Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Виноробне господарство князя Трубецького/дегустація

Україна, Причорномор'я, Херсонська, Нова Каховка

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

У Європі активно набирає популярність такий вид туризму, як винний. В Україні, як окремий напрямок винний туризм ще не існує, скоріше він поєднаний з гастрономічним туризмом. Але, не дивлячись на це, в Україні вже є ініціатори розвитку даного напрямку - це Виноробне господарство князя ТрубецькогоЗа словами керівника проекту «Виноробне господарство князя Трубецького» Світлани Лобус, творці нової історії цього винзаводу поставили перед собою мету не тільки створити найкраще українське вино, відродити і примножити колишню славу єдиного історичного шато України, а й відновити унікальний історичний об'єкт - замок-шато князя Петра Трубецького.

Виноробний завод князя Трубецького - це гідний уваги туристичний об'єкт. Це старовинне виноробне підприємство, яке з початку свого існування виготовляє винну продукцію за традиційними технологіями. Знаходиться воно в невеликому селіВеселе, біля села Козацьке Бериславського району Херсонської області. Вкінці XIX століття цими землями володів князь Петро Миколайович Трубецькой. Головний винороб Криму і всієї Російської імперії тих років князь Л.С. Голіцин, він же був і родичем Петра Трубецького, переконав останнього використовувати унікального складу земліта кліматичні умови його володінь для створення виноробного господарства. Так в 1896 році в пониззі Дніпра князь Трубецький висадив виноградник, загальна площа якого склала 200 га. Через два роки тут же був відкритий виноробний завод імені князя Трубецького. У підвалах цього заводу зберігалися сотні дубових бочок при постійній температурі +8 °С.

Результат професійного підходу до організації виноробного господарства не змусив себе довго чекати. Буквально через чотири роки після заснування виноробного заводу, його продукція виграла «Гран-Прі» на Всесвітній виставці вина в Парижі. І це був тільки початок присудження високих нагород і визнання вин з маєтків князя Трубецького в світі кращих вин. У 1902 році ці вина були удостоєні першою Всеросійською премією імператора Олександра III «За краще російське виноградне столове вино». У наступному 1903 році винам заводу ім. Трубецького була привласнена ще одна нагорода цієї премії «за зразкову культуру виноградників».

У часи радянського союзу Виноробний завод князя Трубецького особливо прославився далеко за межами країни такими легендарними марочними винами, як «Перлина Степу», «Оксамит України», «Наддніпрянське». На міжнародних дегустаціях і винних виставках ці вина отримали 33 срібні і золоті медалі.

Головними сортами винограду для виготовлення вин на цьому заводі були обрані Каберне-Совіньйон і Рислінг. Залежно від кількості вмісту цукру і технологій виробництва, на заводі імені Трубецького виробляли різні вина: червоні (каберне і лафіт), білі (рислінг, рейнвейн, шаблі), міцні (портвейн), сухі (кларет і сотерн), десертні (вялений рислінг і багато інших вина).

В останні роки завод князя Трубецького більше спеціалізувався на підготовці матеріалів для подальшого виробництва шампанських вин.

Територія винзаводу Трубецького складається з безлічі будівель, як старих, побудованих за часів князя Трубецького, так і нових з лінією вініфікаціїКілька років тому була проведена повна реконструкція історичної будівлі заводу, побудованого в 1900 році. Зараз тут відкритовидовий майданчик і вежу, обладнано декілька дегустаційних залів, були відновлені також 8 галерей винних підвалів, діючих ще в часи князя Трубецького. Ці галереї використовуються і зараз для витримки і зберігання вин. Крім того, на території виноробного заводу князя Трубецького недавно буввідкритийневеликий готель на 15 комфортабельних номерів і затишний ресторанчик в старовинному стилі, який знаходиться в старовинному крилі виноробні.

Після реконструкції, яка була завершена в 2009 році, «Виноробне господарство князя Трубецького» повністю перейшло на переробку міжнародних сортів винограду, які вирощують на виноградниках, що були раніше у володінні князя Трубецького. Консультації з посадки винограду, оптимального вибору сортів і розміщення виноградників проводили кращі фахівці з Франції та Італії.

Головна скарбниця виноробного заводу імені князя Трубецького - це унікальна колекція вин, яка зберігається в галереях старовинних підвалів. Ця колекція налічує приблизно 10 000 пляшок, з них приблизно 7000 вин є спадщиною радянського союзу. Серед них більша частина легендарних марок - «Перлина Степу», «Оксамит України», «Наддніпрянське». Це були найкращі, так би мовити «золоті часи» винзаводу. Серед вин цієї колекції є також вина, які вже давно тут не виробляються, а саме «Мускат» і марочне вино «Ркацителі Бериславське»1980 р. Найбільш цінними експонатами колекції вин в галереї старовинних підвалів є 8 пляшок вина, які з'явилися ще за часів князя Петра Миколайовича Трубецького - зараз їм більше 100 років!

У підземних галереях шато можуть розміститися більше 126 000 пляшок вина. Вина тут витримуються в перебігу 6-18 місяців, в дубових бочках і на глибині 10 м. При цьому підтримується постійна температура +14 °С і вологість 85%. Майбутні марочні вина проводять в бочках не менше 2 років, а такі витримані вина, як мерло, каберне, аліготе, піно нуар, шардоне - не менше ніж 6 місяців.

Вироби винзаводу князя Трубецького на полицях торгових мереж і винних бутиків з'явилися з 2011 року і за цей короткий період встигли завоювати визнання на міжнародному ринку, а такожзайняти свою впевнену нішу серед преміальних авторських терруарних вин українського ринку. Відповідно до принципів терруарності вина з «Виноробного господарства князя Трубецького» складаються на 100% з винограду, який вирощується на власних виноградниках цього господарства і гарантує контроль якості виробництва вина на всіх етапах.

Якість українських вин, вироблених на «Виноробному господарстві князя Трубецького»відзначено міжнародними експертами. Наприклад, на престижному дегустаційному конкурсі «ПРОДЕКСПО-2012» вино «Оксамит України» отримало золоту медаль, срібною медаллю було нагороджено вино «Перлина Степу», а бронзовими медалями були відзначені «Рислінг» і витримане «Шардоне». На Третьому Міжнародному дегустаційному конкурсі напоїв «BestDrink 2012» у категорії «Найкраще Каберне України» перше місце було присуджено Каберне з «Виноробного господарства князя Трубецького». Крім того, Каберне Трубецького двічі отримувало статус «Бренд року» в національному рейтингу «Гордість галузі»: «Оксамит України» в 2011 році і Каберне витримане в 2012 році.

Високі оцінки винних експертів продукція винзаводу Трубецького отримувала також і на дегустаційних конкурсах в Європі: у грудні 2011 року - дегустація Оззо Кларка в Лондоні, в березні 2012 року - престижний європейський форум «VINITALY» у Вероні, в лютому 2014 року - міжнародна виставка в Кракові.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали