Надіслати другу
написати нам
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Для когось відпочинок – це розваги, а комусь цікаві історичні місця, барвиста природа і колорит місцевого населення. Кожному своє. У цьому Придунайському куточку Бессарабії можна почути українську, російську, румунську, болгарську та гагаузький мови. Самі ізмаїльці називають його «циганським». До цього, мабуть, важко звикнути. І нехай місто маленьке, але з цікавою і багатою історією, в яку варто зануритися.

Ізмаїл – місто контрастів

Найбільший український порт, розташований на річці Дунай, другий за вантажообігом після Одеси, в радянські часи був закритий: протилежний берег – інша країна, Румунія. Але навіть зараз сюди не так просто потрапити.

Важко не помітити контраст між убитими дорогами і селами, які ведуть до Ізмаїла, і тим, що відкривається нам в самому місті – що потопають у зелені храми і музеї, старовинні особняки, затишні вулички і сквери.

У місті кожен приїжджий зможе знайти собі заняття до пари, сплавлення на байдарках з місцевого каяк-клубу, довгі прогулянки по набережній Дунаю або ж відвідування історичних пам'яток і соборів.

Так само найпопулярніші європейські туристично-круїзні маршрути починаються саме в тутешньому ізмаїльському порту, для тих, хто виходить з дому з закордонним паспортом.

Пам'ятки Ізмаїла, які обов'язково потрібно побачити

Багато пам'яток, на жаль, не збереглися в первозданному вигляді, але все ж подивитися є на що. Хочете поринути в часи Середньовіччя, тоді варто відвідати османську мечеть, єдину частину турецької фортеці, яка збереглася в первозданному вигляді.Але найголовнішою визначною пам'яткою Ізмаїла по праву вважається музей імені Суворова, заснований відразу після Великої Вітчизняної війни. Сама будівля більше нагадує старовинний особняк 19 століття. На території музею зібрані близько 30 тисяч експонатів: холодна і вогнепальна зброя часів війни, предмети побуту, живопису та графіки тих часів. Так само ви зможете відвідати прилеглу діораму «Штурм фортеці Ізмаїл», яка вважається частиною музею. І для завершення екскурсу в історію міста і краю можна побувати в історико-краєзнавчому музеї Придунав'я.

 

Приїхавши в Ізмаїл, обов'язково варто побувати в духовних святинях цього міста. Мечеть-Церква-Діорама побудована близько 500 років тому Сулейманом, чоловіком всім відомої Роксолани. Святомиколаївський чоловічий монастир, церква Успіння Пресвятої Богородиці та інші не менш значущі церкви і храми.

Коротка історія Ізмаїла

Можна почути безліч переказів і легенд, що відносяться до історії Ізмаїла. Датою заснування міста прийнято вважати 1590 рік, хоча перші згадки були знайдені в османських реєстрах задовго до цього. Так місто належало Османській, пізніше Російської імперій, Молдавського князівства та Румунії, Українському РСР, і тільки потім Україні.

07.12.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали