Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Підземне озеро Меліссані

Греція Острів Кефалонія, Самі

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Печера Меліссані, в якій знаходиться знамените озеро, розташована в східній частині острова Кефалонія, поруч від міста Самі. Це дивовижне місце надзвичайно мальовниче, і справедливо вважається однією з найкрасивіших створених самою природою пам'яток у всій Греції.

Сама печера складається з пари великих залів, а в центрі - невеликий острівець. Археологи оцінюють вік цієї природної пам'ятки Греції приблизно в 20 тисяч років, а його максимальна глибина становить 14 метрів.

В результаті потужного землетрусу звід одного із залів обрушився, в результаті чого вийшов великий колодязь з дивовижною чистоти озером на дні.

Його кришталеві води, освітлювані падаючими зверху сонячними променями, і обрамлені смарагдовими заростями створюють враження, що ви потрапили в справжню казку. Гра фарб просто приголомшує уяву, так що зовсім не дивно, що стародавні греки вважали це місце житлом німф.

У другому залі печери туристи можуть подивитися на безліч сталактитів, що мають вельми химерні форми. Для повноти ефекту в печері обладнано штучне освітлення.

Води озера Меліссані мають одну оригінальну особливість - це суміш прісної і морської води. Причому що цікаво - морська вода потрапляє в озеро з глибини 30 метрів по проробленому нею в підземних надрах довгому (більше 14 кілометрів) тунелю з іншого боку острова, від Катаворес.

Потрапляючи в озеро в одній його частині, і повністю пройшовши через нього, морська вода повертається назад до своїх витоків, зробивши величезну петлю.

Місцева легенда свідчить, що в давнину на озері Меліссані мешкали казкові істоти - німфи, в честь однієї з яких пам'ятка і отримала сої назву. Хоча, древнім грекам було зовсім не чуже почуття прекрасного, і всі живописні та красиві місця вони населяли міфічними істотами.

Що ймовірніше - в давнину печера використовувалась як святилище, так як завдяки красі і відокремленості в ній створювався необхідний антураж і особлива атмосфера.

 

Але йшли роки, і поступово пам'ять про це дивовижне озеро щезала, поки про нього не забули зовсім. Знову це барвисте місце було виявлено тільки в 1951 році.

Ретельні дослідження печери дозволили виявити велику кількість різних артефактів, в тому числі і зроблені з глини фігурки Пана - давньогрецького божества. Сьогодні на них можна подивитися в Археологічному музеї Аргостоліон.

Після того, як всі необхідні дослідницькі роботи були повністю завершені, печеру в 1963 році відкрили для всіх бажаючих, для чого був обладнаний спеціальний тунель, в кінці якого розташована невелика пристань з човнами.

Відправившись в човнову подорож по озеру Меліссані, можна зблизька подивитися на усі красоти цього природного дива, і з головою зануритися в атмосферу бога Пана і казкових німф.

Ідеальне місце для відвідування озера - опівдні, причому бажано, щоб погода була сонячною. Тоді вся краса озера розкриється перед вами у всій величі і феєрії фарб.

Відвідати печеру Меліссані Ви зможете в рамках нашого туру в Грецію "Моє велике грецьке літо".

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали