Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Музей популярної науки і техніки "Експериментаріум"

Один раз побачити, ніж сто разів почути, безперечно, краще, але можливість доторкнутися і спробувати все самому взагалі незрівняна. Київський музей «Експериментаніум» - це унікальний заклад, який дає можливість не подивитися на експонати, виставлені за склом, слухаючи занудну розповідь гіда, а доторкнутися до них і, без перебільшень, використати за призначенням. І це правильно, бо ж «Експериментаніум» - музей експериментальної фізики.

Коли він тільки відкрився у вересні минулого року, ажіотаж довкола запропонованих атракцій був просто неймовірний. Насправді, заклад, який дає можливість не подивитися на стороннє виконання досліду, а виконати його самому велика рідкість не лише в Україні. У всій Європі подібні заклади можна полічити на пальцях. Але давайте розглянемо музейні розваги детальніше.музеї киева

Отже, якщо мова йде про експериментальну фізику, то ці досліди неодмінно мають бути видовищними. І видовища насправді вистачає. Перш за все, людей цікавлять досліди з електротехніки, оскільки саме вони продукують найбільшу кількість іскорок і бабахів, які змушують людей посміхатися незалежно від віку. Ця частина задовольняє бажання цілком і повністю – чого вартує хоча б плазмова лампа, сконструйована за принципом Котушки Тесла! Я не знаю людину, яку б не приваблювала можливість створити блискавку власноруч. Це одна з тих речей, які весело робити просто тому, що вони прикольно виглядають. 

Механіка, звісно, не настільки видовищна, але дарує глибше відчуття причетності – від можливості керувати важелями і системами зубчатих коліс до справжнього експерименту зі створення повітряного мосту. Окрім того, можна підіймати в повітря магніти, проходити крізь механічні лабіринти та багато іншого. Чи не найбільше запам’яталась дошка з різними видами вузлів, бо біля неї навіть люди старші можуть витрачати години, вивчаючи мотузки і намагаючись зав’язати їх у хитромудрий морський вузол. Тільки зашморг чомусь вдається всім…

Ну а оптика виявилась загальною улюбленицею. Головне не через оптичні ілюзії і забавлянки зі світлом, яких і в Інтернеті безліч. Ключем програми для більшості відвідувачів став дзеркальний лабіринт, у якому виявилось надзвичайно легко загубити себе серед безлічі себе. Та і стандартні фокуси з тінями і кольорами припадають до смаку, надто наймолодшим відвідувачам музею.

Одним словом, «Експериментаніум» - безумовно чудове місце для екскурсії по Києву, про відвідини якого точно не пожалієш - особливо рекомендуємо для дитячих групових екскурсій по Києву. В ньому немає запилюжених музейних цінностей, зате є безліч речей які крутяться, бахкають і всіляко викликають вау-ефект. Безліч речей, які потрібно спробувати.

АДРЕСА: проспект Степана Бандери, 6, Київ, 02000

неділя 10:00–20:00
понеділок Закрыто
вівторок 09:30–19:00
середа 09:30–19:00
четвер 09:30–19:00
п'ятница 09:30–19:00
субота 10:00–20:00

Друзі, нагадуємо, що є супер зручний спосіб стежити за вигідними пропозиціями та новинками - наш Telegram-канал! Підписуйтесь і отримуйте першими всі кращі пропозиції!