Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Халкіда – є одним з найбільш відвідуваних туристами міст Греції, а також є столицею красивого і найбільшого грецького острова Евбея (Евія). Місто розташоване на висоті 10 метрів над рівнем моря, на західному березі протоки Евріпіла, яка відокремлює острів Евбей від материка, у самій вузькій його частині, на узбережжі заток Воріос-Еввоікос і Нотіос-Еввоікос, у 55 кілометрах на північ від центру Афін і площі Омоніас. Населення міста становить близько 60 тис. осіб.

Історія

Місто Халкіда має вигідне розташування і від того у міста дуже давня, велика та цікава історія. Халкіда була найважливішим містом на острові Евбея, а також одним з найголовніших торгових міст Греції. Острів Евбея також прославився своєю колонізаційної діяльністю, так як у владі халкідян були не тільки грецькі райони, але також були колонії у Південній Італії та Сицилії.

Великий проміжок у історії Халкіди займають війни: спочатку війна була з Еритреєю, потім війна з Аттикою, після цього в історії острова був період автономного існування, який закінчився з приходом македонян і в наступні століття Халкіда була під володінням Венеції, а також Османської імперії. У 1833 році Халкіда відійшла до Греції.

Визначні місця

Велика увага туристів прикута до сучасного підвісного моста, який побудований у 1993 році та старовинного моста Негропонте, де вони поспостерігають за унікальним явищем шаленої води: кожні 6 годин вода в протоці Евріпа змінює напрямок і завмирає на кілька хвилин. Ходять легенди, що це унікальне природне явище колись погубило самого Арістотеля. Вчений настільки захопився розгадкою високих хвиль, які раптово змінюють свій напрямок, що забрався у саму їх безодню і потонув.

В Археологічному музеї міста зберігаються скарби Халкіди. Тут можна побачити стародавні монети, надгробки, стели, мікенськую кераміку, ювелірні вироби різних епох та статуї.

Комплекс Манника пропонує туристам подивитися як вчені піднімають з-під землі античний поліс, у якому жили стародавні люди у період XX століття до н.е.

Цікавою також є фортеця Карабабас, яка була зведена турками у 1684 році. Цей форт височить на пагорбі, а тому з нього відкривається чудовий вид на місто, а спустившись униз, можна відправитися до Паралії – набережной Халкіди. Це мальовниче місце живе активним життям вдень і вночі, тут розташовано багато кафе, а також нічні клуби.

Радимо також відвідати каплицю Святої Параскеви, вона названа на честь покровительки міста. В античні часи на її місці стояв храм Артеміди, а потім під час Османської імперії будівля була перебудована в мечеть і зберігали там також запаси продовольства та зброї.

Сама міська архітектура міста Халкіди дуже мальовнича, у місті є безліч красивих будинків XIX століття і кілька турецьких мечетей.

Харчування в місті
 

У традиційній кухні Халкіди часто подають свіжовиловлену рибу та різні морепродукти, а також оливковою олією приправляють практично кожне блюдо.

В місті велика кількість таверн, кафешок, ресторанів і велика частина з них знаходиться на набережній Халкіди. Так наприклад у затишній таверні Giannis, яка розташована недалеко від старого моста Негропонте, відвідувачі можуть спробувати усіма хвалені устриці з лимоном, а також щойно свіжовиловлену ними рибу, попиваючи смачне натуральне вино з сусіднього виноградника.

Проживання в місті


У місті можна переночувати у таких готелях:

  •     Paralia Hotel (розташований поруч з центральним пляжем і протокою Евріпіла);
  •     Kentrikon (розташований у центрі міста);
  •     Hara (розташований у 200 м від набережної та пропонує мальовничий вид на місто).


Місто Халкида з легкістю зачаровує туристів своєю унікальною протокою, багатством історичних пам'яток, знаменитими хвилями, дивовижними гірськими та морськими краєвидами.

27.03.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали