Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Південні Егейські острови

Греція

Області в складі:

Регіон Південних Егейських островів розташований в східній частині Греції, і включає до свого складу Додеканеський Архіпелаг і Кікладський Архіпелаг. Столицею цієї периферії є місто Ермуполі, розташований на острові Сірос.

Південна частина Егейського моря є одним з найбільш популярних напрямків туризму в усій Греції, а крім того - є і найважливішим напрямком для паломництва. Тут розташовано безліч важливих православних святинь.

В цілому ж весь регіон Південних Егейських островів можна назвати справжньою візитною карткою Греції, адже багато островів, що входять до його складу, регулярно займають провідні місця в різних світових і європейських рейтингах.

Наприклад, острів Міконос знаменитий своїми вітряними млинами і розташованою поруч з морем власною Маленькою Венецією. На острові Санторіні туристи можуть подивитися на змагання з паркуру, і «печерні» хати, а Калімнос відомий як острів скелелазів.

Клімат і географія островів

Регіон Південних Егейських островів розташований на дуже великій території, що тягнеться від Півдня Туреччини і до морської частини Аттики.

Загальна кількість островів в регіоні - 79, але люди живуть тільки на 48 з них. Крім того, в регіоні знаходяться ще майже 180 дрібних острівців. Досить сказати, що при площі трохи більше 5000 кілометрів довжина узбережжя становить понад 3000! Так що з пляжами тут повний порядок - їх просто величезна кількість.

Найбільшим островом Додеканеса є Родос - у всій країні він займає четверте місце по величині, поступаючись тільки Лесбосу, ЕвбеЇ і Криту. У нього найбільша берегова лінія, а з туристичного значенням він і зовсім займає одне з провідних місць в Греції. У Кікладах найбільшим островом є Наксос.

Клімат Південних Егейських островів досить помірний, середземноморський. У році тут дуже багато сонячних днів, а середньорічна температура коливається в позначці від 11 до 28 градусів. Літо тут більш прохолодне, ніж в Аттиці, а зима - м'яка.

Природа

Завдяки величезній протяжності берегової лінії, на Південних Егейських островах туристи зможуть побувати в безлічі затишних бухт і пляжів, багато з яких щороку удостоюються престижної нагороди Блакитного прапора.

Тут більше шести десятків пляжів з відмінною інфраструктурою, а також добре розвинений водний спорт у всіх його проявах - кайтсерфінг, віндсерфінг, і багато іншого. Завдяки тому, що острови розташовані досить близько один від іншого, гості країни можуть насолодитися і подорожами на вітрильних судах.

Страви і продукти

Кожен з островів славиться своїми делікатесами і традиційними стравами. Наприклад, на острові Санторіні туристи можуть скуштувати смачних білих баклажанів, каперсів і маленьких томатів, а крім того - спробувати дивовижно смачне місцеве вино.

На Паросі також роблять смачні вина, на Міконосі, Наксосі, Тіносі і Сіросі - смачні сири.

Що стосується оригінальних страв, то на Тіносі і Міконосі обов'язково спробуйте луканіку - особливі подовжені ковбаски. На острові Сіфнос варто скуштувати нут, приготований в глиняному посуді, а на Андросі і Тіносі - омлет з яєць, картоплі і ковбасок.

На острові Андрос на Великдень щороку відроджують звичай, який називається Ламбріатіс. У ці дні тут усім світом випікають особливе традиційне блюдо - пасхальне ягня.

Пам'ятки

Пам'яток на Південних Егейських островах настільки багато, що їх опис займе не одну сторінку. Сюди треба їхати, і дивитися на всю цю дивну красу на власні очі.

Одним з найбільш популярних у туристів островів є острів Кос, з величезною кількістю розваг, масою прекрасних пляжів і великою кількістю пам'яток. Гості країни тут можуть без проблем знайти житло самих різних цінових категорій, відповідне будь-яким фінансовим можливостям.

З найбільш цікавих музеїв регіону варто особливо виділити етнографічний і археологічний музеї на Родосі і Косі.

Що стосується найбільш цікавих місць, гідних відвідування в першу чергу, то це акваріум Родосу, заповідник Філерімос і Долина Метеликів. Особливо цікава остання, розташована неподалік від села Каламонас.

Тут розташована чудесного виду долина, через яку протікає оточена численними деревами річка. І саме тут, в період з червня по вересень можна спостерігати дивну картину - тисячі метеликів, які прилітають сюди.

04.06.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали