Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Мигія - невелике село, яке, тим не менш, має надзвичайно багату історію. Поселення тут існували ще задовго до нашої ери, тому легенд про ці дивовижні, барвисті місця ви почуєте безліч.

Свою назву, як кажуть, Мигія отримала від самого Геродота. Побувавши в цьому гостинному краю, він назвав його ємним словом «Емігея», що в перекладі з давньогрецької означає «моя земля». На сьогоднішній день тут проживає близько двох тисяч чоловік. Практично відразу на краю села починається територія ще однієї місцевої визначної пам'ятки - Природного парку «Бузький Гард».

Мигія - незабутні краєвиди та місця

Сама місцевість, в якій знаходиться Мигія, входить до складу заповідника "Гранітно-степове Побужжя", і краще місце для повноцінного відпочинку в Миколаївській області знайти важко.

Чим може порадувати туриста це дивовижне село? А багато чим: Бузький Гард, старовинний паровий млин Йосипа Скаржинського, який переробили в ГЕС, озеро в гранітному кар'єрі, і, звичайно ж, Південний Буг з його знаменитими на всю країну порогами, настільки улюбленими рафтерами.

Вже на в'їзді в село вас зустрічає стела, що повідомляє, то Мигія - старовинне козацьке село. Як кажуть перекази, саме тут народився знаменитий козак Мамай. Поля навколо практично повністю засаджені соняшниками, а в самому селі дуже багато маслоробень.

У радянські часи тут вівся активний видобуток каменю, і після закінчення залишився кар'єр, що поступово заповнився водою, і став одним з улюблених місць відпочинку туристів і місцевих жителів.

Пам'ятки Мигії - столиці рафтингу

Пам'ятки Мигії - це добре, але не тільки заради пейзажів і красот з'їжджаються в Мігію екстремали з усієї України - найпопулярніший вид відпочинку в цих місцях - рафтинг. Захоплюючий водний слалом на байдарках і каяках, катамарани - водні розваги знайдуться для всіх, як для бувалих спортсменів зі стажем, так і для початківців.

Ви ніколи не займалися рафтингом? Не біда - можна скористатися послугами інструктора і відправитися в безпечний сплав.

Є в цих місцях навіть свій маленький Крим - Родонове озеро, води якого відливають соковитою бірюзою, майже так само, а то і краще, як на знаменитому мисі Фіолент. Вода озера має безліч корисних властивостей, а зручні схили і відсутність підводних каменів дозволяють стрибати з будь-якої висоти.

 

Зайнятися в Мигії є чим - рафтинг, верхова їзда, риболовля і скелелазіння. Справжній, повноцінний відпочинок. Окремо варто відзначити екскурсію в парк «Бузький Гард», де ви повною мірою насолодитеся вирами, порогами, островами, скелями і каньйонами Південного Бугу.

Історія Мигії

Історія Мигії надзвичайно багата, тут все буквально дихає старовиною. У долині Південного Бугу археологи знайшли 98 унікальних археологічних пам'яток, вік яких коливається від 30 тисяч років до нашої ери і до часів, коли активно формувався слов'янський етнос.

 

На початку нашої ери тут існувало давньогрецьке поселення Емігея, а в 18 столітті тут поселилися запорізькі козаки, які назвали його Мигія. Історія Мигії тісно пов'язана з історією козацтва. І свого часу тут навіть знаходилася Гайдамацька Січ - один з найбільших гайдамацьких таборів в Запоріжжі.

Балка Гайдамака, Пугач, Сова, Брама, острів Гард, скеля Турецький Стіл, урочище Протич, острів козака Мамая - всі ці назви показують, що історія цього краю справді була бурхливою.

06.07.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали