Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Кожне місто, село чи селище – це як нова сторінка книги. Крім того, що на кожній сторінці є однакові букви і слова, розповідають вони про різне. Будь-який населений пункт стане для вас новим відкриттям. Чи знали ви, що на самій околиці Одеси є чудове село Нерубайське, яке цікаво своїми визначними пам'ятками, мальовничим берегом лиману і історією? Це село є ще одним підтвердженням того, що не тільки в мегаполісах і на розрекламованих курортах можна добре провести час.

Робоче селище Нерубайське

Створений населений пункт був як невелике селище, де добувався черепашник.

Сьогодні катакомби каменоломні представляють неймовірний лабіринт, довжина якого складає близько 3 тисяч кілометрів! Але не тільки цим славиться Нерубайське. Дивовижне диво природи Хаджибейський лиман, який здавна славиться своїм багатством. Сьогодні це чудовий грязьовий курорт. Великий улов і маса задоволень чекає любителів риболовлі, які потраплять на лиман.

Як не дивно, але про цей населений пункт мало знають далеко не всі туристи. Тільки найзавзятіші мандрівники вже встигли оцінити по достоїнству цей курорт. Закохані в Україну навряд чи зможуть випустити з уваги цей курорт. Скажімо прямо: це – аж ніяк не просто точка на карті, а справжній вітчизняний рай, в якому варто побувати хоча б один раз. І так, нехай сервіс тут не зовсім європейський і традиційного для літнього відпочинку олл інклюзіва тут теж немає. Але вам буде чим порадувати себе.

Цікаві пам'ятки Нерубайського

Відносно недавно, в 2014 році в селі відкрився музей «Українська хата». На території школи, під відкритим небом, у вас є можливість відвідати справжню хату-мазанку, яка повністю відображає побут українських селян. В експозиції даного музею представлені предмети побуту того часу: рушники, глиняний посуд, вишиванки, прядка. Домінантою хати є типова для XIX ст. піч.Після відвідин музею можете відвідати розплідник декоративних рослин і прикупити собі парочку представників флори в сад. Самою відвідуваною пам'яткою Нерубайського є, звичайно ж, катакомби, в лабіринтах якого сьогодні можна відвідати Музей партизанської слави. До речі, саме ці катакомби називають самим заплутаним і великим штучним лабіринтом!

 

Ризикнули б відправитися в подорож по цим таємничих ходах? А музей в стінах підземелля був відкритий в честь одеських партизанів, для яких катакомби служили укриттям під час Другої світової.

Факти з історії Нерубайського

Датою заснування села вважається 1790 рік хоча деякі джерела схиляються до 1795 році. У будь-якому випадку, саме в цей період на території села знаходилося найбільше місце вироблення черепашнику. Історія Нерубайського розповідає, що козаки і чумаки часто відвідували ці землі. Адже вже тоді Хаджибейський лиман славився багатством такої природного мінералу, як сіль.

17.07.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали