Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

Тронна фортеця - розташована в Румунії, на пагорбі біля Сучави, ця стародавня захисна цитадель є важливим історичним пам'ятником і одним з небагатьох збережених в країні зразків оборонних споруд старовини.

Заснована в XIV столітті правителем Молдавії Петром Першим Мушатом, на момент будівництва фортеця являла собою потужний форт, який, до того ж, обійшовся казні в дуже чималу на ті часи суму - 3000 срібних.

Результатом праці кращих архітекторів стала потужна оборонна споруда прямокутної форми, довжина стін якої становила 40 і 36 метрів, а товщина - цілих два метри.

По кутах твердині стояли оборонні вежі, а для додаткового захисту був обладнаний рів шириною десять метрів, оперізуючий спорудження по периметру.

За фактом, Сучава протягом тривалого часу була столицею Молдавії, а Тронна фортеця в ті часи служила для правителів того часу не тільки обителлю, а й місцем для їх коронації.

Неподалік від форту можна побачити пам'ятник, споруджений на честь Штефана Чел Маре, при якому фортеця отримала найбільш важливе стратегічне значення. Саме цей правитель істотно допрацював і поліпшив твердиню, і зробив її практично неприступною для ворогів.

Понад два століття Тронна фортеця благополучно протистояла всім облогам, і ніхто за цей час так і не зміг захопити неприступний форт.

Крім того, при Штефані в фортеці зробили прибудови, які якісно поліпшили життя її мешканців - побудували додаткові господарські будівлі, нові приміщення, зали для солдатів, дружини правителя та нього самого, і навіть склад для пороху.

Тільки в середині XVI століття об'єднана польсько-турецька армія змогла захопити неприступну твердиню. Трохи пізніше фортецю підпалили з метою руйнування, а столицю країни перенесли в куди менш захищене місто - Ясси.

1675 рік став для фортеці фатальним - Дмитро Кантакузін зруйнував місто поряд з фортом, а його залишки підірвав. Довершив справу через кілька років землетрус,що  практично повністю знищив твердиню, розкидавши залишки її стін по пагорбу.

 

Ще один пов'язаний з фортецею цікавий факт - під час однієї з облог румунської твердині загинув син знаменитого українського гетьмана Богдана Хмельницького. Прийшовши на виручку тодішньому власникові фортеці і за сумісництвом своєму тестю, він брав участь у кровопролитних боях, де і поклав голову.

На сьогоднішній день фортецю частково відновили, а реставраційні роботи постійно тривають. На стінах фортеці туристи можуть побачити білі лінії - вони показують, яка частина кладки оригінальна, а яка сучасна.

Тронна фортеця відкрита для відвідування туристами в будь-який час року. Вартість входу зовсім невелика - всього півтора долара. Незважаючи на те, що монументальна споруда і знаходиться в Сучаві, помітити її відразу не так то й просто.

Щоб потрапити в старовинну твердиню, необхідно піти до пагорба Шипот, поруч з яким протікає невеличкий струмок, потім трохи пройтися через дендропарк, і тільки там ви побачите величезний пам'ятник Чел Маре - саме він вказує на вхід в Тронну фортецю.

Навіть наполовину зруйнована, старовинна твердиня все одно справляє на гостей країни величезне враження. Її монументальна велич щорічно приваблює до Румунії безліч любителів старовини і військової архітектури Середньовіччя.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали