- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Мигія
Мигія - невелике село, яке, тим не менш, має надзвичайно багату історію. Поселення тут існували ще задовго до нашої ери, тому легенд про ці дивовижні, барвисті місця ви почуєте безліч.
Свою назву, як кажуть, Мигія отримала від самого Геродота. Побувавши в цьому гостинному краю, він назвав його ємним словом «Емігея», що в перекладі з давньогрецької означає «моя земля». На сьогоднішній день тут проживає близько двох тисяч чоловік. Практично відразу на краю села починається територія ще однієї місцевої визначної пам'ятки - Природного парку «Бузький Гард».
- Опис
- Тури
Мигія - незабутні краєвиди та місця
Сама місцевість, в якій знаходиться Мигія, входить до складу заповідника "Гранітно-степове Побужжя", і краще місце для повноцінного відпочинку в Миколаївській області знайти важко.
Чим може порадувати туриста це дивовижне село? А багато чим: Бузький Гард, старовинний паровий млин Йосипа Скаржинського, який переробили в ГЕС, озеро в гранітному кар'єрі, і, звичайно ж, Південний Буг з його знаменитими на всю країну порогами, настільки улюбленими рафтерами.
Вже на в'їзді в село вас зустрічає стела, що повідомляє, то Мигія - старовинне козацьке село. Як кажуть перекази, саме тут народився знаменитий козак Мамай. Поля навколо практично повністю засаджені соняшниками, а в самому селі дуже багато маслоробень.
У радянські часи тут вівся активний видобуток каменю, і після закінчення залишився кар'єр, що поступово заповнився водою, і став одним з улюблених місць відпочинку туристів і місцевих жителів.
Пам'ятки Мигії - столиці рафтингу
Пам'ятки Мигії - це добре, але не тільки заради пейзажів і красот з'їжджаються в Мігію екстремали з усієї України - найпопулярніший вид відпочинку в цих місцях - рафтинг. Захоплюючий водний слалом на байдарках і каяках, катамарани - водні розваги знайдуться для всіх, як для бувалих спортсменів зі стажем, так і для початківців.
Ви ніколи не займалися рафтингом? Не біда - можна скористатися послугами інструктора і відправитися в безпечний сплав.
Є в цих місцях навіть свій маленький Крим - Родонове озеро, води якого відливають соковитою бірюзою, майже так само, а то і краще, як на знаменитому мисі Фіолент. Вода озера має безліч корисних властивостей, а зручні схили і відсутність підводних каменів дозволяють стрибати з будь-якої висоти.
![]() |
![]() |
Зайнятися в Мигії є чим - рафтинг, верхова їзда, риболовля і скелелазіння. Справжній, повноцінний відпочинок. Окремо варто відзначити екскурсію в парк «Бузький Гард», де ви повною мірою насолодитеся вирами, порогами, островами, скелями і каньйонами Південного Бугу.
Історія Мигії
Історія Мигії надзвичайно багата, тут все буквально дихає старовиною. У долині Південного Бугу археологи знайшли 98 унікальних археологічних пам'яток, вік яких коливається від 30 тисяч років до нашої ери і до часів, коли активно формувався слов'янський етнос.
![]() |
![]() |
На початку нашої ери тут існувало давньогрецьке поселення Емігея, а в 18 столітті тут поселилися запорізькі козаки, які назвали його Мигія. Історія Мигії тісно пов'язана з історією козацтва. І свого часу тут навіть знаходилася Гайдамацька Січ - один з найбільших гайдамацьких таборів в Запоріжжі.
Балка Гайдамака, Пугач, Сова, Брама, острів Гард, скеля Турецький Стіл, урочище Протич, острів козака Мамая - всі ці назви показують, що історія цього краю справді була бурхливою.
Мигія! Як багато в цьому слові для справжніх любителів подорожей! В дивовижну, незвичайну землю Мигії всім серцем закохуєшся, лише тільки потрапивши сюди, і глянувши на всю цю красу.
З висоти понад двадцять метрів вашому погляду відкриється дивовижна картина - зазвичай такий спокійний, широкий Південний Буг в цій місцевості різко змінюється, і перетворюється в потужний, грізний потік, що ревом мчить по численних порогах і з гуркотом перекидає камені.
А знаменитий поріг Червоні Ворота? У стародавні часи води змогли пробити собі шлях крізь масивну гранітну скелю, і річка отримала прекрасну прикрасу - кам'яну арку, яку ще наші прадіди називали Воротами.
Рафтинг тури в Мигію
Однак не тільки місцеві краси притягують в цю дивовижну місцевість тисячі туристів. Рафтинг-тури в Мигію - вибір людей, що хочуть розвіяти сіру пелену буднів, і зануритися в яскравий вибух нових вражень.
Тільки уявіть - тільки вчора ви були з головою поглинуті буденним, повсякденним життям з його нескінченними проблемами і турботами, а вже сьогодні щосили боретеся з бурхливою течією. Це перетворення залишить після себе настільки соковиті, барвисті спогади, що ви неодмінно захочете знову сюди повернутися.
Рафтинг-тур - це запаморочливий командний спуск вниз по річці на спеціальному надувному човні - «рафті». Хоча в перекладі з англійської «рафт» перекладається як «пліт», сучасні човни для рафтингу не мають нічого спільного з класичною, неповороткою дерев'яною спорудою.
Насправді човен для рафтингу - це надувна, складна конструкція, для виготовлення якої використовуються сучасні матеріали. У неї надувне дно і пружний корпус, а вміщує вона близько 20 осіб.
Захоплюючі тури в Мигію
Однак тури в Мигію це не тільки рафтинг. Історія краю надзвичайно насичена, і сповнена легенд. Стоячи на прямовисній скелі і обводячи поглядом всю цю красу, мимоволі згадуєш безстрашних козаків, що грудьми вставали на захист рідної землі. Чого варті одні тільки назви: балка Гайдамака, Пугач, Сова, Брама, скеля Турецький стіл, урочище Протич, балка Гайдамака.
Саме тут свого часу бували знамениті Максим Залізняк та Іван Сірко та інші герої, що залишили в історії нашої батьківщини яскравий слід. Але йшли століття, вороги відступили, і українська земля зітхнула вільно. За переказами, одним з першопоселенців був козак Михей, ім'я якого, можливо, і послужило назвою для села.
Скільки ж ще веселих і сумних історій, казок і легенд пам'ятає земля Мигії? Хто знає... Поїхали з нами, спробуємо разом дізнатися більше про ці краї. AngaTravel чекає вас!
