Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

У Львівській області, на березі річки Східничанка розташований невеликий бальнеологічний курорт Східниця. Він розташувався в навпрочуд мальовничому місці, і оточений буйними лісами. Недарма цю місцевість часто називають українською Швейцарією - тут настільки ж красиво.

Але їдуть в це дивовижне місце Закарпаття не тільки заради чудової природи, а й для оздоровлення, і лікування мінеральними водами. Місцеві пансіонати та санаторії пропонують не тільки туристичні, а й медичні послуги, і завдяки місцевим лікувальним водам можна суттєво поправити здоров'я.

Лікування в Східниці

В середині минулого століття в Східниці було виявлено унікальне родовище мінеральної води «Нафтуся», і завдяки її лікувальним властивостям вона набула великої популярності не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами.

Саме завдяки «Нафтусі» раніше маленький селище з часом перетворилося на популярний курорт, який щорічно відвідують тисячі відпочиваючих.

Мінеральні джерела з лікувальною водою розташовані на території національного парку «Сколівські Бескиди». На сьогоднішній день тут розташовано 17 свердловин і 38 джерел. Для відвідувачів же відкрито три свердловини і 10 джерел.

Відвідувачі можуть оздоровлюватися чотирма різними типами води, кожному з яких притаманні свої лікувальні властивості:

  • До першого і другого типу відносяться та сама «Нафтуся», яка має жовчогінну та сечогінну дію;
  • Третій тип - слабомінералізована залізиста вода;
  • Четвертий - хлоридно-натрієва вода.

В основному на лікування в санаторії Східниці приїжджають люди з порушеннями обміну речовин, розладами травного тракту і хворобами сечостатевої системи.

У вільний від різних процедур час гості Східниці можуть розважатися, гуляючи по надзвичайно мальовничих околицях, рибалити, збирати ягоди і гриби, а при бажанні - поїхати на екскурсії до кількох місцевих визначних пам'яток.

Пам'ятки Східниці

У Східниці не дуже багато пам'яток, але все ж гостям курорту є куди піти і на що подивитися.

Парк «Сколівські Бескиди»

Парк дуже мальовничий, і тут можна подивитися на цікаві природні пам'ятки:

  • Урочище Тисовець. Буде особливо цікаво любителям активних видів відпочинку. Воно розташоване на висоті понад 700 метрів, тому сніг тут не тане дуже довго, за що його дуже люблять біатлоністи, сноубордисти і гірськолижники.
  • Болото Завадківське. У цьому місці в первозданному вигляді збереглося безліч видів тварин, птахів і рослин, занесених до Червоної книги, що робить болото дуже цікавим для цінителів природи та екологів.
  • Водоспад на річці Кам'янка. Надзвичайно красивий маленький водоспад, який знаходиться в мальовничому місці.
  • Озеро Журавлине. Не тільки дуже красиве, але і володіюче цілющими властивостями озеро. Купання в місцевих водах дозволить не тільки оздоровитися, а й омолодити організм.

Андроповське джерело

Приїхавши в Східницю на оздоровлення, туристи можуть побувати на двох розташованих неподалік один від іншого джерелах мінеральних вод №25 і 26. За своїм складом вони чимось схожі на Нафтусю, і насичені магнієм, кальцієм, сульфатами і гідрокарбонатами.

Ці джерела розташовані неподалік від санаторію Зелений бор, в південній частині Східниці. Їх вода буде особливо корисна при лікуванні різних урологічних недуг.

Тустань

Туристи можуть відправитись зі Східниці на екскурсію до ще однієї місцевої визначної пам'ятки - старовинної фортеці Тустань. Це оборонний комплекс, який був зведений з каменів-пісчаників величезних розмірів, розташований в восьми кілометрах від курорту.

У давнину фортеця Тустань відігравала важливу стратегічну роль в обороні спочатку західного кордону Русі, а пізніше - Галицько-Волинського князівства. Фортеця була одночасно і обороною, і прикордонно-митним центром Закарпаття, через неї проїздило безліч караванів.

Фортеця стала відомою завдяки фільму «Захар Беркут». Щорічно тут проводиться середньовічний фестиваль, на якому туристи можуть подивитися на різні концерти, лицарські бої, давньоруський побут, а також скуштувати смачні страви та ласощі.

Музейна кімната в Східниці

Музейна кімната в Східниці - це велика колекція, яка була відкрита відносно недавно - в 1991 році в приміщенні місцевої школи.

В експозиції музею гості можуть побачити безліч експонатів, в основному присвяченим етнографії та ремеслам краю. Деревообробна і шкіряна галузі, кушнірство, гончарство, ткацтво.

Музей працює з 9 до 16 години щодня, вхід в нього безкоштовний.

Парк «Стужиця»

Ландшафтний парк Стужиця розташований на східному схилі гір Бескид, уздовж словацько-польського кордону.

Він розташований на висоті 700-1270 метрів, і займає площу 4250 гектарів. Місцеві буково-смерекові ліси надзвичайно мальовничі, а на висоті більше кілометра зустрічаються не менш красиві альпійські луки.

04.09.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали