Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

«Мекка ревматиків, рай для відпочиваючих» саме так називають один з найбільших і найкращих бальнеологічних курортів не лише Угорщини, а й Європи. Розташовується цей курорт в однойменному місті Хайдусобосло, що знаходиться на відстані 140 км від угорсько-українського кордону і 202 км від Будапешта. Місто Хайдусобосло розташовується в місці, де сходяться три угорські області - Шаррет, Беретьоі Хортобадь.

Після навали турецьких військ на початку XVII століття місто було практично знелюднене. Нове життя в нього вдихнув трансільванський князь Іштван Бочкаї, пам'ятник якому розташований на центральній площі міста - Площа Героїв. У 1606 році князь віддав тутешні землі, в тому числі і свій будинок, семистам гайдукам в якості подарунка за їх неоціненні заслуги в боротьбі за незалежність країни проти династії Габсбургів.

Але головним, так би мовити, поворотним моментом у житті цього міста стало 26 жовтня 1925 року. У цей час геолог Ференц Павана-Вайни, чий бюст нині встановлений в парку купальні Хайдусобосло, разом зі своєю командою досліджував приміську територію в пошуках природного газу. Під час буріння однієї зі свердловин, з глибини 1090 м з неї з величезною силою назовні вирвався природний газ з термальною водою. Вода була коричневого кольору і володіла специфічним запахом, температура води становила +75 ?С. Зрозуміло, корисні властивості цього термального джерела були виявлені пізніше. Їх визначили першими місцеві мешканки, які регулярно прали одяг у ямах і канавах, куди стікала гаряча вода. Жінки помітили, що з часом у них пропала біль в суглобах, що мучила їх довгі роки. Відтоді почалися наукові дослідження, які спричинили за собою розвиток міста як величезного туристичного та рекреаційного курорту Угорщини.

Дослідження хіміків, лікарів і бальнеологів показали, що ця вода має унікальний і багатий склад - кухонна і гідрокарбонатні солі, бром, йод, залізо, фтор, бітум і величезна кількість таких важких хімічних елементів, як мідь, ванадій, цинк, титан, барій і т.д. Темно-коричневий колір води термального джерела Хайдусобосло надає бітум і йод. Через високу температуру та характерного кольору цю цілющу воду називають «киплячим золотом».

На сьогоднішній день курортний комплекс «Хайдусобосло» - найбільший термальний курорт Угорщини, який відрізняється постійним дуже сприятливим для відпочиваючих кліматом. Повітря тут насичене соляними і йодними парами, що пов'язано з наявністю великого озера, який займає територію площею 5 га, де можна і покататися на човні та катамаранах. Погода в Хайдусобосло змінюється дуже рідко (як, до речі, і у всій Угорщині), кількість сонячних днів тут від 200 на рік.

Термальна водолікарня «Хайдусобосло» працює цілий рік і пропонує відпочиваючим більше 40 видів різних процедур (грязелікування, всілякі види масажу, підводну лікувальну гімнастику, підводний масаж, вагову ванну, сауни, процедури електротерапії, сучасні лазерні процедури і т.д.).

Купання в термальних водах Хайдусобосло показані при таких захворюваннях:

 • дегенеративні зміни в суглобах,
 • хронічні захворювання суглобів,
 • всілякі запальні, хронічні, дегенеративні захворювання хребта,
 • удари, м'язові болі, переломи, що погано загоюються, реабілітація після спортивних травм,
 • крововиливи в мозок, терапія паралічу,
 • запалення нервів, хронічна невралгія,
 • хронічні захворювання шкіри,
 • безпліддя, хронічні жіночі захворювання,
 • деякі форми звуження суглобів.

Протипоказання до купання в термальних водах Хайдусобосло (в даних випадках купання можливо тільки після консультації з лікарем):

 • тромбоз,
 • захворювання серця,
 • підвищений кровоносний тиск,
 • злоякісні пухлини,
 • варикозні захворювання.

Купання в даних водах повністю протипоказано в таких випадках:

 • вагітність,
 • важкі легеневі захворювання,
 • важкі хвороби центральної нервової системи,
 • висока температура,
 • інфекційні захворювання,
 • гострі запальні захворювання,
 • туберкульоз,
 • гостра фаза пухлин.

Крім великої кількості лікувальних процедур на відпочиваючих в курорті Хайдусобосло благотворно впливає також купальня-пляж зі «середземноморським узбережжям», яка розкинулася на території 30 га і працює з 1 травня по 30 вересня. 

На цій території знаходиться також величезний водний парк з великою кількістю квітів, дерев та алей. Водний парк працює щодня з 8:00 до 20:00.

Пляжний комплекс курорту «Хайдусобосло» має також 21 басейн із звичайною (температура 24 - 28?С) і термальною лікувальною водою (температура 26-38 ?С). У число цих басейнів входять басейн з підводним гідромасажем, басейн-море, басейн зі штучними хвилями, лікувальні та дитячі басейни, джакузі, спортивний басейн імені Арпада глибиною 3 метри з 8 доріжками, перлинний басейн з гірками, ванна з обтяженнями та інші.

Послуги найбільшого в Європі критого водного SPA і Wellness комплексу «AQUA- PALACE» на території Хайдусобосло орієнтовані на створення у відпочиваючих бажання опинитися в неповторній атмосфері: тут знаходиться крижана печера, термальна печера, тропічна ванна кімната, морська ванна, індійська ванна, басейн з гіркою, римські лазні, кінозал, різноманітні сауни, масажний душ, солярії, 2 доріжки для серфінгу для шанувальників водних видів спорту, 2 корти для сквошу для любителів активного відпочинку, салон краси, тераса для сонячних ванн, кафе-бар, бар з закусками, ресторан самообслуговування.

Перебування на курорті «Хайдусобсоло» можна прикрасити також відвідуванням культурного центру даного регіону - місто Дебрецен, який розташований неподалік, і однієї з найважливіших туристичних пам'яток Угорщини - знаменитий Хортобадський степ (Пуста).

Вже з першого дня перебування в термальному курорті «Хайдусобосло» у кожного туриста бажання добре відпочити перетворюється на реальну мету отримати бажане одужання в унікальній «купальні розваг».

05.09.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали