Надіслати другу
написати нам / Write to us
Забронювати
Підписка на розсилку

Ви можете оформити підписку та отримувати повідомлення на вказану електронну адресу про наші новини та гарячі пропозиції

Дельфійський оракул

Греція, Центральна Греція, Фокіда, Дельфи

ціна квитка або екскурсії:

0 грн.

У давньогрецькому світі однією з найважливіших і найбільш шанованих святинь було Святилище Аполлона, розташоване в центральній Греції. Побудоване ще в 1500 році до нашої ери, це місце було знамените тим, що тут знаходився дім знаменитого Оракула. Саме тут через уста одурманених жерців з народом говорили самі боги.

Дельфійський Оракул знаходився в Храмі Аполлона, в невеликій кімнатці, куди мала право входити тільки Піфія - особлива жриця, яка була своєрідними устами бога пророцтва - Аполлона. Її спеціально відбирали з селян, і довго навчали для цієї ролі.

Всі питання до оракула писали на спеціальних табличках, приклади яких збереглися до наших днів.

Роль Дельфійського Оракула в культурному, економічному і політичному житті Стародавньої Греції була просто величезною, його пророцтва сприймалися вкрай серйозно, і могли зупиняти війни і позбавляти правителів трону.

Свого часу Оракул передбачив крах Перської імперії і Прихід Христа, а за порадою до нього приходило багато найвідоміших особистостей, таких як Солон чи Сократ.

Під час установки контакту з оракулом Піфія входила в своєрідний транс, і починала говорити зміненим голосом. Відповідь записував священик, після чого його віддавали замовнику. На жаль, жодного прикладу відповідей на сьогоднішній день не знайдено.

Оракул працював не постійно, тільки дев'ять місяців в році, і доступ до нього був тільки раз в місяць - кожного сьомого числа.

 

Досліджувати оракул почали в 1900 році, після того як французькі археологи провели розкопки. Безліч дискусій між фахівцями з історії античності пов'язано з питанням прояви пророчих здібностей у піфії.

Одні вважають, що свої пророцтва вона вирікала під впливом листів лавра, які вона жувала перед пророцтвами, інші пояснюють це впливом газів, що виходили з тріщини в землі.

Але в одному практично всі дослідники одностайні - Дельфійський Оракул не вигадка, так як звичайна містифікація не могла бути настільки масштабною, щоб протягом декількох століть утримувати авторитет серед безлічі народів з багатьох країн.

Тому варто просто взяти до відома інформацію, що прийшла до нас з глибини століть, і просто погодитися з безліччю стародавніх свідчень, що підтверджують факт існування в Античній Греції надзвичайно сильного віщуна, котрий настільки вплинув на стародавній світ.

01.09.2017
Ми зберегли ваші кроки, щоб ви не заблукали