Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Красічинський замок

Польща

ціна квитка або екскурсії:

55 грн.

Затишне і тихе містечко Красишин розташувалося над річкою Сан, в обрамленні красивих пейзажів Перемишльського передгір'я. Головна прикраса міста - замок, про народну любов до якого скаже його назва у місцевих жителів - Красуня.

Історія Красичинского замку

У цьому замку втілилися в життя чарівність і витонченість епохи Ренесансу, і, будучи спочатку улюбленим дітищем відомого польського шляхтича Марціна Красицького, пізніше замок неодноразово переходив з одного роду в інший.

На жаль, роки Другої світової війни не пощадили будову, і на її прекрасному вигляді залишилися глибокі шрами. Через кілька десятків років кропітких робіт замок вдалося відновити, і він знову засяяв красою.

Місце з замком було заселено ще в епоху Стародавнього Риму, але все що залишилося від тих років - кілька поховань і скарбів з монетами, знайдених під час розкопок в околицях замку і на його території.

Попередником замку став виниклий в 14 столітті дерев'яний форт з високими земляними валами, побудований братами Яном і Павлом Ореховськими. У документах тих років споруду називали Замок Сливниця, по імені поселення, яке пізніше стало містечком Красишин.

Нащадки братів Оріхівських пізніше змінили прізвище і стали Красицькими, і саме вони заснували сучасний замок. Побудували його в 16 столітті при Станіславі Красицькому, що був каштеляном Перемишля в ті роки. За звичаями епохи замок захистили валом з частоколом та глибоким ровом, а на кутах встановили потужні вежі-бастеї, в кожній з яких було кілька ярусів з гарматами.

Будівництво замку почалося в 1580 році, і будівельники не надавали йому вишуканих форм - це була суто фортифікаційна споруда, побудована для однієї мети - оборони південних рубежів Речі Посполитої.

На що подивитися

До Другої світової замок був відомий своїми пишними інтер'єрами і багатими колекціями гобеленів, книг, картин та інших цінностей, якими рід Сапегів наповнив його. Після руйнівної війни відновити втрачене не вдалося, але окремі приміщення замку все ж відновили за старими архівними фото і за прикладом інших замків.

 

Єдине приміщення, в якому зберігся початковий декор - Мисливська кімната. Причина досить банальна - служитель замку встиг замурувати вхід, і про її існування просто ніхто не здогадався. Під час реставраційних робіт приміщення виявили, але ще більшим сюрпризом став таємний хід із замку, двері в який була виявлена ??в шафі кімнати.

Екскурсія по Красічінскому замку включає відвідування відновлених впокоїв, а також огляд підземелля з традиційною для середніх віків катівнею.

Для бажаючих оглянути місто з висоти доступна оглядова площадка в Часовій вежі, яку колись збудували над старими в'їзними воротами. Круглі вежі будівлі відомі своєю ажурною красою, і вважаються однією з головних родзинок замку.

Папська вежа має аттику, зроблену у вигляді ажурної папської корони, Королівська вежа прикрашена шістьма маленькими вежами, а Божественна вежа має красивий купол.

В останній недавно реставрували Каплицю Вознесіння Марії. За архітектурною цінністю вона стоїть в одному ряду зі знаменитою Сигізмундовою капелою в Вавельському замку.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали