Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Крізь призму століть

 Луцьк - сьогодні це центральне місто Волинської області і один з самих древніх міст всієї України, котрому вдалося крізь століття зберегти і пронести для своїх нащадків неповторний дух Середньовіччя. Луцьк є унікальним відображенням Європи з часів правління князів Олега, Любарта та Вітовта, тури по Україні.

  

Згідно з історичними переказами, Луцьк був заснований в 1000 році. На наступний рік великий київськийкнязь Володимир побудував тут дерев'яну оборонну фортецю, яка довгий час була надійним захистом для жителів міста. Лиш одного разу фортеця не змогла встояти і втратила всі свої сильні оборонні здібності - це сталося під час чергового нападутатаро-монгольської орди у ХІІ столітті. Anga Travel пропонує кращі тури по Україні!

Спробуйте всі наші тури на Волинь.

У середині XIV століття Волинь приєдналася до Великого князівства Литовського, а Луцьк став, у свою чергу, південною резиденцією литовських князів, а також останньою столицею Галицько-Волинського князівства. З цього періоду і почався період процвітання Луцька. У більшій частині він пов'язаний з князем Любартом-Дмитром Гедиміновича. Завдяки йому дерев'яні оборонні споруди замінили на цегляні, що кардинально змінило зовнішній вигляд фортифікаційних укріплень Луцька. Князем Любартом Гедиміновичем був споруджений кам'яний замок (Верхній замок), який на сьогоднішній день є візитною карткою Луцька.

Спочатку було побудовано два замки - Окольний (замок з кількома оборонними вежами, на території якого проживала вища знать і духовенство міста) і Верхній. Останній зберігся і до нашого часу в прекрасному стані, тільки його тепер іменують Замком Любарта або Луцьким замком. А ось Окольському замку вціліти не вдалося. Єдине, що залишилося від нього - башта князів Чарторийських і руїни. Автобусні тури по Україні це відмінна можливість подорожувати з комфортом.

Верхній замок з самого спочатку грав дуже важливу роль в житті всього Галицько-Волинського князівства. На його території розміщувалися судові інстанції, органи законодавчої і виконавчої влади та інші. У центральній частині його двору розташовується соборна фортеця Івана Богослова, що збереглася ще з давньоруських часів. Замок поступово ставав також і духовним центром міста. Величезна кількість тури по Україні.

Більше сорока років (1340-1384 рр..) Знадобилося будівельникам, для того щоб звести цей величний архітектурний шедевр. Пізніше замок неодноразово реставрували і добудовували. Таким, яким ми бачимо замок Любарта сьогодні, він став в 1542 році, коли остаточно завершилося його будівництво.Через такий тривалий період будівництва архітектура цієї споруди увібрала в себе елементи двох стилів - готики і ренесансу.

Спочатку на високій горі над Луцьком були побудовані три вежі: на західній стороні красувалася В'їзна вежа (башта Любарта), сьогодні над її воротами можна побачити старовинні замуровані ворота і вхід, на південно-східній стороні була Стирова башта (її назва походить від річки Стир, над якою височіла вежа), а на північній стороні звели Владичу вежу (фінансування вежі було за рахунок владики, що і спричинило таку назву). Потужні стіни з'єднували ці три вежі. За формою Замок Любарта став нагадувати трикутник, але це легко пояснювалося місцевим ландшафтом. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Сьогодні у Владичій вежі розташовується унікальний арсенал старовинної зброї та виставка дзвонів «Дзвони Волині, історія та сучасність». У вежі Любарта зараз відкрита виставка будівельної кераміки. У нас найкращі тури по Україні з Києва.

Як і личить кожній княжій резиденції, історія замку Любарта дуже захоплююча і цікава, а також пов'язана з іменами відомих історичних особистостей. У 1429 році в Луцькому замку проводився відомий з'їзд європейських ченців, на якому зібралися більше 15000 чоловік. Метою цього з'їзду було вирішення загального питання захисту від Османської імперії, а також об'єднання східної (православної) і західної (католицької) церков. Головні історичні постаті цього заходу: польський король Ягайло (через два роки після цього з'їзду він мав намір захопити Луцький замок), великий князь московський Василь ІІ, імператор німецькийСигізмунд, воєвода волоський, гросмейстер прусський, король датський, папський легат, візантійський посол і хан перекопський.

Звичайно ж, така велична і старовинна архітектурна споруда, яка вже більше шести століть прикрашає столицю Волині, не може не мати своїх легенд. Із замком Любарта пов'язана одна сумна легенда.У Стировій вежі князь Любарт заточив норовливу красуню Оксану, яка не відповіла йому взаємністю і відмовилася вийти заміж за князя. Тоді князь Любарт віддав жорстокий наказ своїм воїнам зробити з дівчиною все, що захочуть, і вбити. Кажуть, що в замку неодноразово бачили привид жорстоко вбитої дівчини, і він зникне тільки після того, як знайде її каблучку, вкрадену одним з воїнів, тури на Волинь.

Після об'єднання Великого Литовського князівства і Польщі в єдину державу - Річ Посполиту (1569 р.), до складу якої увійшло і Волинське воєводство, а також у зв'язку з постійними релігійними зіткненнями між уніатами і православними, Луцьк поступово втрачає свою оборонну функцію і статус духовного центру Волинського краю.

Разом з іншими стародавніми пам'ятками архітектури з 1985 року Замок Любарта входить до складу історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». На сьогоднішній день будівля Луцького замку повністю відреставрована і завжди відкрита для відвідувачів. Традиційно щороку в Замку Любарта проводиться фестиваль середньовічної культури під назвою «Меч Луцького замку». Фестиваль супроводжується театралізованою виставою, під час якоїна полі бою з мечами та списами мужньо борються доблесні лицарі, закуті в лати як у середньовічні часи, демонструючив поєдинках своє вміння володіти зброєю.

Подарувати собі незабутні вихідні в Луцьку, Ви можете в рамках наших турів. Вибрати тури на Волинь можете тут. 

Anga Travel пропонує кращі тури на Новий рік, тури на різдво.

Автор Марина Мельниченко

Всi тури по Україні.

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!