Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Замок Казимира в м.Перемишль

Польща Перемишль

ціна квитка або екскурсії:

45 грн.

Замок Казимира Великого, хоч і не відрізняється великими розмірами, щороку притягує до своїх стін тисячі туристів з усієї Європи.

Він був побудований біля річки Сан, на замковому пагорбі, в місті Перемишль, і розташований на досить великій висоті - близько 270 метрів над рівнем моря. Перший замок був побудований в 1340 році, і був дуже гарний - готичний стиль був тоді досить популярний.

Він замінив собою стару кам'яно-дерев'яну фортецю часів правління короля Болеслава хороброго, з паладієм і кам'яної ротондою. До наших днів дійшло небагато - від фортеці залишилися тільки кілька стін вежі і ворота, зроблені у формі арки.

Напад волохів 1498 року став причиною часткового руйнування замку, але пізніше, в 1514-1553 роках, за часів правління Петра Кміти Собенского його відновили і навіть зміцнили за допомогою бастен. План замку того часу являв собою прямокутник, на трьох кутах якого розташовувалися круглі вежі, а на четвертому, південному - чотирикутна.

У період з 1616 по 1 633 роки замок піддався черговим перебудовам за наказом старости Михайла Красицького. Взявся за архітектурні роботи Галеаццо Аппіані. Він істотно збільшив східну і північну вежі замку, а його північно-східну частину перетворив в житловий будинок з аркадами.

XVII століття принесло в замок чергові зміни. Його істотно зміцнили в плані оборони, і перебудували в більш модному тоді стилі ренесанс.

У період з 1759 по 1762 роки, за наказом старости Станіслава Понятовського в замку повністю знесли південно-західну стіну разом з прилеглими до неї вежами. Замість неї побудували нову, але приблизно на десять метрів ближче від розташування попередньої, що зменшило площу замку. Також до ворітної будівлі були додані контрфорси.

 

З 1884 року в будинку розташовувалось драматичне товариство «Fredreum». В кінці минулого століття замок був в черговий раз реставрований, в ньому відновили південно-західну стіну і дві сусідні вежі, і сьогодні ворота замку гостинно відкриті для безлічі туристів.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали