- Всі
- Гірськолижні тури
- Дитячі Тури, Екскурсії та Табори
- Новорічні тури 2023
- Корпоративні тури
- Тури в Буковель
- Активний відпочинок
- Тури на День Св. Валентина
- Тури на 8 березня
- Тури на канікули для дітей
- Готелі
- Санаторії та курорти України
- Регіон
- Тури по Україні
- Екскурсії по Україні
- Тури ПО КИЄВУ
- Тури в Карпати
- Тури в Закарпаття
- Інфолист
- ОнЛайн
Сучава
У північно-східній частині мальовничої Румунії, на березі однойменної річки розкинулось старовинне місто Сучава. Розташоване в надзвичайно красивою, мальовничій місцевості з безліччю дивовижних пейзажів і ландшафтів, місто щороку притягує безліч туристів зі всієї Європи.
- Опис
Сучава - місцевість, яку ви полюбите з першого погляду
Поєднання гордого вигляду міста і дарована природою краса місцевості тільки підкреслює княже благородство і велич Сучави. Недарма в Румунії це місто отримало статус важливого архітектурного краю, і вважається одним з найстаріших в країні.
Незважаючи на те, що в Сучаві досить багато різних промислових підприємств, забудовникам вдалося розмістити їх так, що вони абсолютно не псують зовнішність міста, яка в багатьох деталях збереглася ще з давніх часів.
Пам'ятки Сучави - подивитися є на що
У Сучаві до сьогоднішніх днів зберігся древній монастир Іоанна Нового, що стане справжнім скарбом для любителів подивитися на історичні святині. Протягом багатьох століть тут сповідалося православ'я, і ??чимало людей знайшли віру в Бога.
Після смерті Іоанна Нового, замученого в Акермані татарами, його мощі були перевезені до Сучави, де протягом тривалого часу зберігалися в Кафедральному соборі Мірзуць. В один час в Сучаві сталася сильна пожежа, яка практично повністю знищила собор, але останки святого дивом вдалося врятувати.
Після того як була побудована нова церква, їх перенесли туди. Там вони перебували до 1619 року, поки не було прийнято рішення перенести мощі в монастир, який назвали на честь великомученика. З тих пір і до цього дня вони спочивають там, і безліч паломників щороку приїжджають до Сучави, щоб поклонитися мощам, які мають цілющу силу.
Ще одна визначна пам'ятка Сучави - Тронна фортеця. Побудована в 14 столітті за наказом молдавського князя Петра Першого Мушата, вона була важливим оборонним спорудженням.
Завдяки вдалому розташуванню на вершині високого пагорба, Тронна фортеця дозволяла бачити всі околиці міста, а потужні стіни в два метри завтовшки зробили її грізним військовим фортом.
Фортеця довгі століття була надійним захистом міста від нападів османської армії, але в 1775 році її повністю зруйнували, після чого вона тривалий час лежала в руїнах. У 2004 році фортецю внесли до списку історичних пам'яток Сучави та реставрували.
Історія Сучави
Історія Сучави починається в 14 столітті, в часи, коли по дорозі між Чорним і Балтійським морями безліч торговців постійно возили свою продукцію.
Зупинки для відпочинку вони робили в зручних і красивих околицях річки Сучава, і з часом там виникло поселення, в якому проводився активний обмін товарами.
![]() |
![]() |
Поступово в поселенні з'явилися заїжджі двори і торгові лавки, а в середині 14 століття вона стає столицею Молдавського князівства. На початку XV століття тут знаходилася резиденція митрополита Молдавії.
Румунський край поступово розвивався, його значимість як торгового пункту постійно росла. За часів Середньовіччя сюди переїхало безліч вірмен з розгромленої Османської імперії, і в місті почало активно розвиватися ремісництво.
![]() ![]() |
![]() |
Однак після того як столиця була перенесена в Ясси, Сучава практично втратила свою значимість і стала звичайним перевалочним пунктом на торгових шляхах. Період процвітання міста підійшов до кінця в 16 столітті, а в 18 столітті війна між Османською імперією і Росією стала причиною того, що Сучава увійшла до складу Буковини.
