопрон, Ваш, Зала
Західне Задунав'я планово-статистичний регіон, що охоплює повіти Дьйор-Мошон-Шопрон, Ваш і Залу, тягнучись уздовж західного кордону і з півночі на південь. Регіон однозначно пов'язаний з чотирма країнами (Словаччина, Австрія, Словенія і Хорватія), які мають значні міжнародні транзитні перевезення. Як західний прикордонний регіон країни, його географічне положення має значну перевагу  в порівнянні з регіонами східної Угорщини. Як єдиний угорський регіон, він має п'ять міст з правами графства, які мають значну просторову організаційну владу.

Природні і ландшафтні особливості:
 
Природна географія Західно-Задунайського краю показує надзвичайно різноманітну картину. Його територія розділена на два великих ландшафту, Малу рівнину і західну угорську периферію. Середні регіони: басейн Дьйор, басейн Маркал, рівнина Комаром-Естергом, Альпи, рівнина Вас-Шопрон, Кеменешат, пагорби Залу. Образ регіону визначається низинами і горами. Клімат регіону визначається територією країни, найбільш близькою до Атлантичного океану. Клімат Малої рівнини менш помітний через кліматичны особливосты Великої рівнини, її близькості до атлантичного кліматичного поясу і її невеликої довжини. Клімат помірно теплий, помірно сухий і м'який. Велика частина західної частини Угорщини відноситься до помірніъ зони, яка помірно тепла, волога і м'яка. Інші особливості включають низькі коливання температури і рясні опади на національному рівні. У східній частині регіону кількість сонячних годин в рік перевищує 2000, а на заході трохи більше 1700 на рік. Таких великих відмінності не можна виявити ніде в країні. В регіоні середня температура становить 9-10 ° С.

Два найбільших природних озера регіону, озера Балатон і озеро Нойзидлер, мають національне значення як для збереження природи, так і для туризму. Озеро Нойзідль є найбільшим степовим озером в Центральній Європі. Велика частина поверхневих вод в регіоні має задовільну якість води. Є також сильно забруднені струмки. До них відносяться, наприклад, Іква, Головний канал Гансаг, нижню течію річки Залу, траншея Залаегерсег Віслареті або Головний канал в Надьканіжі. Його найбільша річка - Дунай, який функціонує як прикордонна річка. Найважливішим водотоком, що проходить через регіон, є Раба, яка досягає своєї приймаючої річки Мосон Дунай через басейн Малої рівнини в Дьере.

На культивованих площах переважають орні землі, але управління лісами також має велике значення. Невеликі садиби в Зала і Південному Ваші (в основному невеликі села) характеризуються різноманітною структурою вирощування і різноманітним ландшафтом. На додаток до його видатної природної цінності лісу і дика природа регіону (в основному округу Залу і Ваш) представляють собою найважливіший економічний ресурс (наприклад, туризм, обробка деревини, поновлювані джерела енергії).

Термальні води регіону, які складають основу медичних установ національного значення, являють собою видатну особливість регіону. Різноманітний географічний ландшафт, історичне минуле і багатовікове співіснування людей різних національностей створили різноманітну культуру в Західному Задунав'ї. Населення регіону не є однорідним з точки зору національності, мови або культурних традицій. З етнографічної точки зору народності та етнічні групи (словенці, німці, хорвати, рома), які проживають в цьому районі, збагачують етнографічну та народно-художню спадщина регіону своєю лінгво-культурною грамотністю і традиціями.


В даний час в регіоні налічується 2314 пам'яток, що охороняються державою, що становить майже чверть національної спадщини. Це особливо важливо, враховуючи, що тут можна знайти два найбільш збережених історичних міста (Шопрон, Кьосег), а також два барочних міста Дьйор і Сомбатхей. Видатне значення мають бенедиктинське абатство Паннонхальма, аристократичні замки Фертуд, Келемтей в Кормете і середньовічні церкви (найбільші з них - Лебен і Як). Два з восьми об'єктів всесвітньої спадщини Угорщини розташовані в Західно-Задунайському регіоні: бенедиктинський архаббі Паннонхальма протягом тисячі років і його безпосереднє природне оточення, а також австрійський кордон культурного ландшафту Ферте / Нойзидлер.

12.09.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали