Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Місто Володимира Великого - форпост Київської Русі

Володимир-Волинський - це один з небагатьох старовинних давньоруських міст Волині. Назву цього міста присвоїли на честь його засновника князя Київської Русі Володимира Великого.

У 988 році в одній із старовинних давньоруських літописів з'явилося перша письмова згадка про місто Володимир (це була його перша назва). У літописі вказується про те, що князь Володимир Великий передав правління цим містом своєму синові Всеволоду.

У зв'язку з тим, що ще з часів виникнення, місту Володимиру був присвоєний статус особливо важливого стратегічного форпосту Київської Русі, а також з влаштуванням тут резиденції князя, виникла необхідність створення у Володимирі потужних оборонних споруд. На жаль, жодній з них не вдалося зберегтися до нашого часу, але фрагменти збережених земляних валів, які навіть у напівзруйнованому стані вражають своїми розмірами, говорять про те, що в місті була свого часу створена потужна і величезна фортифікаційна система. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

На високому береговому пагорбі в 1157-1160 рр.. був побудований Успенський соборякому вдалося пройти крізь століття і зберегтися до наших днів. Іноді Успенський собор називають Мстиславів храм на честь князя Мстислава, який правив на той час у цьому місті. Сьогодні Успенський собор у Володимирі-Волинському вважається найстарішою культовою спорудою Волині. Також, цей храм відносять до тієї категорії храмів, побудованих за часів Київської Русі, що збереглися в Овручі, Чернігові, Києві. Ці храми не один раз руйнувалися під час міждержавних війн, потім знову відновлювалися з метою зберегти свій родовід. Успенський собор у XVIII столітті був кардинально перебудований уніатами в химерному стилі бароко. Але цей храм простояв лише до 1829 року. Пізніше в 1896-1900 роках на його місці знову був відновлений Успенський собор, але стилізація його оформлена на цей раз під давньоруський храм. Величезна кількість тури по Україні.

 
У 1199 році князь Романа Мстиславович створив об'єднане Галицько-Волинське князівство, столицею якого стало місто Володимир. Під час правління князя Романа Мстиславовича та його сина Данила Галицького місто Володимир стає одним з найкращих, великих і впливових міст Київської Русі. У той час велич Володимира затьмарювала  навіть сам Київ. Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

Але, як ми знаємо, після кожного швидкого розквіту слід очікувати занепад, який настав для Володимира в 1240 році, коли воїни хана Батия принесли в місто на своїх списах князя Романа. Більше ніж триста років місту довелося терпіти постійні набіги, пограбування і руйнування від монголо-татар, кримських татар і поляків. Але кожного разу місто поставало із руїн і попелу і заново відбудовувалося. З тих же важких часів і також до сьогоднішнього дня у Володимирі збереглися Василівська церква і будинок з дзвіницею. Останній був побудований в 1494 році. Його архітектурна приналежність до культових католицьких споруд абсолютно дисонує з поряд розташованим православним Успенським собором. Василівська церква будувалася у Володимирі в XIII - на початку XIV ст., ав 1900-1901 роках була перебудована до невпізнання, не залишивши практично нічого в пам'ять про цей своєрідний і унікальний стародавній пам'ятник волинської архітектури. Припускається, що в оригіналі церква була у вигляді мініатюрної восьмипелюсткової ротонди, завершення якої виконано у вкрай незвичайній шлемовидній формі. Але після реконструкції Василівська церква отримала повний атрибут архітектурних елементів, властивих типовому православному кітчу. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Після підписання Люблінської унії в 1569 році, коли Литва втратила свій контроль над Володимиром, він, у свою чергу, увійшов до складу Речі Посполитої. Більше двох століть Польща панувала над містом. За цей час архітектурний ансамбль Володимира був прикрашений трьома прекрасними культовими спорудами: костелом єзуїтів, костелом Іоакима і Анни і Миколаївською церквою.

У 1731 році як Послання апостолів монастиря єзуїтів був побудований в центрі Володимира єзуїтський костел. Зараз у цьому будинку знаходиться кафедральний собор Української православної церкви Київського патріархату.

 Недалеко від старої лютеранської кірхи, розташованої поруч з автовокзалом, в 1752 році з'явилася ще одна святиня - костел Святих Іоакима і Ганни, побудований і до цих пір використовується як костел монастиря капуцинів. Недалеко від цього храму в 1780 році з'явилася Миколаївська православна церква, виконана в стилі стриманого і простого бароко.

В результаті третього поділу Речі Посполитої в 1795 році Володимир переходить до складу Російської імперії, і для запобігання плутанини з однойменним містом в Росії в його назві з'явилося уточнення - Волинський. З тих пір місто іменується Володимиром-Волинським. Російська імперія суворо контролювала волинські землі аж до свого краху. Пізніше Володимир-Волинський зазнав ще кілька переходів зі складу Росії до Польщі, потім назад до Росії. Постійна боротьба між країнами за волинські землі пролила чимало крові мирних жителів, погубила багато культурних та архітектурних пам'яток.

Всi тури по Україні.

Зараз Володимир-Волинський - це добре впорядковане, акуратне містечко. Правда з величезного і впливового міста через кілька століть свого існування він, як і багато інших міст, перетворився на невеликий районний центр з сорокатисячним населенням, тури на Волинь.

Для багатьох туристів Західна Україна асоціюється з об'єднанням сецессіоністичного стилю, притаманного Австро-Угорської імперії, і розкішного архітектурного бароко часів Речі Посполитої. Докази того, що називається «давньоруською архітектурою», є в одиничних випадках. Обидва храми XII століття тісно пов'язані з історією Галицько-Волинського князівства, особливо в період його розквіту. Один з цих храмів (Успенський собор), що збереглися і до наших днів, є візитною карткою Володимира-Волинського, яка і проявляє інтерес туристів до цього міста.
Побувати у Володимир - Волинському, Ви можете в рамках наших турів. Вибрати тури на Волинь можете тут. 

Автор Марина Мельниченко

Спробуйте всі наші тури на Волинь.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!