Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Арабський культурний центр в Одесі

Україна

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Всім відомо, що Одеса - це багатонаціональне місто. Однією з найчисленніших національностей в Одесі вважаються араби. Адже мусульманські традиції тут мають дуже давнє коріння. Кілька століть тому на місці Південної Пальміри було розташоване татарське поселення Хаджибей, була побудована Хаджибейская фортеця, останки якої збереглися і до нашого часу. З тих пір в Одесі нарівні з православними віруючими, католиками, іудеями мирно жили і мусульмани. Ще в XIX столітті тут розташовувалися мусульманський цвинтар і мечеть.

Після приходу радянської влади мечеть була закрита, а мусульманам доводилося таємно збиратися на п'ятничну молитву. І тільки в 1992 році, після здобуття Україною незалежності, в Одесі вперше була офіційно зареєстрована мусульманська громада.

Через майже 10 років, у червні 2001 року, сирійський бізнесмен і меценат Аднан Ківан на свої власні кошти побудував величезний і шикарний Арабський культурний центр, який знаходиться зараз за адресою: вул. Рішельєвська, 49.

Авторами проекту внутрішнього і зовнішнього оздоблення Арабського культурного центру був Дмитро Повстанюк і його сини. Їм довелося провести дуже багато часу в бібліотеках, з метою вивчити і відтворити у своєму проекті особливості арабської культури і класичні орнаменти мусульманської мечеті. Аднан Ківан показав проект Повстанюка арабському дизайнеру, який спеціалізувався на створенні мечетей. Останній, побачивши проект, вигукнув, що цей проект ідеальний у всьому.

З часом будівля Арабського культурного центру стала однією з визначних пам'яток Одеси. Краса Сходу тут насичена в кожному сантиметрі цієї будівлі. Його білосніжний фасад декорований різьбленими прикрасами. На даху встановлено величезний купол зеленого кольору. Вікна мають продовгувату арочну форму. А вже внутрішнє оздоблення Арабського центру захоплює дух у кожного. Буквально переступивши поріг, ви відчуєте атмосферу східної казки, доброти, тепла, свята і любові... Шикарні килими, величезна кришталева люстра, вітражні вікна, мармурові сходи... Абсолютно все в цьому центрі створює враження неповторної розкоші і багатства.

У будівлі Арабського культурного центру для віруючих мусульман створений просторий зал світу (мечеть для молитви). Проповіді тут читаються виключно на арабській мові.

Щоденно (крім п'ятниці) з 11.00 до 16.00 в Арабському культурному центрі проводяться екскурсії. Як групові, так і індивідуальні екскурсії в Арабському центрі є безкоштовними. Тут також діють безкоштовні курси арабської мови. Арабський культурний центр володіє багатою бібліотекою, матеріали якої допоможуть більш тісно познайомитися з культурою, історією та цінностями всіх арабських країн світу.

Арабський культурний центр радо зустрічає кожного відвідувача, який бажає доторкнутися до неймовірно дивовижнгоі казкового східногосвіту...

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали