Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Екскурсія "Київ Монастирський"

Ціна туру:
від 0 грн.
Дата екскурсії
Країна Україна
Регіон Полісся
Область Київська
Тривалість
Вид Регулярні
Тип транспорту
Місце зустрічі м.Теремки
Мова

Монастирі Києва

Екскурсія, яка буде цікава не тільки паломникам!

Київ - це місто багатьох релігій, які мирно уживаються під його золотими куполами, хрестами, міноретами і п'ятикутними зірками. І це не дивно, бо і саме Місто і люди в ньому славляться своєю толерантністю. Але статус колиски Християнства та Православ'я від Києва ніхто і ніколи не відбере.
АВТОБУСНО-ПІШОХІДНА ЕКСКУРСІЯ

Що ми побачимо в рамках екскурсії "Київ Монастирський"?

Об'єкти, які не просто отримали статус пам'яток архітектури, а місця, які рахуються Святими, намоленими і шануються усіма віруючими, а саме:

  • Феофанія (Свято-Пантейлемонівський жіночий монастир)
  • Церковщина (Монастир Різдва Богородиці) 
  • Китаєво (Свято-Троїцький чоловічий монастир)
  • Голосієво (Свято-Покровська Пустинь)

 

Радуга над Свято-Покровським монастирем у Києві

"И сказал Бог: вот знамение завета, который Я поставляю между Мною и между вами и между всякою душею живою, которая с вами, в роды навсегда:
Я полагаю радугу Мою в облаке, чтоб она была знамением завета между Мною и между землею.
И будет, когда Я наведу облако на землю, то явится радуга в облаке;
(Быт.9:12-14)"

Для кого ця екскурсія? Для киян і гостей міста, які хочуть познайомитися ближче з осередками християнства. Ці місця, як і люди, що їх засновували і продовжують служити Богу, вражають своїми історіями, кількістю пережитих трагедій та переслідувань, непохитною вірою та стійкістю духа. В кожному храмі Ви зможете доторкнутися до Святинь, шанованих у всьому християнському світі.

Наша екскурсія триватиме біля шести годин і за цей час Ви зможете пообідати в трапезній монастиря. Ну а буде це трапезна в Голосієво, чи в Китаєво, ми вже вирішимо в ході нашої прогулянки Святими місцями.

  

 

 

В якості факультативу, після нашої подорожі, пропонуємо:
- піднятися на Лаврську Дзвіницю (орієнтовна вартість 200 грн.);
- відвідати музей Гончара, де завжди відбуваються цікаві дійства;
- відвідати концерт органної музики у костьолі (вартість квитків від 50-ти до 150 грн.).

  

 

УВАГА!

Оскільки місця нашої подорожі відносяться до релігійних об'єктів і це є діючі монастирі, прохання до туристів завчасно продумати свій гардероб! Для жінок - закриті руки, плечі, ноги, голова. Ідеально підходить для відвідин монастирів довга сукня та блуза з довгими рукавами. Обов'язково має бути хустка та зручне взуття (без каблуків). Чоловіки мають бути в брюках (ніяких шортів). Сорочка може бути як з короткими, так і з довгими рукавами.

  

Для візуалізації подаємо інтерактивну карту нашого маршруту.
На ній позначені всі об'єкти, які ми подивимось під час нашої екскурсії "Київ Монастирський".

 

Нижче опис екскурсійних об'єктів по маршруту, для любителів почитати :)

 

Церковщина - монастир Різдва Богородиці. Стародавній монастир, заснований на місці де усамітнено молився святий Феодосій Печерський. Монастир був забутий в середні століття, але відроджений у ХІХ-му сторіччі. Головним історичним скарбом цієї місцевості є первозданні печери з комплексом підземних церков, келій та усипальниць, дбайливо розчищених братією після багатьох століть запустіння. Вам буде цікаво пройти по території урочища з штучними ставками, джерелами дуже смачної освяченої води, піднятися на вершину пагорба. Ви дізнаєтеся таємницю назв «Церковщина» і «Гадючий лог» і, звичайно, зможете помолитися біля чудотворної ікони «Всецариця - Пантанаса». У 2010 р. скит в Церковщині став окремим монастирем.

Феофанія - Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир. Вже більше ста років у мальовничому урочищі Лазаревщина існує ця обитель. Колись ці землі належали Києво-Печерському монастирю, були власністю київських митрополитів, в тому числі, відомого Петра Могили. У 1800 році ця земля була передана Михайлівському Золотоверхому монастирю. З тих пір і з'явилися в цій місцевості назви «Київського Афону» - гори Фавор і Елеон, Кедронська джерело, пагорб Синай і літописний пагорб Хорив. Окрасою монастиря є величезний Пантелеймонівський собор - один з найвеличніших монастирських храмів Києва. Розкішна природа, цілющі джерела, чудова можливість усамітнення складають славу Феофанії. У вас залишиться незабутнє враження від відвідин монастиря і його околиць.

Китаєво - Свято-Троїцький чоловічий монастир. Історію цих місць деякі дослідники пов'язують з часами князя Андрія Боголюбського. Можливо, тому що ім'я походить від татарського назва «Китай», що означає «фортеця». У тутешніх печерах чернече життя проходило з XI по XVII століття, коли в цій місцевості, на древньому укріпленому пагорбі біля озера, існував скит, що належав Києво-Печерській лаврі. Пізніше входи в печери були загублені - аж до 1857 року, коли були знову виявлені послушником вже наземного монастиря. Невід'ємною частиною історії цього святого місця стала подвижнические діяння прп. Досифея і прп. Феофіла юродивого, чиї поховання знаходяться в обителі. Пустинь відвідували багато відомих осіб: тут жили митрополит Філарет, Григорій Сковорода, Микола Лисенко, бували Тарас Шевченко, Павло Тичина, Михайло Грушевський. Після довгих років запустіння, в 1990-і роки, почалося відродження церковного життя. Сьогодні печери Китаївського монастиря знову відкриті для відвідування. Радує око намисто рукотворних озер, ландшафт тутешньої місцевості. Сама атмосфера обителі дарує душевний спокій і відпочинок.

Голосієво - Свято-Покровська пустинь. Знищена і сплюндрована в більшовицькі роки свята обитель Києва нині відроджена, подібно казковому Феніксу. Вона буквально отримала друге дихання. Дітище митрополита Петра Могили, Голосієво (засіяне на «голому» місці цим великим церковним подвижником) славилося низкою пагорбів, густо порослих деревами, плодовими садами і невпинним чернечим подвигом її насельників. Однією з найвідоміших тутешніх святих вважається матушка Аліпія, до мощів якої поспішають прихилити коліна численні паломники. Співзвучно пейзажу, знову кинулися вгору куполи відроджених храмів Голосіївській пустині, яка залишається незмінним джерелом натхнення для кожного віруючого.

Включено у вартість
Сплачується окремо
  • Транспортний супровід
  • Професійний супровід гіда
  • Екскурсії
  • Харчування
  • Особисті витрати
  • Факультативні екскурсії
01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали