Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Забуті маєтки Житомирщини

Фішки туру:
  • Фортеця-монастир ордена Босих Кармелітів
  • Садиба барона фон Мекка
  • Палац і садиба Миколи Терещенка
Ціна туру:
від 690 грн
Дата екскурсії Тур в аріхві
Кількість днів 1 день
Країна Украина
Регіон Полісся
Область Житомирська
Маршрут Київ - с.Старе Солотвино-Бердичев - с.Червоное - с.Копилов
Тип транспорту Автобус
Місце зустрічі метро Академмістечко
Дод. послуги
Тип харчування
Примітки
Очікуйте інфолист
 

Запрошуємо вас на захоплюючу екскурсію  Житомирщиною, по на жаль забутим, але повним таємниць садибам і палацам! Але не тільки палаци нас чекають, а й доволі казкові об'єкти, наприклад — хатинка баби Яги. Так-так,  це дійсно правда — є така казкова перлинка в нашій мандрівці. Також ви зможете побачити старовинні польські костели, відчути  атмосферу того часу та доторкнутись до ще живих архітектурних свідків історії  різних епох та держав. Тож рушаємо в мандрівку  по Україні з ANGA Travel!

 

Забуті садиби і палаци Житомирської області - які таємниці в них ховаються?

08:00 - збираємося поруч зі станцією метро Академмістечко в Києві, сідаємо в автобус і виїжджаємо. Наш автобусний тур з Києва по Україні - починається!

Перший пункт подорожі, яку пропонує вам наш одноденний тур по Україні з Києва - село Копилів, розташоване неподалік від Києва.

Тут ми подивимося на дивовижну старовинну будівлю - дачу барона Миколи Карловича фон Мекка, колишнього колекціонера і залізничного магната, дружиною якого була племінниця композитора П.І.Чайковського.

 

 

Садиба барона Миколи Карловича фон Мекка - місце, де по тінистим алеям парку часто прогулювалось вишукане товариство, наприклад, як Михайло Врубель і Петро Чайковський. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день будівля та колись розкішний англійський парк перебуває в дуже занедбаному стані, вона залишається чарівною і містичною, ніби повторюючи трагічну долю свого знаменитого господаря та його родини.

Наступним місцем нашої екскурсійної програми стане село Старий Солотвин - напрочуд гарне місце, де знаходиться старовинний будиночок, побудований в псевдо-руському стилі, який місцеві жителі називають Хатинка баби Яги. Він розташований посеред красивого озера, на маленькому острівці, серед мальовничого березового гайка.

Центр Старого Солотвино, а на ньому - маленький штучний острівець. Це надзвичайно романтичне місце, недарма місцеві називають його «Острів любові». А розташований на цьому острівці будиночок взагалі має цілу купу імен.

Як тільки його не називають — і будиночок рибалки, і мисливський будиночок, і Хата Баби Яги... Та й місток, що веде з берега до острівця, повністю під стать цій стародавній будові — дерев'яний, старенький, місцями підлатаний. А навколо тихі води озера, очерет і латаття...

 

 

Під час прогулянки по цьому казковому місцю створюється повне враження, що ось-ось по доріжці пробіжить невідома тваринка, дуже легко уявити живучих тут русалку і лісовика, а хатинка — так ось вона, тут, на місці.

Ще один пункт нашої програми - Свято-Миколаївський собор в Бердичеві. Ось уже понад сто років цей головний храм міста направляє свої купола в небеса.

Почавши свою історію ще в далекому 1748 році в якості невеликої дерев'яної церкви, на початку 20 століття храм був відбудований в камені.

 

 

Сьогодні до величного Свято-Миколаївського собору стікається величезна кількість прихожан, які бажають схилитися перед святими образами. 

 

Занедбаних палаців і замків на землях нашої батьківщини набагато більше, ніж цілих і неушкоджених. Буквально в кожній області України можна знайти особняк, або його залишки, які за старих часів були місцем проживання якоїсь знатної особи.

На жаль, за радянських часів ними зовсім не займалися, і в основному використовували в побутових цілях - як військові частини, госпіталі, санаторії, і навіть звичайні склади. Саме тому сьогодні багато з них перебувають у дуже плачевному стані, хоча є й такі, які відреставровані або самі по собі добре збереглися. Вони розкидані по областям нашої країни, і тури по Україні з Києва - відмінна можливість побачити уламки минулого, що дійшли до нас із глибини століть.

 

 

Наступний пункт нашої поїздки — розташована в Бердичеві фортеця-монастир ордена Босих Кармелітів. Потужний комплекс, з вежами і мурами, на території якого є дзвіниця, монастир і костел. І все це побудовано ще в 16 столітті!

 

Монастир-фортеця Босих кармелітів — одна з найвідоміших визначних пам'яток Бердичева. Поєднання архітектури бароко, потужних оборонних споруд і відмінного розташування на пагорбі створило комплекс, який своєю величчю абсолютно не поступається відомим католицьким монастирям, розташованим на території колишньої Речі Посполитої.

Крім того, це місце і на сьогоднішній день є популярним місцем паломництва, адже тут зберігається надзвичайно шанована у католиків ікона Бердичівської Божої Матері.

 

 

Далі в плані подорожі — обід в одному з ресторанів Бердичева (вартість від 100 гривень, факультативно). Смачно поївши, вирушаємо далі.

Наступний пункт нашого вояжу — село Червоне, де розташований величний палац шляхтича Грохольського, збудований в чудовому готичному стилі.

Зараз в цьому замку знаходиться монастир, але туристів всередину пускають, і можна подивитися на старовинне приміщення домашнього театру. Крім того, на території палацу збереглося безліч готичних деталей, красиві вежі і фонтан з чавуну. Все це залишає незабутнє і зачаровуюче враження від перебування в старовинній будівлі.

Сам палац побудований в стилі неоготики, і істотно виділяється на фоні інших будівель цієї місцевості. За старих часів будівля була побудована польським офіцером у відставці Адольфом Грохольським.

 

 

Наступний пункт програми — розташовані в селі Андрушівка палац і садиба Миколи Терещенка.

Побудовані в 1848 році в стилі французького неоренесансу, ці будівлі розташовані в центрі села,  посеред старовинного садибного парку з напрочуд гарним лебединим ставком.

 

 

Маєток Терещенко-Бержинських в Андрушівці на сьогоднішній день не пустує — тут розташована середня школа.

Після відвідин палацу збираємося, і виїжджаємо до наступного пункту екскурсії, розташованому в місті Стара Котельня — костелу Святого Антонія Падуанського.

Велична будівля костьолу побудована в стилі пізньоевропейського бароко, і вражає дивовижно вишуканими лініями і досконалістю архітектури. Фасад будівлі прикрашають колони, а неподалік розташовані залишки дзвіниці і кам'яної огорожі. Сьогодні костел працює, і є римо-католицьким храмом.

 

Будівля костелу дуже стара, і побудована ще в далекому 1783 році. Кошти на будівництво виділив поміщик А. Прушинський, чиє ім'я і дата будівництва збереглися до наших днів на табличці з каменю, розташованої на фасаді костелу. Цегляний паркан з воротами практично не зберігся, а ось типова для костелів дзвіниця дійшла до нашого часу.

 

 

В цілому навіть саме містечко Стара Котельня дуже цікаве, і є одним з найстаріших у всій країні. Так, згадки про нього зустрічаються в літописах ще в 12 столітті!

18:00 - збираємося, і після насиченого подіями і враженнями дня виїжджаємо назад до столиці.

20:00 - прибуваємо до Києва, назад до станції метро Житомирська, та вирушаємо по домівках, ділитися враженнями, і планувати нові поїздки з ANGA Travel, адже попереду ще стільки цікавих місць і міст!

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали