Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Багато хто знає про старі та історичні міста України. У них насичена багатовіковими подіями доля. Їх архітектурна та культурна спадщина розповідає про минуле, яке плавно переходить в сьогодення. Але є в нашій країні і молоді міста, які не менш цікаві для туристів. Одним з таких «юнаків» можна вважати місто Южноукраїнськ, в Миколаївській області. Відмінно розвинена інфраструктура, добре розвивається економіка і мальовнича природа – все це тут є! Так чому б не прогулятися по його вулицях, не відвідати затишні кафе і парки.

Місто-супутник Южноукраїнськ

Розташувалося місто на річці Південний Буг. Виникнення міста пов'язане з будівництвом на цій території атомної електростанції.

Завдяки вдалому місцю розташування, місто приваблює любителів водних видів спорту. А скелясті схили Південного Бугу так полюбилися альпіністам. Южноукраїнськ з кожним роком відвідує все більше туристів і любителів добре провести час.

Тут кожен знайде собі заняття до душі. Варто один раз опинитися в цьому юному, але перспективному місті, як відразу переймаєшся його ентузіазмом і дружелюбністю.

Екскурсія по визначних пам'ятках Южноукраїнська

Ще в XVIII столітті острів Гард був центром Буго-Гардівської паланки. Зараз ця територія є частиною Національного природного парку «Бузький Гард». Дивовижні мальовничі пейзажі парку просто заворожують. На жаль, козацька фортеця і церква не збереглися до наших днів.

Скелі каньйону, утвореного після будівництва АЕС, є місцем проведення змагань зі скелелазіння. На території Гарда розташований музей військової техніки під відкритим небом.

Ще однією цікавою пам'яткою Южноукраїнська є кромлех. Це пам'ятка археології V-III ст. до н.е., що представляє культову споруду стародавніх поселень. Імовірно в центрі кромлеха колись стояв ідол. Навіть проста прогулянка по місту і споглядання дивовижної панорами викличе у вас масу позитивних емоцій.


 

Історія молодого Южноукраїнська

Лише в 1976 році, на річці Південний Буг, було засноване невелике селище, яке називався Костянтинівка-2. Така собі проста робоча назва. Поселення виникло як населений пункт АЕС. А 1978 рік у історії Южноукраїнська ознаменувався присвоєнням статусу міста і отриманням нової назви.

 

Місто успішно розвивається в багатьох галузях, в тому числі будівельній, меблевій та енергетичній. Останнім часом все частіше туристи виявляють особливий інтерес до урочища Гард, що стимулює розвиток і цієї галузі.

06.07.2018
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали