Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Аскольдова могила

Україна

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Аскольдова могила завжди була однією з найвідоміших історичних місцин у Києві. Колись вона славилась престижним некрополем, який був знищений за часів радянської влади. Сьогодні це місце являє собою дивовижний парк, на території якого знаходяться численні архітектурні пам’ятки. Аскольдова могила займає Дніпровські схили, охоплюючи територію між Дніпровським узвозом, Маріїнським парком і вулицею Івана Мазепи.

Аскольдову могилу, яка виникла на місці колишнього урочища Угорського, пов’язують із переказами про вбивство князя Аскольда. Літопис стверджує, що його поховали саме в цьому місці. Колись давно княгиня Ольга побудувала тут церкву св. Миколи (ім’я Микола прийняв Аскольд, охрестившись у 867 р.), але в 971 році церква була зруйнована Святославом – сином Ольги, який був прихильником язичництва і ворогом християнства. Пізніше зруйнований храм відновив князь Володимир. У 1036 році тут заснували жіночий монастир.

Некрополь, який знаходився на території Аскольдової могили, формувався протягом кінця XVIII – початку ХХ ст. У 1715 р. територію навколо Микільської церкви було відведено під цвинтар — спочатку суто монастирський, а з 1786 року — загальноміський. 1810 рік відзначився тим, що тут була збудована нова мурована церква. Керував проектом архітектор А. Меленський. Цю церкву разом із цвинтарем збиралися знести в ХІХ ст., але завдяки втручанню Миколи І її залишили у спокої. В той час поховання на цій території, щоправда, припинилися, але на початку 1870-х рр. їх відновили. В кінці XIX ст. почастішали зсуви схилу, через що цвинтар опинився в аварійному стані. Протягом наступних 20 років тут велися численні інженерні роботи.

Цвинтар, який знаходився на Аскольдовій могилі, не поступався за елітарністю некрополя Байковому цвинтарю. Протягом довгого часу на його території ховали відомих киян, споруджувались численні художні склепи і надгробки. В часи визвольних змагань кладовище поповнилось великою кількістю братських поховань. Тут поховані українські юнаки, що загинули в битві під Крутами.

Сьогоднішні під Аскольдовою могилою найчастіше розуміють частину мальовничого парку, розташованого на правому боці Дніпра, який давним-давно став для киян одним із улюблених місць для прогулянки. Миколаївська церква на території парку сьогодні продовжує діяти, в 2001 році тут побував Папа Іван Павло ІІ. На території Аскольдової могили також знаходяться такі пам’ятки, як Меморіал пам’яті героїв Крут, пам’ятник та каплиця Андрія Первозваного та меморіальний комплекс, зведений в пам'ять жертв Голодомору.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали