
ціна квитка або екскурсії:
Всім відомо, що Одеса - це багатонаціональне місто. Однією з найчисленніших національностей в Одесі вважаються араби. Адже мусульманські традиції тут мають дуже давнє коріння. Кілька століть тому на місці Південної Пальміри було розташоване татарське поселення Хаджибей, була побудована Хаджибейская фортеця, останки якої збереглися і до нашого часу. З тих пір в Одесі нарівні з православними віруючими, католиками, іудеями мирно жили і мусульмани. Ще в XIX столітті тут розташовувалися мусульманський цвинтар і мечеть.
Після приходу радянської влади мечеть була закрита, а мусульманам доводилося таємно збиратися на п'ятничну молитву. І тільки в 1992 році, після здобуття Україною незалежності, в Одесі вперше була офіційно зареєстрована мусульманська громада.
Через майже 10 років, у червні 2001 року, сирійський бізнесмен і меценат Аднан Ківан на свої власні кошти побудував величезний і шикарний Арабський культурний центр, який знаходиться зараз за адресою: вул. Рішельєвська, 49.
Авторами проекту внутрішнього і зовнішнього оздоблення Арабського культурного центру був Дмитро Повстанюк і його сини. Їм довелося провести дуже багато часу в бібліотеках, з метою вивчити і відтворити у своєму проекті особливості арабської культури і класичні орнаменти мусульманської мечеті. Аднан Ківан показав проект Повстанюка арабському дизайнеру, який спеціалізувався на створенні мечетей. Останній, побачивши проект, вигукнув, що цей проект ідеальний у всьому.
З часом будівля Арабського культурного центру стала однією з визначних пам'яток Одеси. Краса Сходу тут насичена в кожному сантиметрі цієї будівлі. Його білосніжний фасад декорований різьбленими прикрасами. На даху встановлено величезний купол зеленого кольору. Вікна мають продовгувату арочну форму. А вже внутрішнє оздоблення Арабського центру захоплює дух у кожного. Буквально переступивши поріг, ви відчуєте атмосферу східної казки, доброти, тепла, свята і любові... Шикарні килими, величезна кришталева люстра, вітражні вікна, мармурові сходи... Абсолютно все в цьому центрі створює враження неповторної розкоші і багатства.
У будівлі Арабського культурного центру для віруючих мусульман створений просторий зал світу (мечеть для молитви). Проповіді тут читаються виключно на арабській мові.
Щоденно (крім п'ятниці) з 11.00 до 16.00 в Арабському культурному центрі проводяться екскурсії. Як групові, так і індивідуальні екскурсії в Арабському центрі є безкоштовними. Тут також діють безкоштовні курси арабської мови. Арабський культурний центр володіє багатою бібліотекою, матеріали якої допоможуть більш тісно познайомитися з культурою, історією та цінностями всіх арабських країн світу.
Арабський культурний центр радо зустрічає кожного відвідувача, який бажає доторкнутися до неймовірно дивовижнгоі казкового східногосвіту...