Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Міста:

Одне з найбільш незвичайних і дивних місць не тільки в Греції, але і у всьому світі, наповнене чудесами і загадками, радуюче дивовижної краси пейзажами - все це невелика чернеча республіка Афон, розташована в Халкідікі, на півострові Айон-Орос.

Афон - божа обитель

Святий Афон являє собою один з трьох «пальців» півострова Халкідікі, і являє собою воістину дивовижне місце, люди в якому повністю присвятили себе поклонінню Богу і молитвам. Саме тому це місце ще називають Агіон Орос, що в перекладі означає Свята Гора.

Саме чернеча держава має площу близько 350 кілометрів, а її межі визначаються своєрідною лінією, що йде від мису Арапіс і до західного узбережжя Фрагокастро.

Сам острів відрізняється просто винятковою природною красою, і гора Афон, що представляє собою високий двокілометровий конус, гордо височить над всією цією пишністю.

Її вершина неначе торкається неба, а порослі древніми лісами схили створюють просто незабутнє враження.

Афон, по суті, будучи частиною Греції, релігійно перебуває під юрисдикцією Константинопольського Патріархату, а політично - під управлінням Міністерства закордонних справ.

Свята гора вважається центром православ'я, і тут зберігається безліч безцінних православних реліквій: ікони, рукописи, реліквії і мощі святих, і навіть частина хреста, на якому був розп'ятий Ісус.

На самій горі знаходиться 20 монастирів, і кожен з них є окремою самокерованою територією, а всі разом вони входять в комуну, тобто - робота, харчування, житло, молитви і літургії у всіх ченців є загальними.

Щорічно в Афон приїжджає величезна кількість паломників з усіх куточків планети, адже це святе місце вже тисячі років є оплотом істинної православної віри в її первозданній чистоті.

 

Але крім святої обителі, в області є цікаві міста зі своїми визначними пам'ятками і розвагами. З них можна виділити Аммульяні, Неа Рода, Іеріссос і Урануполі.

Урануполі

Розташоване в 135 кілометрах від Салонік, місто Урануполі на сьогоднішній день представляє собою головну пристань, від якої постійно відправляються кораблі, що везуть паломників в Святий Афон.

У місті є прекрасно обладнані пляжі, а крім того - сама місцевість має досить багату історію, і тут є чимало вартих уваги пам'яток.

 

Найбільш примітна з них - Вежа Просфорія, що представляє собою значних розмірів будівлю візантійських часів, побудовану в 13 столітті. Вежа надзвичайно добре збереглася до наших днів, і сьогодні є символом міста.

Також уваги заслуговує Монастир Зігу, або Франкський замок, розташований на сході.

Іеріссос

Згідно з легендою, свою назву Іеріссос отримав завдяки безлічі колючих чагарників, які в давнину тут росли.

У стародавньому світі місто було відомим завдяки своєму чудовому аканфійскому вину. У 14 столітті Іеріссос захопили турки, а на початку 18 століття він був знищений.

На початку 19 століття потужний землетрус зруйнував відновлене місто, і знову поселення було відновлено вже в іншому місці, трохи на північний захід від старого.

 

З місцевих визначних пам'яток можна виділити судноверф, Вежу Круна, а також руїни візантійських фортеці і храму.

Неа Рода

Місто Неа Рода розташоване в самому вузькому місці півострова, і являє собою надзвичайно мальовниче видовище. Якщо піднятися на пагорб, де розташована місцева церква, і поглянути на село зверху -  погляду відкриваються напрочуд чудові види.

Викличе захват і прогулянка по місту, адже воно просто потопає в зелені садів і виноградних лоз, що прикрашають будинки, а різноманітні археологічні пам'ятки тут зустрічаються практично на кожному кроці.

У місті є відмінно обладнані пляжі з красивим золотистим піском, а любителів активного відпочинку чекає школа водних видів спорту, де можна не тільки взяти уроки, а й орендувати будь-яке потрібне для відпочинку обладнання.

 

Також в містечку кожен день курсує автобус, на якому можна відправитися в цікаву морську прогулянку навколо Агіос Ороса.

Для любителів нічного відпочинку в місті є клуби, а в тавернах запропонують безліч традиційних страв зі свіжої риби.

Аммульяні

Аммульяні є єдиним в Халкідікі заселеним островом, і дістатися сюди можна тільки по морю - на паромі або судах.

Аммульяні вкрите густими оливковими гаями, а його невеликі пагорби майже до середини 19 століття були обійстям Ватопедського монастиря. Пізніше монахи покинули острів, і сюди приїхали грецькі біженці, які і заснували в порту острова невелике поселення.

 

Амульяні знамените кришталево чистим морем, чудовими пляжами, красивими бухтами і незвичайно мальовничою природою, і стане просто ідеальним вибором для тих, хто бажає відокремленого і тихого відпочинку.

Афон - дивовижна область Греції, повна чудес і найцікавіших пам'яток. Тут можна не тільки відпочити, а й подивитися багато дивовижних речей, тому побувати тут варто кожному туристу, якого дійсно цікавить Греція у всіх її проявах.

06.05.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали