Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Радзивіллівські володіння на Волині

Гортаючи сторінки історії, помітно як з плином часу змінюється значимість і популярність різних міст. З часом на мапі з'являються нові міста, а деякі - навпаки, зникають. Схожа історія і в міста Олика, що знаходиться в Ківерцівському районі Волинської області. Зараз це маленьке волинське містечко, який не є навіть і районним центром, але був в його історії час, коли він стояв на рівні з Луцьком як за кількістю населення, так і за адміністративним і економічним значенням. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

Вперше місто Олика згадувався в часи Галицько-Волинського князівства в Іпатіївському літописі. Час розквіту Олики припав на часи, коли це місто було у власності могутнього і старовинного роду литовських князів Радзивіллів.  Величезна кількість тури по Україні.

Головною визначною пам'яткою Олики, яка до цих пір проявляє особливий інтерес у безлічі туристів, є старовинний замок - Олицький замок або Замок Радзивіллів.

Роду Радзивіллів належала велика кількість земель в Литві, а також частина території нинішньої Білорусі. У 1547 році імператор Карл V передав князям Радзивіллам в маєток Олику, яка належала цьому роду аж до 1939 року. Саме князями Радзивіллами в Олиці було введено Магдебурзьке право, після чого місто стало їх майоратом - неподільним маєтком, спадкоємцем якого міг стати тільки первісток чоловічого роду. Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

У 1558 році князь Ян Радзивілл Чорний звів тут величезний замок, який виконував оборонні функції. Приблизно 200 величезних гармат забезпечували високу обороноздатність Олицького замка. Тому стінам цього замку вдалося витримати багато облог за більше ніж чотири століття свого існування. Олицький замок вважається одним з перших і найбільших бастіонних споруджень на Україні, площа якого становила 2,7 га. Кількість кімнат в палаці - 365, рівно стільки, скільки і днів у році. За наказом князя Альбрехта Станіслава Радзивілла ця фортеця була реконструйована і вдосконалена. Всі корпуси оборонного комплексу були збудовані в квадратний двір, що посилювало захист фортеці. У дворі замку почали з'являтися одно- і двоповерхові корпуси, один з них, розташований у північно-західній частині двору, і був палацом. Паралельно з перебудовою всього замку, на його території за проектом архітектора Бенедетто Моллі був зведений колегіальний костел Святої Трійці в характерному на той час стилі бароко. Фасад костелу прикрасили чотири скульптури святих - Павла, Петра, Войцеха і Станіслава, новорічний корпоратив. До наших днів вдалося вціліти декільком дерев'яним скульптурам апостолів. На жаль, Троїцькому костелу довелося пережити неодноразові оскверніння грабіжників і природні руйнування, куди поїхати на новий рік. Сьогодні цей монастир потребує капітальної реконструкції, і тим не менш, тури на новий рік, храм визнано найкрасивішим римо-католицьким костелом на Волині. Цей костел представляє собою дивом збережену перлину храмової архітектури в стилі раннього бароко. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

 

Крім цієї святині, в Олиці є ще один монастир - Петропавлівський костьол. Він знаходиться за величезною дзвіницею Троїцького костелу. Петропавлівський костьол - це один з найстаріших кам'яних соборів у Волинській області, тур на новий рік, побудований приблизно в 1460 році, де відзначити новий рік, задовго до появи тут князів Радзивіллів. Всi тури по Україні.

Автор Марина Мельниченко

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції, тури в Карпати!