Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Північні Егейські острови

Греція

Області в складі:

До північної частини Егейського моря відноситься основна частина Східних Спорад. Винятком є ​​тільки острови Тасос і Самотракі, які в адміністративному плані входять до Східної Македонії, а також Кролячі острови, острів Тенедос і Імброс, які входять до складу Туреччини.

Історія і цікаві місця Північних Егейських островів

З кожним з островів пов'язана різноманітна важлива подія або історична особистість. Так, острів Лесбос пов'язаний з Сапфо, острів Самос - зі знаменитим Піфагором, острів Хіос - з такими особистостями, як Андреас Папандреу, Мікіс Теодоракіс, мореплавець Христофор Колумб і давньогрецький філософ Гомер.

І так практично скрізь, кожен острів - це шматочок грецької історії, невід'ємна частина реальної та міфологічної життя країни.

Саме так, історія Північних Егейських островів дуже сильно пов'язана з грецькою міфологією, зі знаменитою Троянською війною, героїчним походом аргонавтів і безліччю інших культурних та історичних подій, адже ця місцевість свого часу була центром культурного та економічного розвитку.

У п'ятому столітті до нашої ери на Лемносі знаходилось стародавнє місто Гефест, назва якого пов'язана з тим, що тут панував культ відомого давньогрецького божества вогню Гефеста.

А на острові Ікарія були виявлені старовинні залишки храму Артеміди. Як вважають вчені, в стародавні часи тут було розташоване селище наяд, а сьогодні ж туристів чекає один з найкращих і найкрасивіших пляжів - пляж Артеміди. Що стосується пам'яток, то їх на островах настільки багато, що за одну відпустку побачити все просто неможливо.

Але все ж окремі з них варті уваги в першу чергу, і це:

  • Фортеця Міріна, розташована на Лемносі. Свого часу її звів візантійський імператор Алрінік Перший.
  • Фортеця Молівоса, розташована на острові Лесбос - надзвичайно красиве і чудово збережене до нашого часу місто-фортеця, побудоване ще в кінці 13 століття.
  • Врахоспіта - дуже незвичайні скельні будинку Ікарі, що не мають ні вікон, ні димоходу. Їх ще називали антипіратськими, так як головна мета, з якою їх побудували - сховатися від піратів. Вони були приховані серед скель і дерев, і були побудовані на острові в 17 столітті, під час найбільш частих набігів піратів.
     

Природні багатства островів

На кожному з островів природа по-своєму прекрасна, а пляжі відрізняються різноманітністю - є і галькові, і піщані.

Наприклад, острів Лемнос з давніх часів славиться дуже добре розвиненими тваринництвом і сільським господарством, на Ікарії розташовані вісім унікальних природних джерел, а на Самосі знаходяться район Потамі і гірський масив Керкетеа, які разом утворюють надзвичайно красивий природний парк.

Крім того, на Лемносі є чудові місця з красивими золотими дюнами, і мальовничі солоні озера-лагуни, де мешкає безліч перелітних птахів, в тому числі і фламінго.

Серед дивних природних пам'яток острова необхідно виділити розташований на острові Лесбос унікальний скам'янілий ліс, який сьогодні є природним надбанням, і знаходиться під державною охороною.

Острів Самос відомий своїми буйними сосновими лісами, і з давніх-давен був ключовим в кораблебудуванні. А на острові Хіос розташовано безліч мастикових сіл, в яких ще з першого століття нашої ери вирощують мастикові дерева, смола яких використовується в безлічі галузей.

Відомі страви

З найбільш відомих місцевих продуктів в першу чергу можна відзначити знамените вино, яке роблять на острові Самос. Воно удостоїлося безлічі різних нагород, і відомо не тільки в Греції, але і далеко за її межами.

На Лесбосі роблять відмінну анісову горілку і оливкове масло, а на Хіосі - варення і мастики з найсмачніших сезонних фруктів.

 

Також Хіос відомий безліччю смачних сирів, а особливо - м'яким сиром мастело, а на Лемносі також роблять відмінні сорти сиру- калафакі, каскавалі і меліхлоро.

З материковою частиною країни Північні Егейські острови пов'язують часті рейси швидкісних суден і поромів, а крім можливостей морських подорожей, можна скористатися одним з п'яти державних аеропортів на п'яти островах: Хіосі, Ікарії, Лесбосі, ??Самосі і Лемносі.

24.05.2019
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали